StævneProgram

25-02-2008 18:54

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.3.5 September 2007

RESULTATLISTE FOR
Jyllandsstævnet 15m 2008

Amtshold ungdom Gevær

1 DDS Østjylland - Jyllandspokal & Guldmedaljer
-17337 Rene Chemnitz Hansen 200 / 11
-17963 Mathias Wilson Pape 200 / 12
-18372 Emilie Ranch Rasmussen 200 / 9
-22839 Carina Koch Andersen 200 / 11
-24784 Morten Flecks 200 / 9
-25219 Simon Kjær 200 / 12
-25270 Mette Marie Larsen 200 / 12
-25296 Laurits Johansen 200 / 11
-25297 Lasse Bertelsen 200 / 13
-25314 Jesper B. Mikkelsen 200 / 6
-25374 Arne Øster 200 / 10
-72085 Thomas Graversen 200 / 11
-73754 Niels Burlund 200 / 10
-80320 Micki Leth Larsen 200 / 13
-81251 Natasja Knudsen 200 / 13
Total 3000 / 163
2 DDS Midt - Sølvmedaljer
-19246 Jannik Sloth 199 / 9
-19454 Jacob de Place Bjørn 200 / 13
-19513 Søren Barrett 198 / 6
-19556 Philip Ohnemus 197 / 7
-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 200 / 16
-21854 Line Domino 199 / 12
-22005 Troels Jacobsen 200 / 7
-22060 Michael S. Pedersen 199 / 11
-22206 Søren Banke 199 / 12
-22282 Per Klode 200 / 6
-27363 Kim Høgh 197 / 10
-32268 Lukas Lyhne Bertel 199 / 7
-75892 Kristian Thomsen 200 / 16
-80451 Jacob Bertel 200 / 13
-84479 Emilie Kristiansen 199 / 11
Total 2986 / 156
3 DDS Syd-Østjylland - Broncemedaljer
-20272 Tanja S. Jensen 199 / 8
-20796 Kasper Rønnow Jørgensen 198 / 4
-20802 Julie Christoffersen 199 / 9
-20960 Patrick Dyrby 199 / 11
-21049 Louise Christiansen 199 / 9
-21568 Simon Møller 199 / 7
-33637 Frederikke Skovbjerg 200 / 7
-33739 Lea S. Knudsen 200 / 10
-34847 Søren Olsen 199 / 10
-34882 Peter Hemmer-Larsen 199 / 12
-34929 Martin Gramfjeld 200 / 10
-35366 Rasmus Sørensen 199 / 15
-35444 Mikkel Sørensen 199 / 10
-83626 Asger Laursen 198 / 6
-83909 Tobias Kristensen 196 / 7
Total 2983 / 135
4 DDS Fyn
Total 2980 / 124
5 DDS Ribe
Total 2979 / 131
6 DDS Thy-Mors
Total 2977 / 129
7 DDS Nordjylland
Total 2972 / 129
8 DDS Vestjylland
Total 2954 / 94
9 DDS Sønderjylland
Total 2947 / 95

Amtshold Ungdom Luftgevær

1 DDS Østjylland - Jyllandspokal og Guldmedaljer
-17963 Mathias Wilson Pape 200 / 2
-23468 Nikoline Petersen 200 / 4
-24777 Nikolaj Lystlund 199 / 10
-24784 Morten Flecks 200 / 9
-25296 Laurits Johansen 200 / 6
-25297 Lasse Bertelsen 200 / 9
-25387 Anders Alexandersen 200 / 9
-78380 Daniel Le Coq 200 / 5
Total 1599 / 54
2 DDS Midt - Sølvmedaljer
-19234 Julie Nielsen 199 / 9
-19556 Philip Ohnemus 198 / 4
-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 200 / 12
-22282 Per Klode 197 / 4
-30992 Søren Mortensen 199 / 4
-31167 Henrik Blicher 200 / 6
-75892 Kristian Thomsen 200 / 6
-80451 Jacob Bertel 200 / 11
Total 1593 / 56
3 DDS Ribe - Broncemedaljer
-34084 Mette Nielsen 200 / 8
-34127 Jonas Jensen 198 / 2
-39220 Mette Jensen 198 / 3
-39346 Jeppe Brydsø Dammark 199 / 4
-39782 Mike Varming 200 / 10
-39868 Bjarke Mølby Karstens 199 / 6
-40125 Lone B. Lund 197 / 7
-41489 Christian F. Sørensen 197 / 6
Total 1588 / 46
4 DDS Thy-Mors
Total 1585 / 41
5 DDS Nordjylland
Total 1582 / 52
6 DDS Vestjylland
Total 1581 / 30

Amtshold Senior Gevær

1 DDS Syd-Østjylland - Jyllandspokal og Guldmedaljer
-10517 Kristina Rasmussen 200 / 4
-20230 Charlotte Jakobsen 200 / 10
-20300 Mads Jensen 199 / 3
-20681 Hans O. Hansen 197 / 7
-20835 Bodil Kampmann 197 / 6
-20931 Randi Vejlgård 198 / 4
-20954 Per Christiansen 199 / 10
-21316 Birger Iversen 198 / 9
-34185 Thomas Karstensen 194 / 4
-34282 Lina Bjerg 195 / 10
-34479 John Larsen 200 / 12
-34827 Tonni Leth 194 / 5
-35128 Rene Kristiansen 198 / 7
-35506 Lars Kring Mortensen 198 / 14
-44463 Kristian R. Petersen 199 / 10
Total 2966 / 115
2 DDS Fyn - Sølvmedaljer
-45956 Laura Buch 197 / 8
-45964 Kristine Buch 194 / 5
-47337 Villy Pedersen 197 / 6
-47939 Susanne Trolle 200 / 10
-48249 Diana TrollePedersen 199 / 12
-50208 Jan Østergård Jensen 198 / 6
-50344 Simon Lebbaeus 196 / 2
-50893 Bente M. Lohmann 199 / 10
-50904 Tove Jakobsen 199 / 8
-50947 Merete Trolle 199 / 11
-52205 Bent Johansen 197 / 8
-52509 Richard Belin 198 / 6
-52621 Helle Bondo Hansen 197 / 7
-52849 Mie Jørgensen 199 / 9
-52893 Ken Simonsen 196 / 5
Total 2965 / 113
3 DDS Østjylland - Broncemedaljer
-17480 Thomas Danielsen 194 / 3
-18344 Finn Dollerup 199 / 10
-21701 Henning B. Clausen 200 / 13
-23543 Marie S. Jørgensen 195 / 5
-24021 Karin Pedersen 193 / 2
-24876 Pernille Hansen 194 / 4
-24912 Birgitte Lykke 199 / 9
-25234 Pia Kleis 199 / 13
-25302 Knud Møller 199 / 5
-25312 John Sander Petersen 199 / 7
-25323 Jenny Bissø 199 / 11
-25723 Kirsten Hviid 200 / 11
-25728 Jørgen Mahler 199 / 10
-25989 Jette Nielsen 199 / 6
-26134 Stine M Andersen 196 / 8
Total 2964 / 117
4 DDS Midt
Total 2955 / 90
5 DDS Ribe
Total 2928 / 79
6 DDS Thy-Mors
Total 2923 / 86
7 DDS Nordjylland
Total 2906 / 71
8 DDS Sønderjylland
Total 2903 / 68
9 DDS Vestjylland
Total 2859 / 48

Amtshold Senior Luftgevær - Jyllandspokal og Guldmedaljer

1 DDS Østjylland
-21701 Henning B. Clausen 199 / 9
-24876 Pernille Hansen 195 / 1
-25234 Pia Kleis 200 / 7
-25247 Nanna Bissø 198 / 1
-25302 Knud Møller 200 / 8
-25728 Jørgen Mahler 200 / 8
-25989 Jette Nielsen 200 / 6
-26116 Arne Christensen 199 / 9
-26133 Svend Borgbjerg 200 / 3
-26134 Stine M Andersen 199 / 4
Total 1990 / 56
2 DDS Midt - Sølvmedaljer
-19571 Ole Nielsen 198 / 3
-19630 Lizette T. Kjeldsen 191 / 0
-19654 Knud Erik Holm 200 / 7
-19746 Erik Skovmand 196 / 3
-19750 Elsebeth Kjeldsen 198 / 4
-22477 Keld Klode 194 / 4
-31190 Dorthe Nielsen 195 / 3
-32057 Ole Stephansen 195 / 2
-32378 Kim Laurberg 192 / 2
-32710 Egon Stephansen 199 / 5
Total 1958 / 33
3 DDS Nordjylland - Broncemedaljer
-10439 Søren Kogsbøll 199 / 4
-10518 Knud Jensen 198 / 3
-11752 Susan Ingstrup Olesen 196 / 3
-11816 Nina Ingstrup Jørgensen 188 / 3
-13929 Annette Jensen 194 / 5
-15364 Arne Jensen 199 / 6
-16005 Ann Olsen 197 / 2
-16498 Frede Kristensen 198 / 4
-16577 Mark Kim Skovbo 196 / 4
-17033 Lars Ørum Pedersen 192 / 1
Total 1957 / 35
4 DDS Ribe
Total 1954 / 36
5 DDS Syd-Østjylland
Total 1952 / 43
6 DDS Fyn
Total 1946 / 36
7 DDS Sønderjylland
Total 1933 / 40

Amtshold Standardpistol

1 DDS Syd-Østjylland - Jyllandspokal og Guldmedaljer
-20945 Peter Bregenov 279 / 45
-34713 Per Jespersen 279 / 45
-34774 Leif Frank Nielsen 279 / 49
-34970 Karen Hansen 283 / 47
-35317 Søren Madsen 287 / 95
-35494 Lene Bang Jacobsen 276 / 93
-35659 Hans Jacobsen 280 / 47
-35678 Frans M. Sørensen 292 / 48
-35758 Bent Knudsen 282 / 47
-42046 Arnold Christensen 290 / 50
Total 2827 / 566
2 DDS Fyn - Sølvmedaljer
-45720 Signe Johannesen 291 / 48
-47853 Kurt Laursen 277 / 47
-47865 Kai Sørensen 274 / 45
-49602 Karsten E. Hollesen 278 / 48
-49653 Flemming L. Hansen 283 / 48
-49953 Poul Basse 273 / 46
-49987 Ulrik Steffensen 288 / 48
-50022 Steffen Pedersen 276 / 50
-50528 Brian Madsen 282 / 49
-51496 Bjarne Jensen 275 / 46
Total 2797 / 475
3 DDS Østjylland - Broncemedaljer
-17871 Niklas Elmose Andersen 268 / 48
-21457 Ivan Jensen 271 / 46
-23170 Jan Poulsen 277 / 44
-24634 Peer Boldsen 272 / 45
-24801 Lars Gregersen 291 / 48
-24926 Palle Stausholm 275 / 44
-26081 Jan Truelsson 286 / 49
-26327 Svend Wæver Jensen 272 / 44
-26679 Aleksander Tchernavskij 272 / 46
-80694 Christina Borgen Nielsen 270 / 44
Total 2754 / 458
4 DDS Midt
Total 2740 / 469
5 DDS Ribe
Total 2717 / 450
6 DDS Nordjylland
Total 2684 / 448
7 DDS Thy-Mors
Total 2553 / 439

Amtshold Luftpistol

1 DDS Fyn - Jyllandspokal og Guldmedaljer
-45720 Signe Johannesen 295 / 49
-49602 Karsten E. Hollesen 287 / 48
-49653 Flemming L. Hansen 288 / 48
-49987 Ulrik Steffensen 286 / 50
-50528 Brian Madsen 286 / 48
Total 1442 / 243
2 DDS Syd-Østjylland - Sølvmedaljer
-34696 Hans Jørgen Nielsen 283 / 46
-34728 Kim Watz 281 / 47
-34841 Thomas Illum 284 / 48
-35317 Søren Madsen 295 / 98
-35678 Frans M. Sørensen 289 / 50
Total 1432 / 289
3 DDS Østjylland - Broncemedaljer
-23170 Jan Poulsen 281 / 46
-25936 Steffen V Mogensen 282 / 46
-26081 Jan Truelsson 291 / 49
-26189 Casper Gissel 281 / 47
-80694 Christina Borgen Nielsen 283 / 46
Total 1418 / 234
4 DDS Midt
Total 1411 / 229
5 DDS Ribe
Total 1397 / 236
6 DDS Nordjylland
Total 1377 / 232
7 DDS Sønderjylland
Total 1360 / 222
15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 200 200 400 / 33 G
2 09-50345 Signe Knudsen 300-Bogense Skytteforening 200 200 400 / 31 S
3 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889 200 200 400 / 30 B
4 01-15232 Kåre Rosenkrans Jensen 509-Ulsted Skf. 200 200 400 / 26
5 05-17337 Rene Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 200 200 400 / 26
6 05-25219 Simon Kjær 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 25
7 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889 200 200 400 / 24
8 04-19454 Jacob de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening 200 200 400 / 24
9 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 200 200 400 / 23
10 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 200 200 400 / 22
11 05-80320 Micki Leth Larsen 944-Århus Riffelskytte Klub 200 200 400 / 21
12 07-33637 Frederikke Skovbjerg 222-Gadbjerg Skytteforening 200 200 400 / 21
13 02-27021 Mona Lisa Enevoldsen 023-Karby Skyttekreds 200 200 400 / 21
14 06-39792 Lotte Bondesen 001-Ribe Skyttekreds 200 200 400 / 16
15 05-78933 Camilla Lykke Matthiesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 200 400 / 13
16 04-21854 Line Domino 002-Them Skytteforening 199 200 399 / 25
17 05-71969 Tjalfe Christian Kramer Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 200 399 / 22
18 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 199 200 399 / 21
19 05-25800 Mikkel Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 199 200 399 / 20
20 05-25332 Inge Kleis 940-Samsø Skytteforening 199 200 399 / 18
21 08-44118 Rune Nørup 363-Broagerlands Skytteforening 199 200 399 / 15
22 05-81251 Natasja Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 199 399 / 24
23 05-25270 Mette Marie Larsen 940-Samsø Skytteforening 200 199 399 / 23
24 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 200 199 399 / 23
25 06-39346 Jeppe Brydsø Dammark 072-Helle Skytteforening 200 199 399 / 22
26 02-28415 Asbjørn Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 200 199 399 / 18
27 05-73754 Niels Burlund 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 200 199 399 / 18
28 09-51166 Jakob Christiansen 200-Kerteminde Skytteforening 200 199 399 / 14
29 04-32268 Lukas Lyhne Bertel 027-Lind Skytteforening 199 199 398 / 19
30 07-20802 Julie Christoffersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 199 199 398 / 18
31 06-39876 Andreas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 199 199 398 / 17
32 03-36295 Katrine Sørensen 028-Trehøje Skytteforening 199 199 398 / 16
33 01-11903 Mads Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 199 199 398 / 9
34 05-25374 Arne Øster 940-Samsø Skytteforening 200 198 398 / 25
35 05-25296 Laurits Johansen 940-Samsø Skytteforening 200 198 398 / 22
36 03-30467 Niels H. Overgaard 028-Trehøje Skytteforening 200 198 398 / 18
37 01-15879 Kristinna Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 200 198 398 / 18
38 05-25209 Søren Kleis 940-Samsø Skytteforening 197 200 397 / 22
39 04-22710 Anna-Marie Thomsen 002-Them Skytteforening 197 200 397 / 19
40 01-16175 Dennis S. Nielsen 501-Aalborg Skyttekreds 197 200 397 / 17
41 05-25213 Stine Jensen 940-Samsø Skytteforening 197 200 397 / 16
42 04-31783 Alexander Green 024-Ikast Skf 198 199 397 / 20
43 06-39782 Mike Varming 001-Ribe Skyttekreds 198 199 397 / 19
44 04-19234 Julie Nielsen 005-Ulbjerg Skytteforening 198 199 397 / 12
45 05-72657 Simon Olesen Tørring 944-Århus Riffelskytte Klub 198 199 397 / 10
46 07-34847 Søren Olsen 456-Vejle Skytteforening 199 198 397 / 16
47 08-43463 Jesper Jørgensen 363-Broagerlands Skytteforening 199 198 397 / 15
48 02-28223 Mette Bang 004-Boddum-Ydby Skytteforening 199 198 397 / 12
49 03-30915 Daniel Willadsen 028-Trehøje Skytteforening 197 199 396 / 21
50 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 199 396 / 17
51 05-31786 Nanna Johansen 110-Ebeltoft Skytteforening 198 198 396 / 84
52 01-79955 Emil Haldrup Jensen 550-D.F.B. Løgstør 198 198 396 / 16
53 02-28849 Marie Jensen 003-Sjørring Skytteforening 198 198 396 / 15
54 05-24777 Nikolaj Lystlund 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 197 396 / 19
55 05-74137 Morten Frislev Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 197 396 / 18
56 05-78380 Daniel Le Coq 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 197 396 / 18
57 07-33739 Lea S. Knudsen 222-Gadbjerg Skytteforening 200 196 396 / 14
58 01-14564 Rasmus Nielsen 505-Nørresundby Skf. 197 198 395 / 15
59 01-11533 Marcus K. Andersen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 198 197 395 / 19
60 06-39220 Mette Jensen 072-Helle Skytteforening 198 197 395 / 17
61 08-44398 Martin Kjær 308-Vojens Skytteforening 198 197 395 / 13
62 04-19246 Jannik Sloth 005-Ulbjerg Skytteforening 199 196 395 / 16
63 01-11173 Emil Penderup Kjæhr 412-Hjørring Skytteforening 197 197 394 / 15
64 05-74359 Michelle Rindom 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 197 394 / 12
65 04-80680 Mathilde Vase Rasmussen 002-Them Skytteforening 198 196 394 / 16
66 04-27330 Patrick Lykke 011-Skive Skytteforening 194 199 393 / 14
67 02-26839 Patrick Poulsen 029-Bjergby SGI&U 195 198 393 / 16
68 09-48300 Anne-Mette Hansen 022-Faaborg Skytteforening 195 198 393 / 12
69 08-42869 Mathias Iversen 367-Sønderborg Skyttekreds 195 198 393 / 9
70 05-23936 Jakob Munk Sørensen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 197 196 393 / 17
71 05-76101 Kennie C. Andersen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 196 393 / 12
72 05-23468 Nikoline Petersen 115-Grenå Skyttekreds 197 196 393 / 9
73 05-79298 Astrid Henriksen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 195 393 / 10
74 05-17963 Mathias Wilson Pape 101-Randers Skyttekreds 200 193 393 / 14
75 04-31167 Henrik Blicher 098-Karup Skytteforening af 1889 195 197 392 / 14
76 05-21773 Alexander Jacobsen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 196 392 / 13
77 05-75355 Louise L. Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 195 195 390 / 14
78 05-31817 Trine Nielsen 110-Ebeltoft Skytteforening 193 195 388 / 10
79 07-79858 Tanja Kandborg 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 194 193 387 / 10
15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 06-40100 Michael Christensen 006-Bramming Skytteforening 200 200 400 / 20 G
2 05-17990 Marcus Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 200 200 400 / 18 S
3 07-35366 Rasmus Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 200 399 / 30 B
4 04-84479 Emilie Kristiansen 026-Kjellerup Skytteforening 199 200 399 / 19
5 09-50929 Patrick Kragebær 180-Bullerup Skyttekreds 200 199 399 / 15
6 09-51105 Martin Jensen 200-Kerteminde Skytteforening 198 200 398 / 14
7 04-22206 Søren Banke 002-Them Skytteforening 199 199 398 / 26
8 09-48271 Cecilie Kvist Nielsen 039-Horne Skytteforening 199 199 398 / 13
9 04-22005 Troels Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening 200 198 398 / 14
10 05-84820 Rico Jensen 115-Grenå Skyttekreds 197 200 397 / 18
11 05-23654 Jonas Dalhlin 115-Grenå Skyttekreds 197 200 397 / 14
12 05-26665 Astrid Bryder Lomholt 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 199 397 / 20
13 07-83626 Asger Laursen 001-Horsens Skyttekreds 198 199 397 / 18
14 08-43436 Louise Falkenberg Nissen 363-Broagerlands Skytteforening 198 199 397 / 16
15 06-39163 Patrick Laursen 035-Varde Skytteforening 199 198 397 / 18
16 09-47366 Mike Bergmann 470-Hårby Skytteforening 199 198 397 / 16
17 04-21913 Andreas Pleth Vibild 002-Them Skytteforening 199 198 397 / 14
18 01-11781 Rasmus Thomsen 550-D.F.B. Løgstør 199 198 397 / 14
19 05-72085 Thomas Graversen 944-Århus Riffelskytte Klub 200 197 397 / 19
20 07-20796 Kasper Rønnow Jørgensen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 198 198 396 / 14
21 05-23786 Daniel Nielsen 115-Grenå Skyttekreds 195 200 395 / 16
22 01-12070 Daniel Christoffersen 548-Vilsted Skf. 197 198 395 / 21
23 03-30774 Nicklas Hansen 028-Trehøje Skytteforening 197 198 395 / 14
24 01-12090 Catrine Larsen 550-D.F.B. Løgstør 197 198 395 / 13
25 05-75975 Kira L. Andersen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 198 395 / 11
26 01-12184 Diana Jacobsen 548-Vilsted Skf. 198 197 395 / 16
27 03-29726 Tanja A. Vestergaard 028-Trehøje Skytteforening 198 197 395 / 15
28 05-84822 Jesper Larsen 115-Grenå Skyttekreds 198 197 395 / 14
29 08-79904 Morten Rossen 363-Broagerlands Skytteforening 198 197 395 / 14
30 02-26823 Sarah Kjærgaard Jensen 029-Bjergby SGI&U 199 196 395 / 7
31 01-83267 Louise Jensen 550-D.F.B. Løgstør 196 198 394 / 16
32 05-84824 Jacob Larsen 115-Grenå Skyttekreds 196 198 394 / 10
33 05-25274 Mathias Krei 940-Samsø Skytteforening 197 197 394 / 13
34 03-83081 Sara Stræde 028-Trehøje Skytteforening 197 197 394 / 13
35 03-37638 Simon Bæk Pagaard 019-Skjern Skytteforening 197 197 394 / 11
36 05-80318 Rasmus Bach 944-Århus Riffelskytte Klub 198 196 394 / 17
37 06-39803 Kevin Christensen 001-Ribe Skyttekreds 198 196 394 / 11
38 06-39883 Adam Flytkjær 001-Ribe Skyttekreds 195 198 393 / 13
39 07-21647 Kristine Dahl 005-Ousted-Tåning Skytteforening 195 198 393 / 12
40 03-29753 Johanne Pedersen 028-Trehøje Skytteforening 196 197 393 / 15
41 02-28225 Mattias Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 197 393 / 14
42 02-28248 Lotte Bang 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 197 393 / 13
43 05-74031 Morten Clausen 922-Beder-Malling Skyttforening 196 197 393 / 13
44 04-19634 Lene Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 196 197 393 / 12
45 05-18828 Kristoffer Sørensen 128-Langå & Omegns Skytteforening 197 196 393 / 14
46 05-71943 Toke Daniel Kramer Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 195 393 / 11
47 07-21568 Simon Møller 005-Ousted-Tåning Skytteforening 199 194 393 / 11
48 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 195 197 392 / 14
49 02-28244 Louise Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 195 197 392 / 11
50 05-84819 Andi Jensen 115-Grenå Skyttekreds 195 197 392 / 10
51 05-77691 Hans Chr. Larsen 940-Samsø Skytteforening 196 196 392 / 16
52 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 195 392 / 10
53 02-28188 Steffan Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 194 197 391 / 4
54 02-27027 Michelle Thomassen 023-Karby Skyttekreds 195 196 391 / 10
55 05-18731 Rasmus Pedersen 128-Langå & Omegns Skytteforening 197 194 391 / 13
56 01-11762 Simon Larsen 550-D.F.B. Løgstør 197 194 391 / 9
57 02-81611 Malene Bang Larsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 194 391 / 8
58 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 194 391 / 7
59 04-74932 Martin Hvid 027-Lind Skytteforening 197 194 391 / 6
60 01-11840 Morten H. Jeppesen 548-Vilsted Skf. 194 196 390 / 15
61 05-74917 Martin Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 194 390 / 10
62 04-80681 Jacob schneller Namensen 002-Them Skytteforening 197 193 390 / 12
63 07-82766 Louise V. Christensen 414-Taulov-Skærbæk Idrætsforening 192 197 389 / 8
64 08-42805 Rasmus Dall 367-Sønderborg Skyttekreds 193 196 389 / 8
65 06-75063 Maria Hausted 006-Bramming Skytteforening 194 195 389 / 11
66 07-35371 Rasmus Lind 414-Taulov-Skærbæk Idrætsforening 195 194 389 / 11
67 05-78926 Carina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 192 389 / 6
68 08-82525 Mark Jacobsen 308-Vojens Skytteforening 197 192 389 / 5
69 09-50930 Patrick Clausen 180-Bullerup Skyttekreds 190 198 388 / 11
70 06-39001 Mathias Andersen 072-Helle Skytteforening 192 196 388 / 11
71 06-38313 Jakob Nim Jensen 015-Ølgod Skytteforening 192 196 388 / 4
72 06-34086 Martin Tovtrup 072-Helle Skytteforening 194 194 388 / 8
73 02-26799 Bo Markussen 023-Karby Skyttekreds 196 192 388 / 8
74 01-13809 Frederik Nilsson 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 197 191 388 / 12
75 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 197 191 388 / 11
76 05-23071 Amalie Abildgaard 116-Midtdjurs Skytteforening 191 196 387 / 10
77 07-79821 Alberte Sørensen 004-Glud Skytteforening 191 196 387 / 9
78 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 191 196 387 / 3
79 05-83137 Marcus A. Christiansen 903-VFB Århus Skyttelaug 193 194 387 / 7
80 07-20298 Maria Christensen 009-Hovedgaard Skytteforening 193 194 387 / 6
81 09-84341 Rebecca Iversen 180-Bullerup Skyttekreds 193 194 387 / 5
82 01-13760 Martin M. Nielsen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 194 193 387 / 7
83 06-39919 Karsten Pedersen 072-Helle Skytteforening 195 192 387 / 6
84 02-80500 Dan Andresen 011-Østerild og Omegns Skytteforen 196 191 387 / 9
85 06-39931 Jeppe Knudsen 072-Helle Skytteforening 196 191 387 / 7
86 02-29094 Casper Bårup Nielsen 001-Thisted Skyttekreds 190 196 386 / 6
87 05-83488 Sanne Kristensen 912-Galten Skytteforening 193 193 386 / 9
88 03-30883 Jacob Nieslen 028-Trehøje Skytteforening 190 195 385 / 9
89 04-77471 Henrik Nielsen 027-Lind Skytteforening 192 193 385 / 3
90 05-26538 Mathias Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 192 385 / 6
91 06-38217 Mathias S. Sørensen 015-Ølgod Skytteforening 194 191 385 / 12
92 05-74684 Mathias Rasmussen 115-Grenå Skyttekreds 194 191 385 / 11
93 04-31330 Henriette Mæng 062-Aulum Skytteforening 195 190 385 / 7
94 01-11021 Sara Harlund 412-Hjørring Skytteforening 192 192 384 / 8
95 07-19919 Dagmar Bjerre 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 193 191 384 / 7
96 06-39117 Sigurd Espersen 072-Helle Skytteforening 190 193 383 / 8
97 05-79949 Mathias Nielsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 192 191 383 / 7
98 01-83904 Simon K. Thomsen 411-Hjallerup Skytteforening 193 190 383 / 4
99 01-16770 Markus Elkjær 532-St. Restrup Skf. 187 195 382 / 9
100 04-31085 Lisa Blicher 098-Karup Skytteforening af 1889 189 193 382 / 6
101 02-27138 Asbjørn Kjær 029-Bjergby SGI&U 190 192 382 / 6
102 06-41466 Camilla Beier 020-Holsted Skyttekreds 191 191 382 / 6
103 01-11070 Mathias Christensen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 190 191 381 / 2
104 05-83090 Oskar Mikkelsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 190 381 / 7
105 05-84818 Maja Petersen 115-Grenå Skyttekreds 191 190 381 / 7
106 07-35723 Christian Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 189 381 / 6
107 02-26900 Jonas Bruun 029-Bjergby SGI&U 194 187 381 / 9
108 07-81748 Rene Pold Andersen 007-Østbirk Skytteforening 191 187 378 / 1
109 07-21543 Tobias Rasmussen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 187 189 376 / 7
110 02-80502 Mads Andreasen 011-Østerild og Omegns Skytteforen 186 187 373 / 5
111 05-73103 Rasmus Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 183 180 363 / 2
15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 04-31545 Phillip Green 024-Ikast Skf 198 197 395 / 19 G
2 05-21398 Rasmus Jensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 193 197 390 / 14 S
3 01-15687 Marcus Mølbjerg 411-Hjallerup Skytteforening 194 196 390 / 8 B
4 04-82460 Michael Bondgaard 014-Silkeborg Skyttekreds 195 195 390 / 8
5 08-83738 Inge Marie Lyhne 363-Broagerlands Skytteforening 196 194 390 / 11
6 09-83193 Frederik Harter 300-Bogense Skytteforening 197 193 390 / 8
7 07-35314 Søren Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 197 389 / 11
8 05-83484 Sebastian Jensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 193 196 389 / 8
9 06-83139 Lasse Egelund Schmidt 072-Helle Skytteforening 194 194 388 / 12
10 04-83548 Astrid Banke 002-Them Skytteforening 194 194 388 / 12
11 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 193 388 / 10
12 04-32587 Ingmar Dam 016-Gjellerup Sdr. SG&I 194 193 387 / 10
13 07-80152 Anders Bach Sørensen 009-Hovedgaard Skytteforening 194 193 387 / 7
14 07-79859 Theis Kandborg 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 194 193 387 / 7
15 04-84717 Sidsel Jansen 026-Kjellerup Skytteforening 194 193 387 / 6
16 07-83909 Tobias Kristensen 009-Hovedgaard Skytteforening 196 191 387 / 11
17 02-28742 Rasmus Isaksen 003-Sjørring Skytteforening 190 195 385 / 7
18 04-32406 Kasper Duedal Mathiasen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 192 193 385 / 7
19 07-35623 Jacob Lind 414-Taulov-Skærbæk Idrætsforening 194 191 385 / 7
20 07-80600 Sofie Tornbjerg Mollerup 001-Horsens Skyttekreds 195 190 385 / 11
21 07-72405 Stine Henriksen 007-Horsens Skyttekreds 192 192 384 / 9
22 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 190 193 383 / 7
23 04-83472 Christian Erlandsen 026-Kjellerup Skytteforening 190 193 383 / 5
24 06-83413 Patrick A. Kristensen 072-Helle Skytteforening 191 192 383 / 5
25 01-84383 Rasmus Juul Petersen 532-St. Restrup Skf. 187 195 382 / 10
26 08-83734 Christian Hjorth 308-Vojens Skytteforening 190 192 382 / 8
27 05-81261 Kasper H. Kristensen 912-Galten Skytteforening 191 191 382 / 2
28 05-82516 Mads Jensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 195 187 382 / 8
29 07-81893 Sarah Kuhnau 005-Ousted-Tåning Skytteforening 188 193 381 / 5
30 03-80770 Mikkel Gad 026-Ulfborg Bys Skytteforening 189 192 381 / 5
31 04-83471 Henriette M. Jensen 026-Kjellerup Skytteforening 191 190 381 / 6
32 03-85107 Dennis Skovgaard Kristensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 189 381 / 4
33 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 193 188 381 / 8
34 05-83485 Mikkel Mathias Søgaard Jensen 912-Galten Skytteforening 193 188 381 / 6
35 02-82598 Simon Larsen 003-Sjørring Skytteforening 186 194 380 / 3
36 07-83242 Julie Lykke Elbæk Jensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 188 192 380 / 6
37 05-25069 Jeppe Fogh Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 189 191 380 / 6
38 05-73732 Niels Skovgaard Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 191 380 / 6
39 05-23929 Mai Munk Sørensen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 189 191 380 / 5
40 01-12014 Jacob Grove Henningsen 550-D.F.B. Løgstør 190 190 380 / 8
41 07-82994 Markus Andersen 001-Horsens Skyttekreds 190 190 380 / 5
42 06-39797 Lasse B. Lauridsen 001-Ribe Skyttekreds 190 190 380 / 5
43 06-84298 Søren Stær Hansen 006-Bramming Skytteforening 187 192 379 / 8
44 02-26701 Rasmus Kudsk 023-Karby Skyttekreds 189 190 379 / 4
45 05-81262 Mark Haurum Kristensen 912-Galten Skytteforening 189 190 379 / 3
46 07-35719 Christoffer Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 190 189 379 / 6
47 06-83052 Peter Brodde 006-Bramming Skytteforening 191 188 379 / 5
48 05-84393 Christian Nielsen 944-Århus Riffelskytte Klub 192 187 379 / 4
49 07-83395 Camilla Nielsen 127-Brande Skytteforening 189 189 378 / 3
50 05-25303 Kirstine Bissø Svoboda 940-Samsø Skytteforening 189 189 378 / 2
51 07-80930 Steffen Jespersen 001-Horsens Skyttekreds 190 188 378 / 7
52 06-84292 Sebastian Gilden Pfennig 006-Bramming Skytteforening 191 186 377 / 4
53 05-78858 Casper Fauerholdt Hansen 903-VFB Århus Skyttelaug 187 189 376 / 3
54 05-26411 Jeppe Hedegaard Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 186 376 / 4
55 03-84092 Nicolai Pedersen 028-Trehøje Skytteforening 183 192 375 / 6
56 05-84607 Jon Andersen 903-VFB Århus Skyttelaug 185 190 375 / 13
57 09-50801 Nicholaj Balslev Trolle 180-Bullerup Skyttekreds 186 189 375 / 1
58 04-83372 Mark Borre 024-Ikast Skf 187 188 375 / 2
59 06-39810 Jonas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 188 186 374 / 5
60 02-82670 Simon Rose Jensen 011-Østerild og Omegns Skytteforen 189 185 374 / 3
61 08-42838 Nikolaj Dall 367-Sønderborg Skyttekreds 181 191 372 / 5
62 08-84091 Kenneth Clausen 363-Broagerlands Skytteforening 184 188 372 / 5
63 01-13745 Peter H Træholt 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 185 187 372 / 2
64 06-39859 Christian Wollesen Rasmussen 001-Ribe Skyttekreds 189 183 372 / 3
65 01-15676 Nikolaj Knudsen 411-Hjallerup Skytteforening 183 188 371 / 3
66 09-50471 Jeanette Svensson Mortensen 300-Bogense Skytteforening 187 184 371 / 8
67 08-83739 Kathrine Lyhne 363-Broagerlands Skytteforening 188 183 371 / 4
68 04-82459 Martin Bondgaard 014-Silkeborg Skyttekreds 181 189 370 / 4
69 07-20598 Nicklas Højfeldt Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 184 186 370 / 4
70 02-27129 Bjarke Kjær 029-Bjergby SGI&U 186 184 370 / 5
71 02-81182 Kim Nystrup 011-Østerild og Omegns Skytteforen 183 185 368 / 0
72 06-80985 Jakob Hansen 001-Ribe Skyttekreds 184 184 368 / 3
73 07-35720 Christina Larsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 185 183 368 / 3
74 02-85377 Niels Christensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 185 183 368 / 0
75 07-83637 Zilas Thestrup 001-Horsens Skyttekreds 188 180 368 / 2
76 09-50905 Tobias E. Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 185 181 366 / 3
77 06-83055 Christoffer Fulekjær 006-Bramming Skytteforening 181 177 358 / 2
78 01-80504 Lucas Kragh Andersen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 173 184 357 / 2
15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 05-85017 Maria Pedersen 940-Samsø Skytteforening 198 196 394 / 14 G
2 04-84302 Natalie Mark 001-Viborg Skytteforening 196 195 391 / 7 S
3 08-84163 Tobias Clausen 322-Gram Skytteforening 194 196 390 / 15 B
4 03-85230 Rune Sørensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 197 193 390 / 10
5 05-85299 Kristian A. Hansen 903-VFB Århus Skyttelaug 191 198 389 / 10
6 05-85300 Anders S. Zinck 903-VFB Århus Skyttelaug 192 195 387 / 9
7 02-81744 Morten Jørgensen 029-Bjergby SGI&U 192 195 387 / 5
8 03-35873 Mikkel H Frost 026-Ulfborg Bys Skytteforening 191 194 385 / 7
9 02-84773 Niclas Arentsen 029-Bjergby SGI&U 194 189 383 / 5
10 03-84499 Andreas Klausen 011-Holstebro Skytteforening 190 191 381 / 6
11 04-85479 Nicklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889 191 190 381 / 5
12 05-85383 Morten Kirkegaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 188 192 380 / 4
13 06-85295 Chris Debel 001-Ribe Skyttekreds 190 190 380 / 6
14 02-82757 Monika Hansen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 187 189 376 / 2
15 05-84799 Kathrine Lillelund Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 184 190 374 / 2
16 04-85481 David Petersen 098-Karup Skytteforening af 1889 186 188 374 / 3
17 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 186 186 372 / 5
18 01-85339 Simon Glad Sørensen 532-St. Restrup Skf. 188 184 372 / 8
19 06-83947 Marlene Hansen 020-Holsted Skyttekreds 189 183 372 / 4
20 02-26827 Rene Jensen 029-Bjergby SGI&U 188 183 371 / 1
21 02-85495 Claus Krog 029-Bjergby SGI&U 184 186 370 / 7
22 07-83241 Jeppe Lykke Elbæk Jensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 183 183 366 / 3
23 02-84170 Kristoffer Holm 011-Østerild og Omegns Skytteforen 183 183 366 / 2
24 05-85277 Lisa L. Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 185 181 366 / 1
25 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 182 365 / 1
26 06-80990 Patrick Christensen 001-Ribe Skyttekreds 185 180 365 / 2
27 08-83412 Tobias Kubiak 363-Broagerlands Skytteforening 180 183 363 / 0
28 04-84485 Therese Andersen 026-Kjellerup Skytteforening 184 179 363 / 2
29 01-82888 Mark Glad Sørensen 532-St. Restrup Skf. 184 178 362 / 2
30 01-85493 Lasse R. Sørensen 561-Hobro Egnens Skytteforening 180 178 358 / 3
31 01-85015 Peter Krogsgaard Hansen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 177 180 357 / 1
32 07-83957 Nadia Kühnau 005-Ousted-Tåning Skytteforening 176 177 353 / 0
33 06-84617 Mikkel Brodde 006-Bramming Skytteforening 173 177 350 / 2
34 01-83426 Simon Grove Henningsen 550-D.F.B. Løgstør 173 176 349 / 1
35 07-83396 Louise Nielsen 127-Brande Skytteforening 176 173 349 / 1
36 06-81871 Martin Laursen 035-Varde Skytteforening 171 173 344 / 2
37 05-82342 Anders Lillelund Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 168 175 343 / 0
38 04-82863 Nichlas Holgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I 171 169 340 / 0
39 07-20564 Silas Højfeldt Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 157 172 329 / 3
40 09-85464 Stella Louise Skernby 039-Horne Skytteforening 165 156 321 / 0
15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 05-22839 Carina Koch Andersen 115-Grenå Skyttekreds 200 200 400 / 23 G
2 07-35444 Mikkel Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 200 399 / 24 S
3 08-42379 Christina Nielsen 308-Vojens Skytteforening 199 200 399 / 19 B
4 01-15776 Stefan Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 199 200 399 / 16
5 09-47940 Stine Nielsen 047-Krarup/Espe SG&I 199 200 399 / 15
6 05-25297 Lasse Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 200 199 399 / 22
7 02-29062 Dennis Jakobsen 029-Karby Skyttekreds 200 199 399 / 21
8 02-26838 Paw Kristensen 029-Bjergby SGI&U 200 199 399 / 17
9 09-48059 Marie Trolle Pedersen 039-Horne Skytteforening 198 200 398 / 18
10 07-34882 Peter Hemmer-Larsen 456-Vejle Skytteforening 199 199 398 / 27
11 05-24894 Jesper Mathiasen 903-VFB Århus Skyttelaug 199 199 398 / 23
12 05-52514 Pia Nielsen 940-Samsø Skytteforening 199 199 398 / 22
13 07-20960 Patrick Dyrby 002-Honum og Omegns Skytteforening 199 199 398 / 21
14 05-17365 Camilla Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 199 199 398 / 18
15 05-18178 Jonas Holst Andersen 101-Randers Skyttekreds 199 199 398 / 13
16 07-34929 Martin Gramfjeld 456-Vejle Skytteforening 200 198 398 / 20
17 02-26979 Stefanie Emilie Nielsen 029-Bjergby SGI&U 200 198 398 / 19
18 05-18372 Emilie Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 200 198 398 / 15
19 05-19400 Pernille Poulsen 101-Randers Skyttekreds 200 198 398 / 14
20 05-25314 Jesper B. Mikkelsen 940-Samsø Skytteforening 200 198 398 / 12
21 07-34853 Stefan Christoffersen 456-Vejle Skytteforening 197 200 397 / 20
22 09-48261 Christian I. S. Andersen 039-Horne Skytteforening 197 200 397 / 18
23 02-27013 Morten K. Jørgensen 029-Bjergby SGI&U 198 199 397 / 18
24 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 198 199 397 / 17
25 04-22060 Michael S. Pedersen 026-Kjellerup Skytteforening 199 198 397 / 15
26 05-24784 Morten Flecks 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 197 397 / 15
27 06-41517 Peter Gissel Christensen 021-Brørup Skyttekreds 197 199 396 / 19
28 05-25849 Helene K. D. Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 199 396 / 18
29 01-11178 Daniel Nielsen 412-Hjørring Skytteforening 197 199 396 / 15
30 07-20092 Morten Hansen 007-Østbirk Skytteforening 197 199 396 / 15
31 06-34123 Jonas K. Jensen 072-Helle Skytteforening 197 199 396 / 14
32 05-26426 Dennis Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 199 396 / 13
33 04-19556 Philip Ohnemus 001-Viborg Skytteforening 197 199 396 / 13
34 07-21288 Christian Svendsen 007-Østbirk Skytteforening 197 199 396 / 12
35 02-26887 Kirsten Bak Veje 029-Bjergby SGI&U 198 198 396 / 9
36 05-24918 Simon Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 197 396 / 20
37 05-24949 Kasper Hornbek 944-Århus Riffelskytte Klub 199 197 396 / 17
38 01-10984 Anne-Mai Madsen 412-Hjørring Skytteforening 199 197 396 / 16
39 08-42815 Philip Petersen 363-Broagerlands Skytteforening 199 197 396 / 16
40 04-22282 Per Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 200 196 396 / 11
41 07-20991 Morten Hansen 009-Hovedgaard Skytteforening 195 200 395 / 14
42 05-24355 Line Nielsen 110-Ebeltoft Skytteforening 196 199 395 / 15
43 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 196 199 395 / 13
44 01-11061 Mikkel Jepsen 412-Hjørring Skytteforening 196 199 395 / 12
45 09-48071 Mads Madsen 047-Krarup/Espe SG&I 197 198 395 / 18
46 05-23320 Anders Burlund 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 198 197 395 / 14
47 05-23801 Christina Vestergaard 115-Grenå Skyttekreds 198 197 395 / 10
48 09-46253 Nicolai Hansen 049-Kværndrup SG&I 199 196 395 / 13
49 05-25387 Anders Alexandersen 940-Samsø Skytteforening 194 200 394 / 19
50 05-21627 Mark Andersen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 195 199 394 / 15
51 05-25190 Asta Lund Mathiesen 944-Århus Riffelskytte Klub 196 198 394 / 15
52 07-35019 Helle Hemmer-Larsen 456-Vejle Skytteforening 196 198 394 / 12
53 05-75845 Kristian Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 194 199 393 / 10
54 03-36830 Jesper Jul Andersen 027-Stadil-Vedersø Skytteforening 197 196 393 / 12
55 05-25277 Martin Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 198 195 393 / 17
56 09-46652 Martin Andersen 047-Krarup/Espe SG&I 193 199 392 / 12
57 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening 196 196 392 / 13
58 06-34127 Jonas Jensen 072-Helle Skytteforening 197 195 392 / 13
59 05-24562 Ditte Svendsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 198 194 392 / 11
60 06-40140 Kris Pedersen 006-Bramming Skytteforening 194 197 391 / 11
61 05-23554 Malene Nybro Skov 115-Grenå Skyttekreds 196 195 391 / 14
62 07-33141 Peter Albrechtsen 127-Brande Skytteforening 198 193 391 / 7
63 07-20614 Mette Maja Hansen 001-Horsens Skyttekreds 194 196 390 / 9
64 05-22978 Thomas Bruun Henriksen 118-Lyngby Skyttekreds 194 195 389 / 12
65 05-17847 Ole Kjøller Nielsen 101-Randers Skyttekreds 195 194 389 / 10
66 01-13328 Mikael K. D. Jensen 561-Hobro Egnens Skytteforening 194 192 386 / 13
67 09-48073 Mads Hansen 022-Faaborg Skytteforening 192 193 385 / 10
68 06-41394 Morten Beier 020-Holsted Skyttekreds 190 194 384 / 11
15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 06-39868 Bjarke Mølby Karstens 001-Ribe Skyttekreds 199 199 398 / 14 G
2 07-21056 Lillian Dyrby 002-Honum og Omegns Skytteforening 198 198 396 / 20 S
3 07-20272 Tanja S. Jensen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 199 197 396 / 16 B
4 07-20309 Julie Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 197 198 395 / 12
5 01-13775 Kody Bundgaard 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 198 197 395 / 15
6 05-23080 Simon Thordal Olesen 116-Midtdjurs Skytteforening 199 196 395 / 12
7 03-35978 Claus Søndergaard 026-Ulfborg Bys Skytteforening 195 199 394 / 11
8 02-28216 Morten Hansen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 195 199 394 / 11
9 04-27363 Kim Høgh 011-Skive Skytteforening 197 197 394 / 18
10 07-20295 Mia Laursen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 197 197 394 / 14
11 07-33347 Dennis Hansen 127-Brande Skytteforening 197 197 394 / 13
12 06-39899 Nicolai Buch 072-Helle Skytteforening 197 197 394 / 12
13 02-28187 Stephanie Villund 006-Hurup Skytteforening 198 196 394 / 12
14 02-27039 Maria Loüise Enevoldsen 023-Karby Skyttekreds 197 196 393 / 13
15 02-29156 Anders Lund 011-Østerild og Omegns Skytteforen 195 197 392 / 10
16 04-30992 Søren Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889 196 196 392 / 10
17 03-30976 Alexander Helleskov 028-Trehøje Skytteforening 197 195 392 / 10
18 08-42284 Troels Lillie 308-Vojens Skytteforening 198 194 392 / 11
19 06-39806 Katrine Q Bondesen 001-Ribe Skyttekreds 193 198 391 / 12
20 05-18538 Amalie Skovgaard 101-Randers Skyttekreds 194 197 391 / 12
21 07-74091 Morten Bach Sørensen 009-Hovedgaard Skytteforening 195 196 391 / 12
22 02-26864 Martin Boll 029-Bjergby SGI&U 195 196 391 / 11
23 05-77122 Jannik Fristed Jensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 194 391 / 13
24 02-26911 Jeppe Byskov 029-Bjergby SGI&U 192 198 390 / 7
25 05-21417 Morten Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 195 195 390 / 9
26 01-80779 Mathilde P. Kjæhr 412-Hjørring Skytteforening 195 195 390 / 8
27 05-25057 Marie Vinter Boye 922-Beder-Malling Skyttforening 195 195 390 / 8
28 05-25764 Anders K. Nielsen 903-VFB Århus Skyttelaug 191 198 389 / 10
29 05-76723 John Hellmann-Nøhr Simonsen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 192 197 389 / 14
30 02-79996 Malene Boll 029-Bjergby SGI&U 193 196 389 / 14
31 01-15146 Sebastian Wulff Holtegaard 509-Ulsted Skf. 196 193 389 / 10
32 05-23055 Karina Rye Nielsen 116-Midtdjurs Skytteforening 197 192 389 / 9
33 03-29739 Martin Jakobsen 028-Trehøje Skytteforening 193 195 388 / 8
34 07-21273 Daniel Grann 001-Horsens Skyttekreds 195 193 388 / 8
35 05-84112 Kasper Petersen 101-Randers Skyttekreds 195 193 388 / 7
36 06-39045 Carina Esbjerg 072-Helle Skytteforening 196 192 388 / 7
37 05-23872 Andreas Henriksen 115-Grenå Skyttekreds 197 191 388 / 8
38 02-26899 Jonas Jensen 029-Bjergby SGI&U 193 194 387 / 6
39 05-79241 Benn Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 194 193 387 / 10
40 03-35970 Diana Henriksen 028-Trehøje Skytteforening 197 190 387 / 9
41 05-17928 Micki Christensen 101-Randers Skyttekreds 192 194 386 / 10
42 04-31310 Kathrine Mæng 062-Aulum Skytteforening 192 194 386 / 7
43 05-21509 Martin Ellehede 008-Ry-Emborg Skytteforening 193 193 386 / 8
44 05-17764 Rasmus Holst Andersen 101-Randers Skyttekreds 194 192 386 / 9
45 07-21298 Carsten H. Nielsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 194 192 386 / 7
46 01-11285 Carsten Jensen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 194 192 386 / 7
47 02-28610 Anders Søe 011-Østerild og Omegns Skytteforen 190 195 385 / 7
48 05-78122 Emil Saaby 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 194 385 / 13
49 07-81056 Tine Kristina Nielsen 001-Horsens Skyttekreds 191 194 385 / 8
50 02-29106 Camilla Sofie Bårup Nielsen 001-Thisted Skyttekreds 193 192 385 / 7
51 01-11005 Thomas Harlund 412-Hjørring Skytteforening 186 198 384 / 10
52 04-32302 Laura Brandt 027-Lind Skytteforening 191 192 383 / 6
53 07-80790 Leon Andersen 001-Horsens Skyttekreds 193 190 383 / 6
54 05-24063 Celina Rasmussen 912-Galten Skytteforening 189 193 382 / 7
55 09-47727 Tess Larsen 470-Hårby Skytteforening 190 192 382 / 7
56 04-22067 Martin Andersen 026-Kjellerup Skytteforening 192 190 382 / 7
57 08-43412 Rene Christensen 363-Broagerlands Skytteforening 192 190 382 / 7
58 08-43054 Benjamin M. Kock 367-Sønderborg Skyttekreds 192 190 382 / 5
59 07-21362 Anders Pedersen 009-Hovedgaard Skytteforening 193 189 382 / 6
60 05-25082 Anne Lauritsen 922-Beder-Malling Skyttforening 187 194 381 / 7
61 05-25148 Casper Clausen 922-Beder-Malling Skyttforening 190 191 381 / 5
62 04-22326 Morten Banke 002-Them Skytteforening 191 190 381 / 3
63 07-35345 Sebastian L. Larsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 187 381 / 5
64 01-11802 Patrick B. Eliasen 550-D.F.B. Løgstør 186 194 380 / 4
65 02-26855 Mikkel Brandt 029-Bjergby SGI&U 188 192 380 / 8
66 06-41531 Michael Lagoni Nielsen 021-Brørup Skyttekreds 192 188 380 / 8
67 07-83913 Martin Kristensen 009-Hovedgaard Skytteforening 192 188 380 / 3
68 04-32497 Jesper Knudsen 027-Lind Skytteforening 189 190 379 / 7
69 05-18508 Annemette Chemnitz Lyngaa 101-Randers Skyttekreds 190 189 379 / 9
70 04-32195 Mathias Pedersen 007-Snejbjerg SG&I 190 189 379 / 4
71 02-28336 Anna Iversen 006-Hurup Skytteforening 188 190 378 / 7
72 06-38985 Sara Pedersen 072-Helle Skytteforening 186 191 377 / 5
73 09-47463 Sune Petersen 104-Sdr. Broby Skytteforening 188 189 377 / 2
74 07-74501 Michael Lenger 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 185 191 376 / 4
75 06-79555 Anders R. Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 190 186 376 / 5
76 02-26724 Camilla Kudsk 023-Karby Skyttekreds 190 186 376 / 3
77 05-25957 Morten Kjellerup 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 189 186 375 / 6
78 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 187 186 373 / 3
79 06-83067 Michelle Christensen 001-Ribe Skyttekreds 185 187 372 / 5
80 02-29164 Allan Hove Pedersen 011-Østerild og Omegns Skytteforen 185 185 370 / 2
81 02-28677 Thomas Hove Pedersen 011-Østerild og Omegns Skytteforen 182 187 369 / 4
82 08-43401 Sune Christensen 363-Broagerlands Skytteforening 184 185 369 / 1
83 05-23874 Anders S. Doolewerdt 115-Grenå Skyttekreds 181 185 366 / 4
84 05-18847 Hilmar Birgisson 128-Langå & Omegns Skytteforening 186 180 366 / 1
85 01-11075 Mads-Peter Christiansen 412-Hjørring Skytteforening 179 182 361 / 5
86 01-16301 Pernille Haar Nygård 532-St. Restrup Skf. 168 181 349 / 1
15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 09-45956 Laura Buch 350-Særslev Skytteforening 197 199 396 / 18 G
2 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 197 199 396 / 11 S
3 04-19630 Lizette T. Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening 193 195 388 / 12 B
4 01-16874 Tobias Holm Bønnelykke 504-Postens Skyttelaug 194 193 387 / 5
5 03-27606 Morten Pedersen 029-Vinderup og Omegns Skytteforen 194 192 386 / 4
6 09-50344 Simon Lebbaeus 350-Særslev Skytteforening 196 190 386 / 5
7 05-25247 Nanna Bissø 940-Samsø Skytteforening 192 193 385 / 3
8 03-35899 Laurids Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 192 384 / 9
9 08-44110 Simone Nørup 363-Broagerlands Skytteforening 193 191 384 / 9
10 02-26843 Niels Bak Veje 029-Bjergby SGI&U 193 191 384 / 5
11 07-34282 Lina Bjerg 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 195 189 384 / 16
12 05-79168 Bettina Schnobel Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 191 383 / 5
13 03-35999 Asta Trillingsgaard 026-Ulfborg Bys Skytteforening 195 188 383 / 4
14 04-31260 Rikke Mæng 062-Aulum Skytteforening 189 190 379 / 8
15 05-69466 Helle Kirstine Larsen 944-Århus Riffelskytte Klub 187 191 378 / 5
16 08-43006 Esben Jakobsen 362-Sundeved Skytteforening 189 189 378 / 7
17 04-30817 Lasse Sørensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 188 189 377 / 10
18 01-16485 Jeppe V. Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 188 189 377 / 4
19 07-12022 Henrik Ingstrup Olesen 282-Jelling Forenede Sportsklubber 190 186 376 / 6
20 05-24983 Kristian Lykke Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 186 187 373 / 1
21 03-37727 Michael Christensen 019-Skjern Skytteforening 186 185 371 / 5
22 05-18427 Christian Chemnitz Lyngaa 101-Randers Skyttekreds 182 188 370 / 5
23 07-34194 Sune Bjerg 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 187 182 369 / 3
24 01-11539 Louise Bedsted 710-Vester Han Herred Skytteforeni 187 180 367 / 4
25 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening 182 183 365 / 5
26 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening 182 183 365 / 2
27 02-27075 Julius Petersen 029-Bjergby SGI&U 183 182 365 / 2
28 07-21001 Michael H. Nielsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 184 180 364 / 3
29 07-33187 Mette Rasmussen 127-Brande Skytteforening 180 183 363 / 4
30 05-26430 Christian Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 179 182 361 / 4
31 05-17758 Rasmus R. Pedersen 101-Randers Skyttekreds 181 180 361 / 2
32 05-18465 Brian Pedersen 101-Randers Skyttekreds 179 181 360 / 1
33 03-35879 Matilde Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 178 180 358 / 1
34 03-35880 Martin Holst Nørmark 026-Ulfborg Bys Skytteforening 180 178 358 / 1
35 07-34591 Thor Heick 423-Tørring Idrætsforening 172 176 348 / 0
36 01-17034 Lars Chr. Lichon 501-Aalborg Skyttekreds 171 170 341 / 1
37 07-33287 Jesper Moesgård 127-Brande Skytteforening 173 166 339 / 0
38 05-17310 Asger R. Pedersen 101-Randers Skyttekreds 167 168 335 / 0
15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 07-20230 Charlotte Jakobsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 200 198 398 / 17 G
2 07-35128 Rene Kristiansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 198 396 / 12 S
3 06-39064 Ulla Aagaard 072-Helle Skytteforening 196 197 393 / 10 B
4 09-50208 Jan Østergård Jensen 350-Særslev Skytteforening 198 195 393 / 10
5 01-16577 Mark Kim Skovbo 501-Aalborg Skyttekreds 195 197 392 / 14
6 05-26134 Stine M Andersen 944-Århus Riffelskytte Klub 196 196 392 / 17
7 09-50058 Pia Steffensen 340-Krogsbølle Skytteforening 193 197 390 / 8
8 01-17033 Lars Ørum Pedersen 501-Aalborg Skyttekreds 194 196 390 / 16
9 07-34185 Thomas Karstensen 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 194 195 389 / 5
10 05-23543 Marie S. Jørgensen 115-Grenå Skyttekreds 195 194 389 / 12
11 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening 193 195 388 / 8
12 05-24876 Pernille Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 194 388 / 9
13 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening 195 193 388 / 5
14 09-45964 Kristine Buch 350-Særslev Skytteforening 194 193 387 / 10
15 07-34827 Tonni Leth 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 193 387 / 7
16 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening 195 192 387 / 11
17 04-32378 Kim Laurberg 016-Gjellerup Sdr. SG&I 188 198 386 / 4
18 09-49823 Per Christiansen 410-Båring Skytteforening 190 196 386 / 4
19 09-46176 Karin Hansen 104-Sdr. Broby Skytteforening 192 193 385 / 7
20 09-52893 Ken Simonsen 107-Sportsskydeklubben 196 189 385 / 9
21 01-28830 Mette Christensen 501-Aalborg Skyttekreds 190 194 384 / 8
22 05-17480 Thomas Danielsen 944-Århus Riffelskytte Klub 194 190 384 / 6
23 06-41611 Bent P. Nielsen 063-Folding Skytteforening 190 193 383 / 6
24 09-48182 Jacob Helding Larsen 039-Horne Skytteforening 193 190 383 / 9
25 05-24021 Karin Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 190 383 / 4
26 07-35077 Berit Andersen 423-Tørring Idrætsforening 189 193 382 / 8
27 06-34116 Kasper Kjær Jensen 072-Helle Skytteforening 190 191 381 / 7
28 05-23260 Morten Wulff Pedersen 944-Århus Riffelskytte Klub 190 191 381 / 6
29 06-39769 Morten Petermann 001-Ribe Skyttekreds 191 190 381 / 10
30 07-20905 Steen Skallebæk 001-Horsens Skyttekreds 193 188 381 / 3
31 07-34301 Karsten Karstensen 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 188 192 380 / 1
32 07-34977 Jørgen Andersen 423-Tørring Idrætsforening 187 192 379 / 4
33 06-40827 Nicolai Christensen 001-Ribe Skyttekreds 189 190 379 / 6
34 09-47589 Kenneth Hansen 104-Sdr. Broby Skytteforening 187 191 378 / 6
35 05-24825 Jane Sønnichsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 187 191 378 / 5
36 07-33713 Alex Møberg 437-Ullerup Skytteforening 189 189 378 / 3
37 06-39737 Svend Petermann 001-Ribe Skyttekreds 185 192 377 / 6
38 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skyttforening 186 191 377 / 3
39 08-43365 Henning Sørensen 343-Grænseegnens Skytteforening 189 188 377 / 3
40 08-42951 Jens E. Christiansen 362-Sundeved Skytteforening 186 190 376 / 4
41 07-20653 Kathrine Pedersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 187 189 376 / 8
42 01-15763 Torben Klit Andersen 513-Vester Hassing Skf. 190 186 376 / 6
43 05-23275 Kjeld Holm 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 186 189 375 / 4
44 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening 188 187 375 / 6
45 08-42345 Jens Faurbye 308-Vojens Skytteforening 187 187 374 / 5
46 04-31467 Karl Henrik Hamann 016-Gjellerup Sdr. SG&I 188 186 374 / 3
47 04-29903 Gitte Vinter 027-Lind Skytteforening 191 183 374 / 5
48 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889 183 190 373 / 5
49 05-72058 Thomas L. Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 184 189 373 / 4
50 09-48169 Jens Helding 039-Horne Skytteforening 187 186 373 / 4
51 02-43051 Betina Sørensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 181 191 372 / 4
52 02-28418 Anders K. Jørgensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 181 191 372 / 2
53 07-20529 Benny Henriksen 007-Østbirk Skytteforening 185 187 372 / 1
54 08-42693 Hans Hansen 365-Nordals Skyttekreds 187 185 372 / 3
55 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds 188 184 372 / 5
56 04-22007 Torben Pedersen 026-Kjellerup Skytteforening 184 186 370 / 2
57 05-24171 Christian Nickelsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 183 185 368 / 0
15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 07-35264 Anette Dalsgaard 456-Vejle Skytteforening 190 194 384 / 19 G
2 07-33579 Kasper Møberg 437-Ullerup Skytteforening 189 191 380 / 3 S
3 01-15917 Jes Højen Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 189 190 379 / 5 B
4 04-29853 Lars Nahnsen 093-Haderup Skytteforening 190 188 378 / 4
5 09-47914 Uffe Pedersen 039-Horne Skytteforening 186 191 377 / 7
6 08-42764 Thomas Brokholm 367-Sønderborg Skyttekreds 187 189 376 / 3
7 05-25354 Claus P V Jensen 940-Samsø Skytteforening 190 186 376 / 3
8 05-25920 Anita S. Karlsen 944-Århus Riffelskytte Klub 187 188 375 / 3
9 04-22467 Kent Haaning 014-Silkeborg Skyttekreds 188 187 375 / 0
10 01-11816 Nina Ingstrup Jørgensen 550-D.F.B. Løgstør 183 191 374 / 4
11 05-24889 John Matthiesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 188 374 / 4
12 02-28407 Claus K. Jørgensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 187 187 374 / 6
13 01-15493 Charlotte Kold Bendtsen 509-Ulsted Skf. 187 187 374 / 5
14 09-51072 Peter Hjulmand 180-Bullerup Skyttekreds 187 187 374 / 2
15 04-31445 Steen Hamann 016-Gjellerup Sdr. SG&I 185 188 373 / 5
16 02-29040 Erik Bisgård Jensen 011-Østerild og Omegns Skytteforen 188 185 373 / 4
17 09-48314 Anders Hansen 039-Horne Skytteforening 186 186 372 / 4
18 02-28300 Gitte Enevoldsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 186 186 372 / 4
19 02-28888 Leif Noppenau 023-Karby Skyttekreds 187 185 372 / 4
20 02-26918 Jakob Nielsen 029-Bjergby SGI&U 188 184 372 / 2
21 05-17356 Gitte Hansen 101-Randers Skyttekreds 183 188 371 / 4
22 01-13917 Egon Østergaard 550-D.F.B. Løgstør 183 188 371 / 4
23 09-52510 Rene Abildtrup 107-Sportsskydeklubben 183 188 371 / 3
24 01-15485 Dennis Nielsen 509-Ulsted Skf. 184 187 371 / 6
25 05-18041 Lene Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 184 187 371 / 1
26 07-15738 Claus Nielsen 456-Vejle Skytteforening 185 186 371 / 5
27 05-24961 Ivan Jeppesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 186 371 / 4
28 07-17311 Anders Secher 437-Ullerup Skytteforening 185 186 371 / 3
29 06-39827 Jens Nygaard 001-Ribe Skyttekreds 186 185 371 / 3
30 01-14878 Andy Petersen 513-Vester Hassing Skf. 186 185 371 / 2
31 06-39864 Brian Mikkelsen 001-Ribe Skyttekreds 185 185 370 / 2
32 07-35742 Bo G. Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 186 184 370 / 5
33 04-31719 Erik Pårup 016-Gjellerup Sdr. SG&I 185 184 369 / 2
34 07-33194 Martin Skjøth 127-Brande Skytteforening 186 183 369 / 2
35 07-20326 Flemming Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 181 187 368 / 2
36 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 181 187 368 / 1
37 05-24478 Lasse Svendsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 182 186 368 / 4
38 04-30707 Vagn K. Sorensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 183 185 368 / 4
39 04-21966 Visti G. Hansen 098-Karup Skytteforening af 1889 183 185 368 / 3
40 03-37672 Per Mikkelsen 019-Skjern Skytteforening 185 183 368 / 0
41 05-24662 Kent Jeppesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 182 368 / 3
42 09-47462 Søren Brems 115-Vejle SG&I Skytteafd. 183 184 367 / 3
43 05-17339 Preben Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 184 183 367 / 2
44 05-25202 Torben Kristensen 940-Samsø Skytteforening 184 183 367 / 2
45 01-13379 Karsten Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 186 181 367 / 2
46 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 183 366 / 1
47 06-38336 Hans Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 184 182 366 / 2
48 09-52173 Eskild L. Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 186 180 366 / 3
49 08-43003 Eva E Rasmussen 362-Sundeved Skytteforening 180 185 365 / 2
50 05-18154 Jørn Thisted 101-Randers Skyttekreds 181 184 365 / 4
51 09-47398 Jesper Brems 470-Hårby Skytteforening 183 182 365 / 1
52 03-37613 Thomas Pagaard 019-Skjern Skytteforening 184 181 365 / 1
53 05-26007 Hans Thomsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 179 185 364 / 0
54 07-20732 Anders Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 180 184 364 / 1
55 05-24595 Anita Grove Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 181 183 364 / 4
56 08-42047 Anette Nobel 308-Vojens Skytteforening 181 183 364 / 3
57 04-31823 Torben Lind Hansen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 180 183 363 / 6
58 08-43501 Børge Paulsen 363-Broagerlands Skytteforening 181 182 363 / 3
59 02-26801 Bjarne Noppenau 023-Karby Skyttekreds 181 182 363 / 1
60 05-18449 Carsten Hansen 101-Randers Skyttekreds 178 183 361 / 2
61 07-33292 Jens Ove Skjøth 127-Brande Skytteforening 179 182 361 / 2
62 07-34585 Vagn Koch 423-Tørring Idrætsforening 180 181 361 / 1
63 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 178 182 360 / 3
64 06-39347 Jens Peter Sørensen 035-Varde Skytteforening 182 178 360 / 2
65 05-23242 Uffe Vebel 944-Århus Riffelskytte Klub 182 177 359 / 1
66 07-21577 Randi Nielsen 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 174 184 358 / 5
67 07-34517 Bo W. Knudsen 199-Fredericia Garnison Idrætsfore 177 181 358 / 1
68 08-43530 Ove Østergaard 363-Broagerlands Skytteforening 179 179 358 / 1
69 05-25565 Jens Jensen 902-Odder Skytteforening 178 178 356 / 1
70 07-21124 Jørgen Nøhr 001-Horsens Skyttekreds 172 180 352 / 1
71 02-27146 Allan Sørensen 023-Karby Skyttekreds 172 172 344 / 0
15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 05-21636 Lene Christensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 185 185 370 / 3 G
2 07-34927 Martin L. Pedersen 456-Vejle Skytteforening 186 184 370 / 2 S
3 05-24727 Søren W. Jensen 944-Århus Riffelskytte Klub 182 186 368 / 3 B
4 04-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889 185 183 368 / 5
5 05-76000 Kim Henriksen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 183 183 366 / 2
6 01-11807 Orla Jørgensen 550-D.F.B. Løgstør 182 183 365 / 3
7 06-83147 Mads Rahbæk Skydt 072-Helle Skytteforening 184 181 365 / 2
8 04-31359 Bent Mæng 062-Aulum Skytteforening 183 181 364 / 1
9 05-73415 Per Skovlund Nielsen 128-Langå & Omegns Skytteforening 183 180 363 / 2
10 05-78439 Connie Jensen 940-Samsø Skytteforening 180 182 362 / 2
11 04-31082 Lotte Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889 182 179 361 / 0
12 09-51010 Egon Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 178 182 360 / 3
13 01-11825 Niels Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 178 182 360 / 1
14 01-17184 Flemming B. Frederiksen 504-Postens Skyttelaug 181 178 359 / 3
15 05-60506 Kasper Guldbæk 901-Skytteklubben DSB/ASF 181 178 359 / 2
16 04-22230 Simon Knudsen 014-Silkeborg Skyttekreds 177 181 358 / 3
17 03-37810 Knud I.Christensen 019-Skjern Skytteforening 179 179 358 / 1
18 05-17359 Finn Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 179 176 355 / 3
19 05-18311 Hanne Skovlund Broch 128-Langå & Omegns Skytteforening 179 175 354 / 1
20 02-27082 Jens Kr. Nielsen 023-Karby Skyttekreds 175 178 353 / 1
21 07-20643 Lars-Åge Pedersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 176 177 353 / 2
22 05-21605 Morten Schram 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 177 176 353 / 0
23 01-17252 Bent Ringstrøm 501-Aalborg Skyttekreds 174 176 350 / 1
24 04-12301 Hans Haubro 005-Ulbjerg Skytteforening 174 175 349 / 0
25 05-23502 Mogens Andersen 115-Grenå Skyttekreds 174 174 348 / 0
26 09-47741 Per Larsen 470-Hårby Skytteforening 168 179 347 / 2
27 04-31699 Henning Ørregaard 024-Ikast Skf 175 171 346 / 0
28 09-50788 Poul Balslev Trolle 180-Bullerup Skyttekreds 173 172 345 / 0
29 05-23103 Kurt Brouer 116-Midtdjurs Skytteforening 172 168 340 / 1
30 04-31129 Jørn Termansen 098-Karup Skytteforening af 1889 170 169 339 / 1
31 08-42296 Rudi Lindahl 308-Vojens Skytteforening 171 164 335 / 2
15m Gevær - Mesterskab Klasse 4
1 01-10735 Jørgen Jensen 417-Sindal Skyttekreds 183 175 358 / 3 G
2 01-13407 Jens Arne Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 172 168 340 / 0
3 05-23175 Walther Kristensen 105-Rønde Skyttekreds 169 169 338 / 0
15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 05-21701 Henning B. Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 200 200 400 / 26 G
2 05-25323 Jenny Bissø 940-Samsø Skytteforening 199 200 399 / 16 S
3 04-32710 Egon Stephansen 027-Lind Skytteforening 198 200 398 / 24 B
4 02-29126 Bent Olesen 003-Sjørring Skytteforening 198 200 398 / 12
5 07-44463 Kristian R. Petersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 199 398 / 21
6 05-25728 Jørgen Mahler 944-Århus Riffelskytte Klub 199 199 398 / 19
7 03-30767 Olav Jensen 028-Trehøje Skytteforening 199 199 398 / 18
8 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 199 199 398 / 15
9 08-44389 William Kjær 308-Vojens Skytteforening 199 199 398 / 11
10 05-18344 Finn Dollerup 903-VFB Århus Skyttelaug 199 198 397 / 18
11 05-25312 John Sander Petersen 940-Samsø Skytteforening 199 198 397 / 17
12 05-26116 Arne Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 200 396 / 20
13 05-23215 Erling Bech 903-VFB Århus Skyttelaug 196 200 396 / 13
14 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 197 199 396 / 18
15 09-52205 Bent Johansen 180-Bullerup Skyttekreds 197 199 396 / 17
16 05-26443 Bjarne Brøndum Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 199 396 / 8
17 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening 198 198 396 / 18
18 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 196 396 / 21
19 03-30213 Janus Haahr 028-Trehøje Skytteforening 196 199 395 / 15
20 01-10518 Knud Jensen 404-Frederikshavn Skyttekreds 196 199 395 / 13
21 05-26090 Gunnar B. Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 198 395 / 10
22 05-26268 Jens Eriksen 903-VFB Århus Skyttelaug 198 197 395 / 15
23 05-26133 Svend Borgbjerg 944-Århus Riffelskytte Klub 199 196 395 / 9
24 05-17325 Henning Lausten 101-Randers Skyttekreds 196 198 394 / 16
25 05-21692 Inger Marie Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 196 198 394 / 8
26 05-21512 Jørgen Kragh 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 197 394 / 13
27 05-17347 Knud Ove Gammeljord 101-Randers Skyttekreds 197 197 394 / 10
28 05-25135 Niels Juul Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 197 394 / 6
29 05-18472 Bjarne Schou Nielsen 101-Randers Skyttekreds 198 196 394 / 19
30 03-29765 Frits R. Larsen 028-Trehøje Skytteforening 198 196 394 / 17
31 04-21910 Arne Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds 198 196 394 / 17
32 09-50922 Rasmus Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 195 198 393 / 10
33 09-49222 Niels Barlebo 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 196 197 393 / 10
34 02-28660 Villy Kristensen 003-Sjørring Skytteforening 197 196 393 / 14
35 09-47337 Villy Pedersen 470-Hårby Skytteforening 197 196 393 / 13
36 06-40971 Eskild Dahl 072-Helle Skytteforening 197 196 393 / 11
37 07-21316 Birger Iversen 001-Horsens Skyttekreds 198 195 393 / 14
38 06-39410 Erik Hungeberg 072-Helle Skytteforening 195 197 392 / 11
39 09-45445 Kirsten Andersen 032-Hesselager Forenede Sportskl. 196 196 392 / 9
40 05-25915 Børge Klint 944-Århus Riffelskytte Klub 196 196 392 / 5
41 02-28663 Verner Jørgensen 003-Sjørring Skytteforening 197 195 392 / 15
42 05-26012 Eva Nørgaard 903-VFB Århus Skyttelaug 197 195 392 / 7
43 08-42362 H.W. Johannsen 308-Vojens Skytteforening 197 195 392 / 5
44 05-25326 Jan O Jørgensen 940-Samsø Skytteforening 198 194 392 / 9
45 01-10439 Søren Kogsbøll 404-Frederikshavn Skyttekreds 193 198 391 / 9
46 05-23281 Karl Otto Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 196 391 / 6
47 09-45513 Ane-Marie Hansen 032-Hesselager Forenede Sportskl. 196 195 391 / 8
48 05-25240 Ole Truelsen 940-Samsø Skytteforening 193 197 390 / 16
49 07-20974 Niels B. Jensen 001-Horsens Skyttekreds 193 197 390 / 10
50 07-33325 Hans Jensen 127-Brande Skytteforening 194 196 390 / 10
51 05-23019 Henning Andersen 118-Lyngby Skyttekreds 195 195 390 / 12
52 04-21948 Knud Erik Andersen 026-Kjellerup Skytteforening 195 195 390 / 6
53 04-12208 Ulla Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening 196 194 390 / 9
54 04-22308 Niels Povlsen 014-Silkeborg Skyttekreds 199 191 390 / 7
55 09-48350 Leif Hansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 196 193 389 / 7
56 07-33636 Gerda Løvdal 127-Brande Skytteforening 192 196 388 / 8
57 07-20964 Ole Hansen 004-Glud Skytteforening 194 194 388 / 9
58 05-24180 Svend Åge Svendsen 141-Balle Skytteforening 194 194 388 / 6
59 05-72937 Richard Lindhof 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 194 388 / 5
60 07-34393 Børge Gjødsbøl 345-Nørup Skytteforening 195 193 388 / 9
61 09-48228 Ernst Christensen 039-Horne Skytteforening 196 192 388 / 9
62 03-36319 Helge Møller 019-Skjern Skytteforening 191 196 387 / 9
63 04-32362 Knud Laurberg 016-Gjellerup Sdr. SG&I 195 192 387 / 8
64 05-26132 Svend Erik Jessen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 192 387 / 4
65 04-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds 196 191 387 / 7
66 08-42667 Jens Jørn Rasmussen 365-Nordals Skyttekreds 192 194 386 / 8
67 08-42707 Erich Westergaard 365-Nordals Skyttekreds 192 194 386 / 8
68 07-34680 Egon Dammand 006-Klejs Skytteforening 192 193 385 / 10
69 09-47430 Bent Bergmann 470-Hårby Skytteforening 192 193 385 / 6
70 07-20868 Ulla Kessler 001-Horsens Skyttekreds 193 192 385 / 4
71 05-26174 Henning Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 193 384 / 5
72 07-34545 Peter Ryholl 456-Vejle Skytteforening 191 193 384 / 4
73 07-75498 Lilly Mortensen 006-Klejs Skytteforening 193 191 384 / 6
74 09-46269 Jørgen Holm Jensen 049-Kværndrup SG&I 191 191 382 / 7
75 05-18356 Erling B. Jacobsen 101-Randers Skyttekreds 192 190 382 / 10
76 06-38484 Hermand Tøstesen 014-Tistrup Skytteforening 192 190 382 / 4
77 07-35524 Kristian Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 188 193 381 / 3
78 05-25734 Jens Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 190 381 / 7
79 06-39477 Bent Lauridsen 014-Tistrup Skytteforening 192 189 381 / 5
80 05-26608 Hugo Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 188 381 / 8
81 05-26446 Birgit Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 193 380 / 5
82 04-21953 Jørgen Larsen 026-Kjellerup Skytteforening 188 191 379 / 5
83 08-43351 Kurt Mortensen 343-Grænseegnens Skytteforening 190 189 379 / 5
84 05-24635 Peder Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 188 379 / 4
85 05-24533 Henning Vinther 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 190 378 / 6
86 04-19161 Per S. Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 192 185 377 / 8
87 05-25775 Søren Berthelsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 191 376 / 4
88 02-29014 Henning Christensen 003-Sjørring Skytteforening 185 191 376 / 1
89 07-20855 Åge Nielsen 004-Glud Skytteforening 187 189 376 / 8
90 05-25108 Jørgen Solsbæk 922-Beder-Malling Skyttforening 187 189 376 / 3
91 02-26902 Jette Mikkelsen 023-Karby Skyttekreds 188 188 376 / 4
92 05-26023 Carl M. Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 189 187 376 / 3
93 05-23128 Harry Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening 186 189 375 / 4
94 05-23958 Alex Jeppesen 910-Tilst Skytteforening 187 188 375 / 1
95 02-28414 Bent Erik Jensen 003-Sjørring Skytteforening 188 186 374 / 3
96 05-26015 Edel Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 187 373 / 2
97 05-25771 Tonny Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 186 372 / 6
15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 01-13074 Villy Sørensen 508-Fræer og Omegns Skf. 197 194 391 / 10 G
2 05-25922 Aage Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 194 390 / 8 S
3 05-17344 Maja Hansen 101-Randers Skyttekreds 194 195 389 / 11 B
4 05-77566 Henning Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 194 388 / 9
5 07-82533 Jørgen Ulrik 001-Horsens Skyttekreds 194 192 386 / 9
6 07-34700 Else Marie Nielsen 006-Klejs Skytteforening 194 190 384 / 5
7 07-75424 Lissy Hansen 004-Glud Skytteforening 190 192 382 / 7
8 07-33274 Johannes Jørgensen 127-Brande Skytteforening 191 191 382 / 8
9 05-26110 Britta Lund Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 189 382 / 4
10 06-38491 Ester Tøstesen 014-Tistrup Skytteforening 194 188 382 / 8
11 06-40946 Hilda Dahl 072-Helle Skytteforening 190 191 381 / 6
12 02-26777 Knud Søndergård 023-Karby Skyttekreds 188 192 380 / 10
13 07-34638 Knud Markussen 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 190 190 380 / 8
14 04-22253 Regner Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds 193 187 380 / 10
15 09-50931 Ove Hjulmand 180-Bullerup Skyttekreds 193 187 380 / 9
16 06-38415 Svend Åge Pedersen 014-Tistrup Skytteforening 193 187 380 / 3
17 05-26661 Bente Creutsberg 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 186 379 / 7
18 05-26466 Villy Olesen 901-Politiet Idrætsforening 186 192 378 / 4
19 05-80788 John Sejr 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 191 378 / 5
20 06-39485 Annelise Lauridsen 014-Tistrup Skytteforening 189 189 378 / 5
21 06-39473 Bente Olsen 014-Tistrup Skytteforening 187 190 377 / 4
22 04-22262 Preben Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds 189 188 377 / 10
23 06-39278 Kurt Olsen 014-Tistrup Skytteforening 190 187 377 / 4
24 09-50977 Jørgen Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 190 187 377 / 3
25 05-23642 Kaj Arne Rasmussen 115-Grenå Skyttekreds 191 186 377 / 8
26 07-35606 Jens Bertelsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 186 190 376 / 6
27 02-26791 Hans Christensen 023-Karby Skyttekreds 189 187 376 / 5
28 08-82934 Jørgen Hansen 362-Sundeved Skytteforening 183 192 375 / 5
29 07-84764 Flemming Lohse 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 188 187 375 / 3
30 05-23823 Carl Evald Poulsen 141-Balle Skytteforening 192 183 375 / 9
31 09-50966 Kurt Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 186 188 374 / 3
32 01-16550 Svend Christensen 501-Aalborg Skyttekreds 187 187 374 / 7
33 08-42997 Fr. E. Christiansen 362-Sundeved Skytteforening 188 186 374 / 2
34 05-25781 Poul Meisner 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 188 373 / 5
35 06-34101 Kurt Lorentsen 072-Helle Skytteforening 186 187 373 / 4
36 05-71856 Tove Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 185 373 / 3
37 08-42270 Grethe Pedersen 322-Gram Skytteforening 185 187 372 / 3
38 05-26492 Svend Aage Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 186 372 / 6
39 07-34701 Birgit Meier 006-Klejs Skytteforening 188 183 371 / 3
40 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening 178 192 370 / 6
41 07-33044 Gerda Præstegård 127-Brande Skytteforening 184 186 370 / 3
42 04-32444 Jørgen Jensen 055-Tjørring Idrætsforening 188 181 369 / 4
43 05-25996 Hugo Wissing 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 183 367 / 2
44 05-25975 Kristian Kjellerup 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 186 180 366 / 4
45 05-24694 Gunnar S. Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 180 181 361 / 3
46 05-72324 Søren Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 176 184 360 / 2
47 08-82933 Arthur Kristensen 362-Sundeved Skytteforening 178 176 354 / 2
48 05-26005 Hans H. Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 174 179 353 / 0
49 05-75532 Lene Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 176 176 352 / 1
50 05-82663 Ole Hedemann 923-Sporvejenes Idrætsforening 170 174 344 / 0
15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 200 200 400 / 26 G
2 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening 199 200 399 / 20 S
3 02-28748 Pia Jensen 011-Østerild og Omegns Skytteforen 199 200 399 / 16 B
4 07-34479 John Larsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 200 199 399 / 27
5 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening 200 199 399 / 20
6 05-25215 Sonja Bissø 940-Samsø Skytteforening 198 200 398 / 19
7 07-20931 Randi Vejlgård 004-Glud Skytteforening 198 200 398 / 17
8 09-50893 Bente M. Lohmann 180-Bullerup Skyttekreds 199 199 398 / 23
9 05-25234 Pia Kleis 940-Samsø Skytteforening 199 199 398 / 21
10 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening 199 199 398 / 21
11 09-50947 Merete Trolle 180-Bullerup Skyttekreds 199 199 398 / 17
12 08-42325 Lene Olsen 308-Vojens Skytteforening 199 199 398 / 16
13 05-25989 Jette Nielsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 199 199 398 / 14
14 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening 199 199 398 / 13
15 09-50904 Tove Jakobsen 180-Bullerup Skyttekreds 199 199 398 / 12
16 05-24912 Birgitte Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 199 398 / 12
17 09-47939 Susanne Trolle 039-Horne Skytteforening 200 198 398 / 14
18 04-19315 Peter Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 198 199 397 / 14
19 09-52849 Mie Jørgensen 350-Særslev Skytteforening 199 198 397 / 16
20 02-28517 Karl Jonasen 003-Sjørring Skytteforening 199 198 397 / 9
21 07-10517 Kristina Rasmussen 456-Vejle Skytteforening 200 197 397 / 13
22 02-26798 Bodil Møller Poulsen 023-Karby Skyttekreds 196 200 396 / 17
23 02-29045 Erik Hansen 003-Sjørring Skytteforening 197 199 396 / 10
24 05-25106 Lone Skyldal Rasmussen 902-Odder Skytteforening 198 198 396 / 19
25 05-76345 Karsten Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 197 396 / 11
26 05-23498 Mona Sjørup Jørgensen 115-Grenå Skyttekreds 199 197 396 / 8
27 07-20724 Annette Pedersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 196 199 395 / 15
28 04-19466 Finn Karlsson 033-Skals Skytteforening 197 198 395 / 16
29 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 197 198 395 / 15
30 05-73475 Per Mathiasen 903-VFB Århus Skyttelaug 197 198 395 / 12
31 07-34740 Hardy Larsen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 197 198 395 / 8
32 07-35506 Lars Kring Mortensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 197 395 / 27
33 06-39871 Bente Petermann 001-Ribe Skyttekreds 198 197 395 / 21
34 02-26939 Ejvind Jensen 029-Bjergby SGI&U 198 197 395 / 18
35 01-16498 Frede Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 199 196 395 / 17
36 02-26879 Kristian Veje 029-Bjergby SGI&U 199 196 395 / 14
37 05-24988 Helle Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 196 198 394 / 8
38 05-24583 Bruno Grove Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 197 394 / 17
39 04-22477 Keld Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 197 197 394 / 16
40 07-33098 Susanne Egebjerg 127-Brande Skytteforening 197 197 394 / 11
41 05-18504 Anny Toft 101-Randers Skyttekreds 198 196 394 / 13
42 04-22106 Henning Nielsen 026-Kjellerup Skytteforening 195 198 393 / 15
43 08-42336 Karin Rudebeck 308-Vojens Skytteforening 197 196 393 / 17
44 05-18341 Flemming Lauritsen 101-Randers Skyttekreds 197 196 393 / 14
45 05-23413 Rita Jensen 115-Grenå Skyttekreds 198 195 393 / 9
46 04-22559 Ivan Nielsen 014-Silkeborg Skyttekreds 199 194 393 / 14
47 06-39033 Hans O. Lauridsen 072-Helle Skytteforening 194 198 392 / 9
48 08-38732 Britta Christensen 322-Gram Skytteforening 196 196 392 / 14
49 05-23027 Brit Henriksen 118-Lyngby Skyttekreds 196 196 392 / 11
50 06-41263 Berit Kirstine Gejl 072-Helle Skytteforening 198 194 392 / 12
51 09-52509 Richard Belin 127-Pårup Skytteforening 198 194 392 / 12
52 07-35001 Jan Ryholl 456-Vejle Skytteforening 194 197 391 / 12
53 07-20331 Dan Lauersen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 195 196 391 / 10
54 07-20835 Bodil Kampmann 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 197 194 391 / 11
55 05-23559 Maibrit Jørgensen 115-Grenå Skyttekreds 194 196 390 / 14
56 08-42352 Ingrid Lillie 308-Vojens Skytteforening 195 195 390 / 11
57 04-31621 Maria Ørregaard 024-Ikast Skf 197 193 390 / 9
58 04-21759 Ann Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 198 192 390 / 5
59 04-19287 Anna Marie Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 199 191 390 / 9
60 05-21703 Helle Schram 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 193 196 389 / 9
61 05-23207 Jane Mønster 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 194 195 389 / 10
62 01-16005 Ann Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 196 193 389 / 6
63 04-31190 Dorthe Nielsen 098-Karup Skytteforening af 1889 195 193 388 / 9
64 01-13483 Bodil Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 192 195 387 / 8
65 04-32960 Allan Fiskbæk 055-Tjørring Idrætsforening 197 190 387 / 11
66 05-73767 Niels Damsgaard-Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 194 386 / 8
67 02-29044 Erik Lund 011-Østerild og Omegns Skytteforen 190 195 385 / 10
68 05-25147 Christian Clausen 922-Beder-Malling Skyttforening 189 195 384 / 7
69 05-24213 Tanja Johansen 110-Ebeltoft Skytteforening 191 192 383 / 6
70 05-23858 Annette Adamsen 115-Grenå Skyttekreds 189 192 381 / 7
15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 02-27131 Berit Enevoldsen 023-Karby Skyttekreds 198 199 397 / 10 G
2 07-20954 Per Christiansen 004-Glud Skytteforening 199 198 397 / 16 S
3 04-31499 Thyge Larsen 024-Ikast Skf 197 197 394 / 11 B
4 05-80671 Maybritt Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 196 394 / 8
5 07-20300 Mads Jensen 007-Østbirk Skytteforening 199 195 394 / 9
6 07-81887 Henning Christiansen 456-Vejle Skytteforening 195 198 393 / 14
7 02-27007 Niels Henrik Enevoldsen 023-Karby Skyttekreds 195 198 393 / 9
8 08-42757 Tom Petersen 363-Broagerlands Skytteforening 195 197 392 / 12
9 06-40927 John Skovgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 196 196 392 / 9
10 05-21619 Michael Andersen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 195 392 / 11
11 03-37927 Gitte D. Eskildsen 019-Skjern Skytteforening 193 197 390 / 12
12 04-32872 Bente Søndergaard 055-Tjørring Idrætsforening 194 196 390 / 7
13 04-32646 Hans G. Christensen 055-Tjørring Idrætsforening 195 195 390 / 5
14 07-20751 Steen K. Christoffersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 197 193 390 / 11
15 06-41354 Kirsten Ravn 020-Holsted Skyttekreds 197 193 390 / 7
16 02-27041 Maria Birk Sørensen 023-Karby Skyttekreds 192 197 389 / 9
17 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 193 196 389 / 7
18 05-24986 Keld Lykke Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 194 195 389 / 13
19 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf. 193 195 388 / 10
20 05-17639 Ulla Chemnitz Lyngå 101-Randers Skyttekreds 196 192 388 / 6
21 05-24250 Svea Brüsshaver 110-Ebeltoft Skytteforening 192 195 387 / 10
22 02-29117 Bitten Hansen 003-Sjørring Skytteforening 192 195 387 / 9
23 01-13974 Ove Kringelbohrn 519-Åbybro og Omegns Skf. 192 195 387 / 9
24 05-23142 Bjarne R. Olesen 116-Midtdjurs Skytteforening 193 194 387 / 11
25 06-34103 Knud Jørgen Jensen 072-Helle Skytteforening 193 194 387 / 6
26 08-84635 Hans Jørgen Nissen 363-Broagerlands Skytteforening 195 192 387 / 7
27 07-33314 Hilda Skjøth 127-Brande Skytteforening 192 194 386 / 8
28 04-22166 Troels Horsholt 014-Silkeborg Skyttekreds 192 194 386 / 5
29 04-21880 Jens Jakobsen 002-Them Skytteforening 193 193 386 / 7
30 09-47640 Hans Petersen 104-Sdr. Broby Skytteforening 193 193 386 / 7
31 03-38118 Annette Nielsen 019-Skjern Skytteforening 194 192 386 / 9
32 09-52348 Sanne Christoffersen 180-Bullerup Skyttekreds 195 191 386 / 9
33 05-25927 Ulla Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 195 191 386 / 6
34 07-19899 John Madsen 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 189 196 385 / 9
35 04-32125 Mona Thomassen 055-Tjørring Idrætsforening 192 193 385 / 9
36 06-40139 Kristian Lund 006-Bramming Skytteforening 192 193 385 / 7
37 05-24231 Gitte Sørensen 110-Ebeltoft Skytteforening 193 192 385 / 6
38 04-19271 Claes Pedersen 005-Ulbjerg Skytteforening 196 189 385 / 9
39 01-11752 Susan Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 191 193 384 / 8
40 08-85128 Horst Clausen 363-Broagerlands Skytteforening 192 192 384 / 6
41 07-33382 Birgit Moesgaard 127-Brande Skytteforening 189 194 383 / 8
42 09-51261 Vera Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 191 192 383 / 6
43 05-18105 Kim Slemin Thomsen 101-Randers Skyttekreds 192 191 383 / 5
44 01-11526 Michael Vigsø Jensen 713-Vester Han Herred Skytteklub 193 190 383 / 8
45 08-43354 Keld Grønlund 343-Grænseegnens Skytteforening 193 190 383 / 5
46 01-12099 Britta Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 192 190 382 / 5
47 01-16135 Anni Sørensen 516-Mou & Omegns Skf. 192 190 382 / 1
48 07-35653 Helle Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 186 195 381 / 9
49 05-21755 Arne G. Jensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 190 191 381 / 4
50 05-21443 Jørgen Olesen 008-Ry-Emborg Skytteforening 189 191 380 / 2
51 07-21027 Martin Vangsgård 001-Horsens Skyttekreds 190 189 379 / 5
52 01-13302 Ove Jensen 561-Hobro Egnens Skytteforening 192 187 379 / 4
53 05-21551 Søren Hjort 923-Sporvejenes Idrætsforening 188 190 378 / 11
54 07-81751 Jacob Bahnson 007-Østbirk Skytteforening 190 188 378 / 5
55 05-24055 Emmy Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 188 374 / 4
56 05-77569 Henning Dam 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 187 371 / 7
15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 04-32057 Ole Stephansen 027-Lind Skytteforening 197 198 395 / 13 G
2 05-85624 Niels Jakobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 197 393 / 11 S
3 04-31645 Lars P. Møller 024-Ikast Skf 197 196 393 / 15 B
4 02-28280 Johnny Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 196 393 / 14
5 05-25952 Palle Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 196 196 392 / 12
6 05-25334 Henrik Berthelsen 940-Samsø Skytteforening 197 195 392 / 9
7 02-79997 Tonny Kærgaard 029-Bjergby SGI&U 198 194 392 / 14
8 06-85579 Jørn Christensen 072-Helle Skytteforening 193 197 390 / 13
9 05-82617 Gert Overdahl Andersen 922-Beder-Malling Skyttforening 195 195 390 / 11
10 05-81545 Betina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 192 197 389 / 11
11 02-81786 Hans Nystrup 011-Østerild og Omegns Skytteforen 194 195 389 / 7
12 07-20914 Sanne Lyngbak 009-Hovedgaard Skytteforening 195 193 388 / 7
13 09-51000 Henning Clausen 180-Bullerup Skyttekreds 193 194 387 / 7
14 05-21691 Ingo Jensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 194 193 387 / 8
15 02-28179 Tommy Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 195 191 386 / 8
16 05-25977 Klaus Maslak 923-Sporvejenes Idrætsforening 195 191 386 / 6
17 06-39773 Monika Jøns 001-Ribe Skyttekreds 195 189 384 / 10
18 01-13902 Jan Thomas Niemann Jensen 519-Åbybro og Omegns Skf. 188 195 383 / 7
19 05-17829 Peder Mørch Andersen 101-Randers Skyttekreds 189 193 382 / 7
20 08-42971 Henriette Wagner 367-Sønderborg Skyttekreds 189 193 382 / 7
21 05-23063 Flemming Nielsen 116-Midtdjurs Skytteforening 190 192 382 / 9
22 04-32911 Anna Lise Christensen 055-Tjørring Idrætsforening 193 189 382 / 10
23 04-22414 Lise Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds 190 191 381 / 7
24 09-47568 Lise Pilegård 104-Sdr. Broby Skytteforening 190 191 381 / 2
25 07-84770 Thomas Svendsen 007-Østbirk Skytteforening 192 189 381 / 9
26 05-84675 Hans Jørgen Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 194 187 381 / 9
27 02-28224 May-Brit Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 188 192 380 / 10
28 02-28249 Lone Poulsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 190 190 380 / 7
29 02-28604 Kjeld Søe 011-Østerild og Omegns Skytteforen 191 189 380 / 5
30 05-85301 Lykke Søgaard 912-Galten Skytteforening 189 190 379 / 4
31 05-82842 Alice Bibbi Bokan 116-Midtdjurs Skytteforening 191 188 379 / 2
32 09-84542 Pia Larsen 470-Hårby Skytteforening 187 191 378 / 7
33 07-21238 Finn Jacobsen 001-Horsens Skyttekreds 191 187 378 / 6
34 05-77771 Gitte Simonsen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 185 192 377 / 5
35 02-28851 Maren B. Pedersen 003-Sjørring Skytteforening 187 190 377 / 7
36 05-18545 Allan Slemin 101-Randers Skyttekreds 187 190 377 / 3
37 05-85302 Jan Karsten Creutsberg 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 188 377 / 3
38 07-21299 Carsten Grann 001-Horsens Skyttekreds 190 187 377 / 7
39 05-26652 Bonnie Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 186 377 / 0
40 05-84392 Lars Fogh Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 196 181 377 / 10
41 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 189 376 / 7
42 04-32757 Connie Meyhoff 055-Tjørring Idrætsforening 187 189 376 / 4
43 04-85480 Jørn Petersen 098-Karup Skytteforening af 1889 188 188 376 / 5
44 05-24899 Gitte Henriksen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 186 189 375 / 3
45 01-11919 Lisbeth Olsen 550-D.F.B. Løgstør 187 187 374 / 1
46 05-82554 Kirsten Adel 923-Sporvejenes Idrætsforening 188 186 374 / 6
47 07-73857 Nicolai Sandgaard 006-Klejs Skytteforening 185 188 373 / 1
48 04-31756 Bo Udby 024-Ikast Skf 186 187 373 / 4
49 03-85452 Jane Kristensen 011-Holstebro Skytteforening 186 187 373 / 3
50 05-23113 Jette Brouer 116-Midtdjurs Skytteforening 187 186 373 / 5
51 06-81110 Heidi S. Sørensen 015-Ølgod Skytteforening 187 186 373 / 5
52 08-42970 Henrik Autzen 367-Sønderborg Skyttekreds 183 189 372 / 3
53 06-80251 Betina Rasmussen 001-Ribe Skyttekreds 186 186 372 / 2
54 05-24187 Martin D-Christensen 141-Balle Skytteforening 186 186 372 / 2
55 07-83397 John Nielsen 127-Brande Skytteforening 185 186 371 / 4
56 06-41356 Jens Chr. Pedersen 020-Holsted Skyttekreds 185 186 371 / 3
57 03-36092 Henrik Bjerg 027-Stadil-Vedersø Skytteforening 186 185 371 / 4
58 05-24571 Claus Breindorf 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 186 185 371 / 2
59 05-84598 Bo Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 187 184 371 / 3
60 05-82497 Jens B. Holst 923-Sporvejenes Idrætsforening 183 187 370 / 4
61 02-85376 Bjarne Dewett Weber Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 184 186 370 / 3
62 05-77175 Jan Abildtrup 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 186 369 / 9
63 05-23118 Jens Nielsen 116-Midtdjurs Skytteforening 183 184 367 / 4
64 04-32589 Ingeborg Jensen 055-Tjørring Idrætsforening 185 182 367 / 0
65 08-42601 Mary Jørgensen 365-Nordals Skyttekreds 187 180 367 / 2
66 06-84287 Sonja Holst 001-Ribe Skyttekreds 180 186 366 / 1
67 05-21650 Kim Sau Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 185 180 365 / 3
68 01-83212 Ingrid Mohr Nielsen 501-Aalborg Skyttekreds 188 176 364 / 4
69 04-32164 Michael Brandt 027-Lind Skytteforening 174 188 362 / 0
70 05-24302 Hanne Jørgensen 105-Rønde Skyttekreds 183 178 361 / 2
71 06-84288 Eli Holst 001-Ribe Skyttekreds 175 180 355 / 1
72 04-32018 Pontus Magnuson 027-Lind Skytteforening 173 181 354 / 0
73 05-80740 Ejvind Stubberup 923-Sporvejenes Idrætsforening 175 177 352 / 1
74 05-81352 Leif Maxe 101-Randers Skyttekreds 171 179 350 / 1
75 05-80083 Per B. Frederiksen 101-Randers Skyttekreds 179 171 350 / 1
76 05-80084 Bent Engstrøm 101-Randers Skyttekreds 172 172 344 / 3
15m Gevær - Mesterskab Handicap JUN
1 05-85694 Arsalan Mehrgan 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 188 373 / 5 G
2 05-73924 Nicklas Bidstrup 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 187 372 / 4 S
3 05-85691 Christian Lausten 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 185 372 / 5
4 05-85692 Yunus Dellai 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 184 369 / 3
5 05-85695 Magnus Munk 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 184 367 / 3
15m Gevær - Mesterskab Handicap 1
1 06-38580 Leif Jessen 072-Helle Skytteforening 198 199 397 / 19 G
2 05-18517 Anna-Grethe Maribo Andersen 101-Randers Skyttekreds 198 198 396 / 15 S
3 05-79418 Anna Bomgård 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 198 395 / 11 B
4 05-25966 Lone Overbye 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 198 394 / 18
5 05-17545 Martin Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 197 394 / 19
6 05-26180 Evan Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 197 394 / 10
7 05-25712 Mark Sander Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 198 393 / 9
8 05-18195 John Nicholaisen 101-Randers Skyttekreds 196 196 392 / 10
9 05-18541 Allan Dicksen Andersen 101-Randers Skyttekreds 193 196 389 / 9
10 05-76758 Joan Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 194 388 / 8
15m Gevær - Mesterskab Handicap 2
1 06-85578 Susan Jacobsen 072-Helle Skytteforening 195 193 388 / 10 G
2 05-18239 Jan Axel Nielsen 101-Randers Skyttekreds 190 191 381 / 5 S
3 05-17986 Marie Nørgaard 101-Randers Skyttekreds 188 189 377 / 5 B
4 05-24863 Benny Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 187 186 373 / 3
5 05-77704 Hans Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 185 373 / 0
6 05-18163 Jørgen Simonsen 101-Randers Skyttekreds 189 180 369 / 1
7 05-24834 Gunner Holland Larsen 101-Randers Skyttekreds 179 187 366 / 4
8 05-18052 Leif Hansen 101-Randers Skyttekreds 182 179 361 / 3
9 05-24827 Jan Peters 101-Randers Skyttekreds 178 182 360 / 1
10 05-24149 Johnny Jensen 101-Randers Skyttekreds 178 177 355 / 3
11 05-82750 Birger Thygesen 101-Randers Skyttekreds 177 177 354 / 1
15m Gevær - Klasse BK1
1 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889 200 / 16 B
2 09-50345 Signe Knudsen 300-Bogense Skytteforening 200 / 16 B
3 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 200 / 16 B
4 06-39346 Jeppe Brydsø Dammark 072-Helle Skytteforening 200 / 13 B
5 05-81251 Natasja Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 13 B
6 05-80320 Micki Leth Larsen 944-Århus Riffelskytte Klub 200 / 13 B
7 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889 200 / 13 B
8 04-19454 Jacob de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening 200 / 13 B
9 02-28415 Asbjørn Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 200 / 13 B
10 02-26822 Simon Park Kærgaard 029-Bjergby SGI&U 200 / 13 B
11 01-15232 Kåre Rosenkrans Jensen 509-Ulsted Skf. 200 / 13 B
12 05-25270 Mette Marie Larsen 940-Samsø Skytteforening 200 / 12 B
13 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 200 / 12 B
14 05-25219 Simon Kjær 940-Samsø Skytteforening 200 / 12 B
15 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 200 / 12 B
16 05-17963 Mathias Wilson Pape 101-Randers Skyttekreds 200 / 12 B
17 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 200 / 12 B
18 05-25296 Laurits Johansen 940-Samsø Skytteforening 200 / 11 B
19 05-17337 Rene Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 200 / 11 B
20 07-33739 Lea S. Knudsen 222-Gadbjerg Skytteforening 200 / 10 B
21 05-73754 Niels Burlund 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 200 / 10 B
22 03-30467 Niels H. Overgaard 028-Trehøje Skytteforening 200 / 10 B
23 05-25374 Arne Øster 940-Samsø Skytteforening 200 / 10 B
24 01-15879 Kristinna Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 200 / 10 B
25 06-39792 Lotte Bondesen 001-Ribe Skyttekreds 200 / 9
26 02-27021 Mona Lisa Enevoldsen 023-Karby Skyttekreds 200 / 8
27 07-33637 Frederikke Skovbjerg 222-Gadbjerg Skytteforening 200 / 7
28 05-78933 Camilla Lykke Matthiesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 7
29 09-51166 Jakob Christiansen 200-Kerteminde Skytteforening 200 / 7
30 09-52196 Chris Jensen 180-Bullerup Skyttekreds 200 / 6
31 05-78380 Daniel Le Coq 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 14
32 05-24777 Nikolaj Lystlund 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 12
33 04-21854 Line Domino 002-Them Skytteforening 199 / 12
34 05-74137 Morten Frislev Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 11
35 05-25800 Mikkel Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 199 / 10
36 07-34847 Søren Olsen 456-Vejle Skytteforening 199 / 10
37 06-39876 Andreas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 199 / 10
38 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 199 / 9
39 07-20802 Julie Christoffersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 199 / 9
40 04-19246 Jannik Sloth 005-Ulbjerg Skytteforening 199 / 9
41 02-28223 Mette Bang 004-Boddum-Ydby Skytteforening 199 / 8
42 05-71969 Tjalfe Christian Kramer Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 8
43 05-25332 Inge Kleis 940-Samsø Skytteforening 199 / 8
44 04-32268 Lukas Lyhne Bertel 027-Lind Skytteforening 199 / 7
45 08-44118 Rune Nørup 363-Broagerlands Skytteforening 199 / 7
46 08-43463 Jesper Jørgensen 363-Broagerlands Skytteforening 199 / 7
47 03-36295 Katrine Sørensen 028-Trehøje Skytteforening 199 / 4
48 01-11903 Mads Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 199 / 3
49 01-11533 Marcus K. Andersen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 198 / 12
50 05-31786 Nanna Johansen 110-Ebeltoft Skytteforening 198 / 11
51 04-80680 Mathilde Vase Rasmussen 002-Them Skytteforening 198 / 10
52 06-39220 Mette Jensen 072-Helle Skytteforening 198 / 10
53 04-31783 Alexander Green 024-Ikast Skf 198 / 10
54 02-28849 Marie Jensen 003-Sjørring Skytteforening 198 / 8
55 01-79955 Emil Haldrup Jensen 550-D.F.B. Løgstør 198 / 6
56 08-44398 Martin Kjær 308-Vojens Skytteforening 198 / 6
57 04-19234 Julie Nielsen 005-Ulbjerg Skytteforening 198 / 6
58 06-39782 Mike Varming 001-Ribe Skyttekreds 198 / 6
59 05-72657 Simon Olesen Tørring 944-Århus Riffelskytte Klub 198 / 4
60 05-79298 Astrid Henriksen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 4
61 05-25209 Søren Kleis 940-Samsø Skytteforening 197 / 12
62 04-22710 Anna-Marie Thomsen 002-Them Skytteforening 197 / 11
63 01-14564 Rasmus Nielsen 505-Nørresundby Skf. 197 / 9
64 03-30915 Daniel Willadsen 028-Trehøje Skytteforening 197 / 9
65 05-23936 Jakob Munk Sørensen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 197 / 9
66 05-25213 Stine Jensen 940-Samsø Skytteforening 197 / 8
67 01-16175 Dennis S. Nielsen 501-Aalborg Skyttekreds 197 / 7
68 05-74359 Michelle Rindom 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 / 7
69 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 / 6
70 01-11173 Emil Penderup Kjæhr 412-Hjørring Skytteforening 197 / 6
71 05-76101 Kennie C. Andersen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 / 5
72 09-50959 Lise Poulsen 180-Bullerup Skyttekreds 197 / 4
73 05-23468 Nikoline Petersen 115-Grenå Skyttekreds 197 / 4
74 09-50415 Lise H. Lentz Thomsen 300-Bogense Skytteforening 197 / 3
75 05-21773 Alexander Jacobsen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 / 7
76 05-75355 Louise L. Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 195 / 9
77 02-26839 Patrick Poulsen 029-Bjergby SGI&U 195 / 6
78 04-31167 Henrik Blicher 098-Karup Skytteforening af 1889 195 / 4
79 09-48300 Anne-Mette Hansen 022-Faaborg Skytteforening 195 / 2
80 08-42869 Mathias Iversen 367-Sønderborg Skyttekreds 195 / 2
81 04-27330 Patrick Lykke 011-Skive Skytteforening 194 / 9
82 07-79858 Tanja Kandborg 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 194 / 4
83 05-31817 Trine Nielsen 110-Ebeltoft Skytteforening 193 / 4
84 04-19205 Lisette Sloth 005-Ulbjerg Skytteforening 191 / 4
15m Gevær - Klasse BK2
1 05-72085 Thomas Graversen 944-Århus Riffelskytte Klub 200 / 11 B
2 06-40100 Michael Christensen 006-Bramming Skytteforening 200 / 8 B
3 05-17990 Marcus Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 200 / 8 B
4 04-22005 Troels Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening 200 / 7 B
5 09-50929 Patrick Kragebær 180-Bullerup Skyttekreds 200 / 7 B
6 07-35366 Rasmus Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 / 15 B
7 04-22206 Søren Banke 002-Them Skytteforening 199 / 12 B
8 06-39163 Patrick Laursen 035-Varde Skytteforening 199 / 11 B
9 04-84479 Emilie Kristiansen 026-Kjellerup Skytteforening 199 / 11 B
10 09-47366 Mike Bergmann 470-Hårby Skytteforening 199 / 10 B
11 09-48271 Cecilie Kvist Nielsen 039-Horne Skytteforening 199 / 9 B
12 01-11781 Rasmus Thomsen 550-D.F.B. Løgstør 199 / 8 B
13 07-21568 Simon Møller 005-Ousted-Tåning Skytteforening 199 / 7 B
14 04-21913 Andreas Pleth Vibild 002-Them Skytteforening 199 / 6 B
15 02-26823 Sarah Kjærgaard Jensen 029-Bjergby SGI&U 199 / 2 B
16 05-26665 Astrid Bryder Lomholt 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 12 B
17 08-43436 Louise Falkenberg Nissen 363-Broagerlands Skytteforening 198 / 12 B
18 03-29726 Tanja A. Vestergaard 028-Trehøje Skytteforening 198 / 9 B
19 05-80318 Rasmus Bach 944-Århus Riffelskytte Klub 198 / 8 B
20 09-51105 Martin Jensen 200-Kerteminde Skytteforening 198 / 8 B
21 01-12184 Diana Jacobsen 548-Vilsted Skf. 198 / 7 B
22 05-71943 Toke Daniel Kramer Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 7 B
23 05-84822 Jesper Larsen 115-Grenå Skyttekreds 198 / 7 B
24 08-79904 Morten Rossen 363-Broagerlands Skytteforening 198 / 7 B
25 07-83626 Asger Laursen 001-Horsens Skyttekreds 198 / 6 B
26 07-20796 Kasper Rønnow Jørgensen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 198 / 4 B
27 06-39803 Kevin Christensen 001-Ribe Skyttekreds 198 / 4 B
28 01-12070 Daniel Christoffersen 548-Vilsted Skf. 197 / 10 B
29 05-84820 Rico Jensen 115-Grenå Skyttekreds 197 / 8 B
30 01-13809 Frederik Nilsson 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 197 / 8 B
31 01-12090 Catrine Larsen 550-D.F.B. Løgstør 197 / 8 B
32 03-83081 Sara Stræde 028-Trehøje Skytteforening 197 / 7
33 04-80681 Jacob schneller Namensen 002-Them Skytteforening 197 / 7
34 05-18731 Rasmus Pedersen 128-Langå & Omegns Skytteforening 197 / 6
35 05-18828 Kristoffer Sørensen 128-Langå & Omegns Skytteforening 197 / 5
36 03-30774 Nicklas Hansen 028-Trehøje Skytteforening 197 / 5
37 05-75975 Kira L. Andersen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 / 5
38 05-25274 Mathias Krei 940-Samsø Skytteforening 197 / 5
39 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 / 5
40 03-37638 Simon Bæk Pagaard 019-Skjern Skytteforening 197 / 5
41 02-81611 Malene Bang Larsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 / 5
42 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 197 / 5
43 01-11762 Simon Larsen 550-D.F.B. Løgstør 197 / 5
44 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 4
45 08-82525 Mark Jacobsen 308-Vojens Skytteforening 197 / 4
46 05-23654 Jonas Dalhlin 115-Grenå Skyttekreds 197 / 3
47 04-74932 Martin Hvid 027-Lind Skytteforening 197 / 3
48 05-78926 Carina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 / 2
49 03-29753 Johanne Pedersen 028-Trehøje Skytteforening 196 / 10
50 02-28248 Lotte Bang 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 / 9
51 05-74031 Morten Clausen 922-Beder-Malling Skyttforening 196 / 7
52 02-28225 Mattias Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 / 7
53 02-80500 Dan Andresen 011-Østerild og Omegns Skytteforen 196 / 7
54 01-83267 Louise Jensen 550-D.F.B. Løgstør 196 / 7
55 05-77691 Hans Chr. Larsen 940-Samsø Skytteforening 196 / 6
56 06-39931 Jeppe Knudsen 072-Helle Skytteforening 196 / 6
57 04-19634 Lene Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 196 / 6
58 05-84824 Jacob Larsen 115-Grenå Skyttekreds 196 / 6
59 05-74917 Martin Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 / 5
60 02-26799 Bo Markussen 023-Karby Skyttekreds 196 / 4
61 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 195 / 7
62 07-21647 Kristine Dahl 005-Ousted-Tåning Skytteforening 195 / 7
63 07-35371 Rasmus Lind 414-Taulov-Skærbæk Idrætsforening 195 / 6
64 05-23786 Daniel Nielsen 115-Grenå Skyttekreds 195 / 6
65 02-28244 Louise Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 195 / 5
66 02-27027 Michelle Thomassen 023-Karby Skyttekreds 195 / 5
67 06-39883 Adam Flytkjær 001-Ribe Skyttekreds 195 / 5
68 06-39919 Karsten Pedersen 072-Helle Skytteforening 195 / 4
69 04-31330 Henriette Mæng 062-Aulum Skytteforening 195 / 4
70 05-84819 Andi Jensen 115-Grenå Skyttekreds 195 / 2
71 06-38217 Mathias S. Sørensen 015-Ølgod Skytteforening 194 / 8
72 07-20271 Thomas Jensen 007-Horsens Skyttekreds 194 / 8
73 05-74684 Mathias Rasmussen 115-Grenå Skyttekreds 194 / 7
74 02-26900 Jonas Bruun 029-Karby Skyttekreds 194 / 7
75 01-11840 Morten H. Jeppesen 548-Vilsted Skf. 194 / 6
76 06-75063 Maria Hausted 006-Bramming Skytteforening 194 / 5
77 01-13760 Martin M. Nielsen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 194 / 3
78 06-34086 Martin Tovtrup 072-Helle Skytteforening 194 / 3
79 02-28188 Steffan Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 194 / 2
80 07-19919 Dagmar Bjerre 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 193 / 6
81 08-42805 Rasmus Dall 367-Sønderborg Skyttekreds 193 / 5
82 05-83488 Sanne Kristensen 912-Galten Skytteforening 193 / 4
83 01-83904 Simon K. Thomsen 411-Hjallerup Skytteforening 193 / 3
84 05-83137 Marcus A. Christiansen 903-VFB Århus Skyttelaug 193 / 3
85 05-26538 Mathias Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 3
86 07-20298 Maria Christensen 009-Hovedgaard Skytteforening 193 / 2
87 09-84341 Rebecca Iversen 180-Bullerup Skyttekreds 193 / 0
88 05-79949 Mathias Nielsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 192 / 5
89 06-39001 Mathias Andersen 072-Helle Skytteforening 192 / 5
90 04-31880 Søren Søndergård Kristensen 027-Lind Skytteforening 192 / 4
91 07-35723 Christian Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 / 4
92 01-11021 Sara Harlund 412-Hjørring Skytteforening 192 / 3
93 06-38313 Jakob Nim Jensen 015-Ølgod Skytteforening 192 / 2
94 07-82766 Louise V. Christensen 414-Taulov-Skærbæk Idrætsforening 192 / 1
95 04-77471 Henrik Nielsen 027-Lind Skytteforening 192 / 0
96 09-50412 Louise Johansen 300-Bogense Skytteforening 191 / 6
97 05-84818 Maja Petersen 115-Grenå Skyttekreds 191 / 5
98 04-19117 Tobias Aas Sloth 005-Ulbjerg Skytteforening 191 / 4
99 07-79821 Alberte Sørensen 004-Glud Skytteforening 191 / 4
100 05-23071 Amalie Abildgaard 116-Midtdjurs Skytteforening 191 / 3
101 05-83090 Oskar Mikkelsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 3
102 06-41466 Camilla Beier 020-Holsted Skyttekreds 191 / 2
103 09-51024 Camilla M. Kristensen 180-Bullerup Skyttekreds 191 / 1
104 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 191 / 1
105 07-81748 Rene Pold Andersen 007-Østbirk Skytteforening 191 / 0
106 09-50930 Patrick Clausen 180-Bullerup Skyttekreds 190 / 4
107 03-30883 Jacob Nieslen 028-Trehøje Skytteforening 190 / 4
108 06-39117 Sigurd Espersen 072-Helle Skytteforening 190 / 3
109 02-29094 Casper Bårup Nielsen 001-Thisted Skyttekreds 190 / 3
110 02-27138 Asbjørn Kjær 029-Bjergby SGI&U 190 / 2
111 01-11070 Mathias Christensen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 190 / 1
112 09-50907 Søren R. Pedersen 180-Bullerup Skyttekreds 189 / 1
113 04-31085 Lisa Blicher 098-Karup Skytteforening af 1889 189 / 1
114 07-21543 Tobias Rasmussen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 187 / 3
115 01-16770 Markus Elkjær 532-St. Restrup Skf. 187 / 2
116 04-83861 Alberte Skov 005-Ulbjerg Skytteforening 187 / 2
117 03-83080 Rasmus Thomsen 028-Trehøje Skytteforening 186 / 2
118 02-80502 Mads Andreasen 011-Østerild og Omegns Skytteforen 186 / 1
119 05-73103 Rasmus Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 183 / 1
15m Gevær - Klasse BK3
1 04-31545 Phillip Green 024-Ikast Skf 198 / 10 B
2 09-83193 Frederik Harter 300-Bogense Skytteforening 197 / 5 B
3 03-83075 Kasper Nielsen 028-Trehøje Skytteforening 197 / 3 B
4 07-83909 Tobias Kristensen 009-Hovedgaard Skytteforening 196 / 7 B
5 08-83738 Inge Marie Lyhne 363-Broagerlands Skytteforening 196 / 6 B
6 07-80600 Sofie Tornbjerg Mollerup 001-Horsens Skyttekreds 195 / 7 B
7 05-82516 Mads Jensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 195 / 4 B
8 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 4 B
9 04-82460 Michael Bondgaard 014-Silkeborg Skyttekreds 195 / 4 B
10 04-83548 Astrid Banke 002-Them Skytteforening 194 / 6 B
11 06-83139 Lasse Egelund Schmidt 072-Helle Skytteforening 194 / 6 B
12 07-35623 Jacob Lind 414-Taulov-Skærbæk Idrætsforening 194 / 6 B
13 07-80152 Anders Bach Sørensen 009-Hovedgaard Skytteforening 194 / 5 B
14 04-32587 Ingmar Dam 016-Gjellerup Sdr. SG&I 194 / 4 B
15 07-79859 Theis Kandborg 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 194 / 4 B
16 01-15687 Marcus Mølbjerg 411-Hjallerup Skytteforening 194 / 3 B
17 04-84717 Sidsel Jansen 026-Kjellerup Skytteforening 194 / 2 B
18 05-83485 Mikkel Mathias Søgaard Jensen 912-Galten Skytteforening 193 / 5 B
19 05-21398 Rasmus Jensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 193 / 5 B
20 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 193 / 4 B
21 05-83484 Sebastian Jensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 193 / 2 B
22 07-72405 Stine Henriksen 007-Horsens Skyttekreds 192 / 6 B
23 03-85107 Dennis Skovgaard Kristensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 / 4 B
24 04-32406 Kasper Duedal Mathiasen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 192 / 3
25 07-35314 Søren Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 / 3
26 09-81235 Berthel Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 192 / 2
27 05-84393 Christian Nielsen 944-Århus Riffelskytte Klub 192 / 0
28 04-83471 Henriette M. Jensen 026-Kjellerup Skytteforening 191 / 3
29 04-32467 Johnny Søndergård Kristensen 027-Lind Skytteforening 191 / 3
30 06-83413 Patrick A. Kristensen 072-Helle Skytteforening 191 / 3
31 06-83052 Peter Brodde 006-Bramming Skytteforening 191 / 2
32 06-84292 Sebastian Gilden Pfennig 006-Bramming Skytteforening 191 / 1
33 05-81261 Kasper H. Kristensen 912-Galten Skytteforening 191 / 1
34 01-12014 Jacob Grove Henningsen 550-D.F.B. Løgstør 190 / 6
35 02-28742 Rasmus Isaksen 003-Sjørring Skytteforening 190 / 5
36 07-80930 Steffen Jespersen 001-Horsens Skyttekreds 190 / 4
37 07-35719 Christoffer Jacobsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 190 / 4
38 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 190 / 3
39 08-83734 Christian Hjorth 308-Vojens Skytteforening 190 / 3
40 05-26411 Jeppe Hedegaard Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 2
41 07-82994 Markus Andersen 001-Horsens Skyttekreds 190 / 2
42 06-39797 Lasse B. Lauridsen 001-Ribe Skyttekreds 190 / 2
43 03-30787 Mikkel Madsen 028-Trehøje Skytteforening 190 / 1
44 04-83472 Christian Erlandsen 026-Kjellerup Skytteforening 190 / 1
45 02-26701 Rasmus Kudsk 023-Karby Skyttekreds 189 / 3
46 03-80770 Mikkel Gad 026-Ulfborg Bys Skytteforening 189 / 3
47 05-25069 Jeppe Fogh Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 189 / 3
48 07-83600 Mathias Rasmussen 006-Klejs Skytteforening 189 / 3
49 05-23929 Mai Munk Sørensen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 189 / 2
50 05-73732 Niels Skovgaard Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 2
51 02-82670 Simon Rose Jensen 011-Østerild og Omegns Skytteforen 189 / 2
52 05-81262 Mark Haurum Kristensen 912-Galten Skytteforening 189 / 2
53 07-83395 Camilla Nielsen 127-Brande Skytteforening 189 / 2
54 06-39859 Christian Wollesen Rasmussen 001-Ribe Skyttekreds 189 / 2
55 05-25303 Kirstine Bissø Svoboda 940-Samsø Skytteforening 189 / 1
56 08-83739 Kathrine Lyhne 363-Broagerlands Skytteforening 188 / 3
57 07-83242 Julie Lykke Elbæk Jensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 188 / 2
58 06-39810 Jonas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 188 / 2
59 07-83637 Zilas Thestrup 001-Horsens Skyttekreds 188 / 1
60 07-81893 Sarah Kuhnau 005-Ousted-Tåning Skytteforening 188 / 1
61 09-50471 Jeanette Svensson Mortensen 300-Bogense Skytteforening 187 / 5
62 01-84383 Rasmus Juul Petersen 532-St. Restrup Skf. 187 / 4
63 06-84298 Søren Stær Hansen 006-Bramming Skytteforening 187 / 3
64 05-78858 Casper Fauerholdt Hansen 903-VFB Århus Skyttelaug 187 / 2
65 03-83077 Simon Høg Hansen 028-Trehøje Skytteforening 187 / 2
66 04-83372 Mark Borre 024-Ikast Skf 187 / 1
67 02-27129 Bjarke Kjær 029-Bjergby SGI&U 186 / 4
68 07-20039 Søren H. Rathleff 007-Horsens Skyttekreds 186 / 2
69 09-50801 Nicholaj Balslev Trolle 180-Bullerup Skyttekreds 186 / 1
70 02-82598 Simon Larsen 003-Sjørring Skytteforening 186 / 1
71 05-84607 Jon Andersen 903-VFB Århus Skyttelaug 185 / 2
72 09-50905 Tobias E. Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 185 / 2
73 01-13745 Peter H Træholt 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 185 / 2
74 09-50400 Martin Wacher 300-Bogense Skytteforening 185 / 1
75 07-35720 Christina Larsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 185 / 1
76 02-85377 Niels Christensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 185 / 0
77 08-84091 Kenneth Clausen 363-Broagerlands Skytteforening 184 / 2
78 06-80985 Jakob Hansen 001-Ribe Skyttekreds 184 / 1
79 07-20598 Nicklas Højfeldt Kildehøj 001-Horsens Skyttekreds 184 / 1
80 03-84092 Nicolai Pedersen 028-Trehøje Skytteforening 183 / 3
81 02-81182 Kim Nystrup 011-Østerild og Omegns Skytteforen 183 / 0
82 01-15676 Nikolaj Knudsen 411-Hjallerup Skytteforening 183 / 0
83 09-50797 Oliver Møller Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 182 / 0
84 08-42838 Nikolaj Dall 367-Sønderborg Skyttekreds 181 / 2
85 06-83055 Christoffer Fulekjær 006-Bramming Skytteforening 181 / 1
86 04-82459 Martin Bondgaard 014-Silkeborg Skyttekreds 181 / 1
87 03-83078 Johannes Birk Poulsen 028-Trehøje Skytteforening 175 / 1
88 03-30968 Anders Stræde 028-Trehøje Skytteforening 173 / 1
89 01-80504 Lucas Kragh Andersen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 173 / 0
90 03-83073 Jonas Andersen 028-Trehøje Skytteforening 171 / 0
15m Gevær - Klasse BK4
1 05-85017 Maria Pedersen 940-Samsø Skytteforening 198 / 7 B
2 03-85230 Rune Sørensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 197 / 7 B
3 04-84302 Natalie Mark 001-Viborg Skytteforening 196 / 5 B
4 08-84163 Tobias Clausen 322-Gram Skytteforening 194 / 6 B
5 02-84773 Niclas Arentsen 029-Bjergby SGI&U 194 / 4 B
6 05-85300 Anders S. Zinck 903-VFB Århus Skyttelaug 192 / 4 B
7 02-81744 Morten Jørgensen 029-Bjergby SGI&U 192 / 2 B
8 05-85299 Kristian A. Hansen 903-VFB Århus Skyttelaug 191 / 6 B
9 04-85479 Nicklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889 191 / 3 B
10 03-35873 Mikkel H Frost 026-Ulfborg Bys Skytteforening 191 / 2 B
11 06-85295 Chris Debel 001-Ribe Skyttekreds 190 / 2 B
12 03-84499 Andreas Klausen 011-Holstebro Skytteforening 190 / 2 B
13 06-83947 Marlene Hansen 020-Holsted Skyttekreds 189 / 4 B
14 04-84844 Peter Lund 005-Ulbjerg Skytteforening 189 / 2
15 01-85339 Simon Glad Sørensen 532-St. Restrup Skf. 188 / 5
16 05-85383 Morten Kirkegaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 188 / 2
17 02-26827 Rene Jensen 029-Bjergby SGI&U 188 / 1
18 02-82757 Monika Hansen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 187 / 1
19 04-85481 David Petersen 098-Karup Skytteforening af 1889 186 / 2
20 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 186 / 1
21 09-83534 Andreas Ellegaard 180-Bullerup Skyttekreds 186 / 1
22 06-80990 Patrick Christensen 001-Ribe Skyttekreds 185 / 2
23 05-85277 Lisa L. Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 185 / 1
24 02-85495 Claus Krog 029-Bjergby SGI&U 184 / 4
25 04-84485 Therese Andersen 026-Kjellerup Skytteforening 184 / 2
26 01-82888 Mark Glad Sørensen 532-St. Restrup Skf. 184 / 1
27 05-84799 Kathrine Lillelund Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 184 / 1
28 07-83241 Jeppe Lykke Elbæk Jensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 183 / 2
29 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 / 1
30 02-84170 Kristoffer Holm 011-Østerild og Omegns Skytteforen 183 / 1
31 09-84529 Christian Kristensen 180-Bullerup Skyttekreds 182 / 1
32 09-84669 Claes Henriksen 300-Bogense Skytteforening 182 / 0
33 06-84248 Magnus Andersen 072-Helle Skytteforening 181 / 4
34 09-84528 Julian Daugaard 180-Bullerup Skyttekreds 181 / 0
35 09-50420 Laus Euchen Larsson 300-Bogense Skytteforening 180 / 3
36 01-85493 Lasse R. Sørensen 561-Hobro Egnens Skytteforening 180 / 1
37 02-85457 Per Petersen 023-Karby Skyttekreds 180 / 1
38 08-83412 Tobias Kubiak 363-Broagerlands Skytteforening 180 / 0
39 01-85015 Peter Krogsgaard Hansen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 177 / 0
40 07-83396 Louise Nielsen 127-Brande Skytteforening 176 / 0
41 07-83957 Nadia Kühnau 005-Ousted-Tåning Skytteforening 176 / 0