StævneProgram

23-02-2009 21:35

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.4.9 Oktober 2008

RESULTATLISTE FOR
Jyllandsstævne 2009

Amtshold 15 m. Luftpistol

1 DDS Fyn
1 09-45123 Klaus Elian 284 / 46
1 09-49555 Michael Jacobsen 285 / 46
1 09-49988 Ulrik Steffensen 284 / 45
1 09-50528 Brian Madsen 291 / 48
BK 09-45753 Lars Johannesen 288 / 47
  Total 1432 / 232
2 DDS Midt
1 04-30940 Bjarne Agerbek 278 / 47
2 04-33390 Anja Christensen 278 / 47
BK 04-19602 Michael Bülow Pedersen 285 / 48
VET 04-31147 Jens Erik Dalsgaard 282 / 46
ÅKL 04-32164 Michael Brandt 297 / 50
  Total 1420 / 238
3 DDS Østjylland
1 05-24801 Lars Gregersen 278 / 47
1 05-26081 Jan Truelsson 291 / 50
1 05-26271 Ian T. Jensen 289 / 48
3 05-81924 Henrik Nørholm Andersen 273 / 47
ÅKL 05-25994 Ivan Falz Billeskov 278 / 47
  Total 1409 / 239
 

Amtshold 15 m. Standardpistol

1 DDS Fyn
1 09-45123 Klaus Elian 283 / 47
1 09-47865 Kai Sørensen 272 / 43
1 09-49555 Michael Jacobsen 272 / 47
1 09-49653 Flemming L. Hansen 285 / 45
1 09-49907 Max Kristensen 282 / 48
1 09-49988 Ulrik Steffensen 288 / 50
1 09-50528 Brian Madsen 284 / 47
1 09-51496 Bjarne Jensen 281 / 48
2 09-49930 Hans Henrik Christiansen 274 / 46
V1 09-47404 Jan Knudsen 274 / 46
  Total 2795 / 467
2 DDS Østjylland
1 05-24801 Lars Gregersen 286 / 48
1 05-26081 Jan Truelsson 289 / 47
2 05-21457 Ivan Jensen 267 / 40
2 05-25537 Kari Hillers 268 / 40
BK 05-88581 Lukas Asbjørn Møller 274 / 46
V1 05-17856 Ole Mortensen 270 / 46
V1 05-18474 Bjarne Skibild 281 / 46
V1 05-23301 Finn Jensen 271 / 49
V1 05-24504 John Jørgensen 281 / 44
V1 05-25868 Arne Leth 273 / 42
  Total 2760 / 448
3 DDS Midt
1 04-30940 Bjarne Agerbek 271 / 45
1 04-33390 Anja Christensen 267 / 45
2 04-22467 Kent Haaning 251 / 40
2 04-27391 Bjørn Nortun 252 / 37
2 04-27601 Niels Lund 267 / 45
3 04-85067 Karin Christensen 263 / 44
BK 04-19602 Michael Bülow Pedersen 272 / 44
V1 04-31147 Jens Erik Dalsgaard 260 / 43
ÅK1 04-31549 Per Jacobsen 267 / 45
ÅK1 04-32164 Michael Brandt 292 / 49
  Total 2662 / 437
4 DDS Nordjylland
  Total 2619 / 431
 

Amtshold BK og JUN 15m Luftgevær

1 DDS Østjylland
BK1 05-25213 Stine Jensen 200 / 10
BK1 05-25332 Inge Kleis 200 / 8
BK1 05-71969 Tjalfe Christian Kramer Jensen 200 / 8
BK2 05-17990 Marcus Ranch Rasmussen 200 / 11
BK3 05-90273 Henrik Kock 200 / 7
J1 05-18372 Emilie Ranch Rasmussen 200 / 6
J1 05-24894 Jesper Mathiasen 200 / 5
J1 05-25297 Lasse Bertelsen 200 / 5
  Total 1600 / 60
2 DDS Nordjylland
BK2 01-11762 Simon Larsen 200 / 8
BK2 01-11903 Mads Christiansen 199 / 8
BK2 01-12090 Catrine Larsen 198 / 7
BK2 01-13732 Signe Nielsen 199 / 9
BK2 01-16175 Dennis S. Nielsen 198 / 6
J2 01-11173 Emil Penderup Kjæhr 198 / 5
J2 01-15879 Kristinna Olsen 197 / 5
J2 01-79955 Emil Haldrup Jensen 197 / 2
  Total 1586 / 50
3 DDS Midt
BK1 04-75892 Kristian Thomsen 200 / 9
BK2 04-80892 Casper Norup Bertelsen 199 / 3
BK3 04-19282 Ann-Kathrine Jensen 197 / 3
BK3 04-80045 Helle Jensen 198 / 5
BK3 04-85813 Rasmus Nielsen 196 / 7
J1 04-19513 Søren Barrett 197 / 8
J2 04-19709 Jakob Kilias Svenningsen 198 / 7
J2 04-22005 Troels Østerby Jacobsen 196 / 4
  Total 1581 / 46
4 DDS Ribe
  Total 1576 / 37
5 DDS Vestjylland
  Total 1573 / 29
 

Amtshold Senior 15 m. Gevær

1 DDS Østjylland
1 05-24021 Karin Pedersen 191 / 1
1 05-24876 Pernille Hansen 198 / 6
1 05-25211 Svend Bissø 192 / 3
1 05-25639 Carsten Hauge 194 / 5
UNG 05-25247 Nanna Bissø 191 / 5
V1 05-18344 Finn Dollerup 200 / 8
V1 05-21701 Henning B. Clausen 200 / 13
V1 05-23116 Jens Roland Jensen 200 / 9
V1 05-25302 Knud Møller 200 / 7
V1 05-25323 Jenny Bissø 200 / 7
V1 05-25364 Carsten Buchard 200 / 10
V1 05-25728 Jørgen Mahler 200 / 11
ÅK1 05-23027 Brit Henriksen 200 / 8
ÅK1 05-25215 Sonja Bissø 200 / 14
ÅK1 05-25221 Sanne Kristensen 200 / 14
  Total 2966 / 121
2 DDS Fyn
1 09-49572 Maria Degn Poulsen 195 / 4
1 09-50058 Pia Steffensen 194 / 0
1 09-50208 Jan Østergård Jensen 196 / 4
1 09-59562 Jakob Jensen 196 / 7
UNG 09-47940 Stine Nielsen 195 / 5
V1 09-49316 John Iversen 200 / 6
ÅK1 09-48249 Diana TrollePedersen 199 / 14
ÅK1 09-48647 Martine Kirstine Hansen 197 / 2
ÅK1 09-49799 Anders Mortensen 199 / 9
ÅK1 09-49818 Randi Nielsen 200 / 11
ÅK1 09-50324 Torben Christiansen 198 / 5
ÅK1 09-50893 Bente M. Lohmann 200 / 11
ÅK1 09-50904 Tove Jakobsen 199 / 2
ÅK1 09-50947 Merete Trolle 199 / 6
ÅK1 09-52509 Richard Belin 198 / 9
  Total 2965 / 95
3 DDS Midt
1 04-19746 Erik Skovmand 197 / 6
1 04-22034 Preben Kallegaard 194 / 4
UNG 04-21962 Ann Larsen 193 / 4
UNG 04-31993 Rasmus Looft 193 / 3
UNG 04-69466 Helle Kirstine Larsen 193 / 4
V1 04-18938 Hans J. Steensig 198 / 7
V1 04-32710 Egon Stephansen 200 / 13
ÅK1 04-19571 Ole Nielsen 197 / 6
ÅK1 04-19654 Knud Erik Holm 197 / 7
ÅK1 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 198 / 7
ÅK1 04-21759 Ann Klode 198 / 9
ÅK1 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 197 / 10
ÅK1 04-27858 Mona Nielsen 198 / 8
ÅK1 04-30992 Søren Mortensen 197 / 10
ÅK1 04-31499 Thyge Larsen 198 / 9
  Total 2948 / 107
4 DDS Nordjylland
  Total 2943 / 99
5 DDS Sønderjylland
  Total 2932 / 80
6 DDS Thy-Mors
  Total 2889 / 66
7 DDS Vestjylland
  Total 2840 / 46
 

Amtshold Senior 15 m. Luftgevær

1 DDS Østjylland
1 05-24825 Jane Sønnichsen 192 / 6
1 05-24876 Pernille Hansen 196 / 1
UNG 05-25247 Nanna Bissø 193 / 2
V1 05-25728 Jørgen Mahler 199 / 6
V1 05-26268 Jens Eriksen 199 / 6
ÅK1 05-25221 Sanne Kristensen 200 / 7
ÅK1 05-25234 Pia Kleis 199 / 3
ÅK1 05-73475 Per Mathiasen 200 / 11
ÅK1 05-76345 Karsten Lynggaard 200 / 5
ÅK1 05-79909 Ulrik Silkjær 200 / 5
  Total 1978 / 52
2 DDS Fyn
1 09-50208 Jan Østergård Jensen 199 / 5
UNG 09-45956 Laura Buch 196 / 6
UNG 09-47940 Stine Nielsen 196 / 2
V1 09-49316 John Iversen 200 / 9
V1 09-50922 Rasmus Larsen 198 / 1
V1 09-52205 Bent Johansen 196 / 4
V2 09-50995 Jens Nørregaard 198 / 5
ÅK1 09-49348 Helle Jørgensen 200 / 6
ÅK1 09-49799 Anders Mortensen 197 / 5
ÅK1 09-50324 Torben Christiansen 198 / 3
  Total 1978 / 46
3 DDS Nordjylland
1 01-16577 Mark Kim Skovbo 197 / 2
1 01-17033 Lars Ørum Pedersen 197 / 3
UNG 01-12022 Henrik Ingstrup Olesen 193 / 4
V1 01-14490 Winnie Therkildsen 198 / 6
V1 01-15404 Ole M. Nielsen 197 / 6
V2 01-17287 Allan Prior 196 / 3
ÅK1 01-13923 Claus Nielsen 198 / 5
ÅK2 01-11752 Susan Ingstrup Olesen 195 / 4
ÅK2 01-13974 Ove Kringelborhn 194 / 0
ÅK2 01-16498 Frede Kristensen 197 / 4
  Total 1962 / 37
4 DDS Midt
  Total 1955 / 46
5 DDS Sønderjylland
  Total 1921 / 26
6 DDS Vestjylland
  Total 1883 / 16
 

Amtshold BK og JUN 15m Gevær

1 DDS Østjylland
BK1 05-17990 Marcus Ranch Rasmussen 200 / 14
BK1 05-21571 Rolf Krøyer 199 / 9
BK1 05-25209 Søren Kleis 199 / 14
BK1 05-25332 Inge Kleis 200 / 10
BK1 05-71943 Toke Daniel Kramer Jensen 200 / 10
BK1 05-78380 Daniel Le Coq 200 / 8
BK1 05-79313 Asbjørn Løkke Buur 200 / 9
BK1 05-84815 Rasmus Brasch 200 / 14
BK3 05-25303 Kirstine Bissø Svoboda 200 / 13
BK4 05-90273 Henrik Kock 200 / 13
J1 05-24894 Jesper Mathiasen 200 / 17
J1 05-25314 Jesper B. Mikkelsen 200 / 10
J1 05-52514 Pia Nielsen 200 / 10
J1 05-76723 John Hellmann-Nøhr Simonsen 200 / 7
J1 05-78867 Casper Lahn 200 / 12
  Total 2998 / 170
2 DDS Fyn
BK1 09-47955 Signe Steffensen 200 / 15
BK1 09-48123 Kasper Kisholt Andersen 200 / 13
BK1 09-48271 Cecilie Kvist Nielsen 199 / 12
BK1 09-48273 Cathrine S Jensen 200 / 11
BK1 09-49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 200 / 13
BK1 09-50959 Lise Poulsen 200 / 10
BK1 09-52196 Chris Jensen 199 / 8
BK1 09-84341 Rebecca Iversen 199 / 6
BK2 09-81234 Mads Rasmussen 199 / 7
BK4 09-90288 Signe Gade 199 / 9
J1 09-48059 Marie Trolle Pedersen 199 / 9
J1 09-48297 Astrid Steffensen 199 / 8
J1 09-50345 Signe Knudsen 200 / 9
J2 09-48117 Katrine Brændeholm 199 / 4
J2 09-84623 Camilla Larsen 195 / 3
  Total 2987 / 137
3 DDS Midt
BK1 04-19634 Lene Barrett 200 / 9
BK1 04-19743 Esben Nehmdal 200 / 12
BK1 04-22206 Søren Banke 198 / 11
BK1 04-37071 Rasmus Vestergaard Jensen 198 / 5
BK1 04-75892 Kristian Thomsen 200 / 11
BK1 04-80451 Jacob Bertel 200 / 9
BK1 04-80892 Casper Norup Bertelsen 199 / 8
BK2 04-31906 Susanne Kihlgast 199 / 8
BK2 04-84370 Christina Bukalo 198 / 8
BK2 04-85826 Cecilie Werner 198 / 9
J1 04-19513 Søren Barrett 200 / 10
J1 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 199 / 14
J1 04-22326 Morten Banke 199 / 6
J2 04-85856 David Thorvald Laursen 197 / 5
J2 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 197 / 9
  Total 2982 / 134
4 DDS Nordjylland
  Total 2980 / 136
5 DDS Thy-Mors
  Total 2979 / 129
6 DDS Vestjylland
  Total 2954 / 104
 
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 09-47955 Signe Steffensen 039-Horne Skytteforening 200 200 400 / 29
2 01-87247 Kasper Nørgaard Hansen 501-Aalborg Skyttekreds 200 200 400 / 29
3 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889 200 200 400 / 28
4 09-48123 Kasper Kisholt Andersen 039-Horne Skytteforening 200 200 400 / 27
5 04-19743 Esben Nehmdal 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 200 400 / 22
6 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889 200 200 400 / 20
7 01-16175 Dennis S. Nielsen 501-Aalborg Skyttekreds 200 200 400 / 20
8 05-78380 Daniel Le Coq 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 200 400 / 19
9 05-25332 Inge Kleis 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 18
10 09-50959 Lise Poulsen 180-Bullerup Skyttekreds 200 200 400 / 17
11 05-25209 Søren Kleis 940-Samsø Skytteforening 199 200 399 / 25
12 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 199 200 399 / 23
13 07-34847 Søren Olsen 456-Vejle Skytteforening 199 200 399 / 21
14 07-83626 Asger Laursen 001-Horsens Skyttekreds 199 200 399 / 20
15 05-17990 Marcus Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 200 199 399 / 26
16 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 200 199 399 / 25
17 09-49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 350-Særslev Skytteforening 200 199 399 / 23
18 04-19634 Lene Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 199 399 / 22
19 03-83081 Sara Stræde 028-Trehøje Skytteforening 200 199 399 / 21
20 09-48273 Cathrine S Jensen 039-Horne Skytteforening 200 199 399 / 19
21 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 200 199 399 / 17
22 05-25800 Mikkel Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 198 200 398 / 17
23 03-29726 Tanja A. Vestergaard 028-Trehøje Skytteforening 199 199 398 / 30
24 05-25213 Stine Jensen 940-Samsø Skytteforening 199 199 398 / 21
25 09-52196 Chris Jensen 180-Bullerup Skyttekreds 199 199 398 / 18
26 05-21571 Rolf Krøyer 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 199 398 / 18
27 05-23071 Amalie Abildgaard 116-Midtdjurs Skytteforening 199 199 398 / 17
28 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 199 199 398 / 16
29 09-84341 Rebecca Iversen 180-Bullerup Skyttekreds 199 199 398 / 14
30 03-36295 Katrine Sørensen 028-Trehøje Skytteforening 200 198 398 / 20
31 05-21773 Alexander Jacobsen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 199 397 / 26
32 06-39782 Mike Varming 001-Ribe Skyttekreds 198 199 397 / 22
33 09-48271 Cecilie Kvist Nielsen 039-Horne Skytteforening 199 198 397 / 22
34 05-73754 Niels Burlund 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 199 198 397 / 17
35 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 198 397 / 16
36 06-39876 Andreas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 199 198 397 / 14
37 05-79313 Asbjørn Løkke Buur 940-Samsø Skytteforening 200 197 397 / 19
38 05-71943 Toke Daniel Kramer Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 197 397 / 16
39 03-30915 Daniel Willadsen 028-Trehøje Skytteforening 197 199 396 / 14
40 06-40594 Mads H. Henriksen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 198 198 396 / 18
41 06-39803 Kevin Christensen 001-Ribe Skyttekreds 198 198 396 / 17
42 01-12090 Catrine Larsen 550-D.F.B. Løgstør 199 197 396 / 18
43 05-17963 Mathias Wilson Pape 101-Randers Skyttekreds 199 197 396 / 18
44 08-43463 Jesper Jørgensen 363-Broagerlands Skytteforening 200 196 396 / 17
45 06-39792 Lotte Bondesen 001-Ribe Skyttekreds 200 196 396 / 15
46 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 198 395 / 14
47 01-11903 Mads Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 198 197 395 / 23
48 04-22206 Søren Banke 002-Them Skytteforening 198 197 395 / 17
49 04-37071 Rasmus Vestergaard Jensen 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 198 197 395 / 11
50 05-25274 Mathias Krei 940-Samsø Skytteforening 199 196 395 / 17
51 03-29753 Johanne Pedersen 028-Trehøje Skytteforening 199 196 395 / 14
52 01-11533 Marcus K. Andersen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 199 196 395 / 13
53 02-29135 AnnSofie Kold Nielsen 003-Sjørring Skytteforening 195 199 394 / 12
54 05-75355 Louise L. Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 196 198 394 / 15
55 09-50929 Patrick Kragebær 180-Bullerup Skyttekreds 196 198 394 / 9
56 05-71969 Tjalfe Christian Kramer Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 200 393 / 13
57 03-30774 Nicklas Hansen 028-Trehøje Skytteforening 195 198 393 / 12
58 01-11019 Simon Vissing 412-Hjørring Skytteforening 195 197 392 / 9
59 01-11781 Rasmus Thomsen 550-D.F.B. Løgstør 193 197 390 / 13
60 05-74917 Martin Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 194 195 389 / 14
61 03-84459 Jesper Stefansen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 194 195 389 / 8
62 03-37275 Tobias Volck Hybholt 010-Videbæk Skytteforening 197 192 389 / 7
63 05-74031 Morten Clausen 922-Beder-Malling Skyttforening 194 190 384 / 6
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 02-81610 Tina Andersen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 200 400 / 22
2 02-89213 Jacob Olsen Nørgård 029-Bjergby SGI&U 200 200 400 / 13
3 07-77332 Jacob Madsen 004-Glud Skytteforening 199 200 399 / 20
4 05-84818 Maja Petersen 115-Grenå Skyttekreds 199 200 399 / 11
5 02-85377 Niels Christensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 199 399 / 23
6 06-81644 Jens Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 200 199 399 / 20
7 02-80499 Mathias Frost 001-Thisted Skyttekreds 200 199 399 / 20
8 02-28225 Mattias Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 199 399 / 18
9 01-13097 Rasmus Ræbild 508-Fræer og Omegns Skf. 200 199 399 / 14
10 08-84091 Kenneth Clausen 363-Broagerlands Skytteforening 198 200 398 / 14
11 05-84653 Morten Nissen 101-Randers Skyttekreds 199 199 398 / 20
12 07-19828 Mads Lerche 004-Glud Skytteforening 199 199 398 / 12
13 09-81802 Rasmus Vad Christensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 197 200 397 / 15
14 02-27027 Michelle Thomassen 023-Karby Skyttekreds 198 199 397 / 22
15 01-11021 Sara Harlund 404-Frederikshavn Skyttekreds 198 199 397 / 21
16 04-85826 Cecilie Werner 030-Ulstrup Skytteforening 198 199 397 / 19
17 08-81796 Martin Nielsen 308-Vojens Skytteforening 198 199 397 / 17
18 01-90047 Sebastian Dybdal 550-D.F.B. Løgstør 198 199 397 / 14
19 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 199 198 397 / 21
20 05-26538 Mathias Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 198 397 / 16
21 05-80318 Rasmus Bach 944-Århus Riffelskytte Klub 199 198 397 / 14
22 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 199 198 397 / 11
23 02-28188 Steffan Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 199 396 / 9
24 01-80781 Casper Krogh Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 198 198 396 / 17
25 09-50547 Anders Gormsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 198 198 396 / 11
26 04-31906 Susanne Kihlgast 027-Lind Skytteforening 199 197 396 / 15
27 04-83119 Mads Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening 195 200 395 / 18
28 02-28847 Marie Brandi 001-Thisted Skyttekreds 195 200 395 / 13
29 09-52650 Dennis Andersen 127-Pårup Skytteforening 196 199 395 / 11
30 02-81611 Malene Bang Larsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 199 395 / 11
31 05-26411 Jeppe Hedegaard Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 199 395 / 5
32 04-84371 Laura Bukalo 062-Aulum Skytteforening 197 198 395 / 15
33 01-12078 Christina Fragtrup 548-Vilsted Skf. 197 198 395 / 13
34 02-83754 Jesper Østergaard 003-Sjørring Skytteforening 197 198 395 / 10
35 06-86389 Heidi Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 198 197 395 / 16
36 04-84370 Christina Bukalo 062-Aulum Skytteforening 198 197 395 / 15
37 05-18351 Esben Friis Sørensen 101-Randers Skyttekreds 199 196 395 / 18
38 01-85492 Martin Jensen 550-D.F.B. Løgstør 199 196 395 / 7
39 05-85300 Anders S. Zinck 903-VFB Århus Skyttelaug 196 198 394 / 18
40 09-81327 Amanda T. Johansen 039-Horne Skytteforening 196 198 394 / 18
41 06-85295 Chris Debel 001-Ribe Skyttekreds 196 198 394 / 18
42 05-21559 Sune Krøyer 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 198 394 / 13
43 01-11885 Mark Christoffersen 550-D.F.B. Løgstør 197 197 394 / 16
44 05-85277 Lisa L. Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 197 197 394 / 13
45 01-11038 Patrick B. Sørensen 412-Hjørring Skytteforening 197 197 394 / 12
46 05-72248 Søren Herlev 903-VFB Århus Skyttelaug 197 197 394 / 12
47 02-29094 Casper Bårup Nielsen 001-Thisted Skyttekreds 198 196 394 / 15
48 05-81546 Nanna Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 196 394 / 14
49 07-34760 Sarah Moulvad 456-Vejle Skytteforening 198 196 394 / 12
50 03-85230 Rune Sørensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 194 199 393 / 14
51 07-21568 Simon Møller 005-Ousted-Tåning Skytteforening 195 198 393 / 14
52 03-83074 Jakob Holt Lorentsen 028-Trehøje Skytteforening 195 198 393 / 10
53 04-90194 Amalie Østerby 026-Kjellerup Skytteforening 196 197 393 / 17
54 08-84634 Kristian Kristiansen 363-Broagerlands Skytteforening 196 197 393 / 16
55 09-88175 Line Jensen 127-Pårup Skytteforening 196 197 393 / 15
56 09-84906 Rene Frederiksen 039-Horne Skytteforening 196 197 393 / 13
57 06-38278 Karin Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 197 196 393 / 11
58 05-84663 Julie Stensgaard 101-Randers Skyttekreds 197 196 393 / 10
59 09-86081 Jonas Lykkegaard 180-Bullerup Skyttekreds 194 198 392 / 13
60 01-11762 Simon Larsen 550-D.F.B. Løgstør 195 197 392 / 13
61 02-88017 Pernille Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 196 392 / 16
62 05-87021 Pav Volff Pedersen 944-Århus Riffelskytte Klub 197 195 392 / 9
63 09-88178 Anne Mørk 127-Pårup Skytteforening 198 194 392 / 11
64 03-85233 Daniel Stausholm 026-Ulfborg Bys Skytteforening 198 194 392 / 10
65 08-83739 Kathrine Lyhne 363-Broagerlands Skytteforening 193 198 391 / 13
66 01-11763 Signe Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 195 196 391 / 14
67 07-87870 Tobias Johansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 196 391 / 11
68 04-37167 Kasper Sønderkjær 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 195 196 391 / 9
69 06-38217 Mathias S. Sørensen 015-Ølgod Skytteforening 195 196 391 / 7
70 05-25340 Hanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 196 195 391 / 15
71 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 196 195 391 / 10
72 06-88819 Anni Thovtrup 072-Helle Skytteforening 197 194 391 / 15
73 04-19532 Simon Nørgaard 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 193 197 390 / 9
74 07-20265 Viktor Tambo 005-Ousted-Tåning Skytteforening 194 196 390 / 11
75 08-89615 Trine F. Tesch 363-Broagerlands Skytteforening 194 196 390 / 10
76 06-34086 Martin Thovtrup 072-Helle Skytteforening 196 194 390 / 9
77 06-80248 Mariko Eriksen 015-Ølgod Skytteforening 197 193 390 / 11
78 04-19297 Victor Borran 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 193 390 / 10
79 03-30787 Mikkel Madsen 028-Trehøje Skytteforening 193 196 389 / 9
80 07-35314 Søren Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 195 389 / 12
81 02-26799 Bo Markussen 023-Karby Skyttekreds 194 195 389 / 11
82 02-83756 Karina Jonassen 003-Sjørring Skytteforening 195 194 389 / 8
83 06-86388 Daniel Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 196 193 389 / 9
84 02-83696 Jonas Østergaard 003-Sjørring Skytteforening 197 192 389 / 7
85 07-21543 Tobias Rasmussen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 191 197 388 / 9
86 08-88383 Jesper D. Nissen 363-Broagerlands Skytteforening 193 195 388 / 8
87 05-83137 Marcus A. Christiansen 903-VFB Århus Skyttelaug 194 194 388 / 10
88 06-83414 Tobias W. Hansen 072-Helle Skytteforening 195 193 388 / 10
89 05-73103 Rasmus Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 195 193 388 / 8
90 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 192 195 387 / 10
91 04-85570 Morten Pedersen 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 193 194 387 / 7
92 07-89304 Mathias Kirkholt 005-Ousted-Tåning Skytteforening 193 194 387 / 6
93 01-12014 Jacob Grove Henningsen 550-D.F.B. Løgstør 195 192 387 / 10
94 05-84400 Oliver Olsen 101-Randers Skyttekreds 195 192 387 / 5
95 04-85479 Nicklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889 192 194 386 / 5
96 07-80930 Steffen Jespersen 001-Horsens Skyttekreds 193 193 386 / 8
97 05-83485 Mikkel Mathias Søgaard Jensen 912-Galten Skytteforening 193 193 386 / 8
98 05-83486 Daniel Søgaard Jensen 912-Galten Skytteforening 195 191 386 / 9
99 07-81893 Sarah Kuhnau 005-Ousted-Tåning Skytteforening 191 194 385 / 9
100 04-89693 Helle Karlsen Ivarrud 001-Viborg Skytteforening 192 193 385 / 10
101 06-39919 Karsten Pedersen 072-Helle Skytteforening 192 193 385 / 9
102 01-83104 Rasmus Frejlev 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 194 191 385 / 9
103 05-83488 Sanne Kristensen 912-Galten Skytteforening 188 196 384 / 10
104 05-25227 Rene Møller 940-Samsø Skytteforening 190 194 384 / 7
105 05-81261 Kasper H. Kristensen 912-Galten Skytteforening 191 193 384 / 10
106 02-82600 Celine Schäffer 003-Sjørring Skytteforening 191 193 384 / 4
107 03-80770 Mikkel Gad 026-Ulfborg Bys Skytteforening 194 190 384 / 4
108 07-80600 Sofie Tornbjerg Mollerup 001-Horsens Skyttekreds 190 192 382 / 6
109 06-39797 Lasse B. Lauridsen 001-Ribe Skyttekreds 188 192 380 / 6
110 04-83110 Anders Quist 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 192 188 380 / 6
111 05-85961 Ýmir Skjaldarson 101-Randers Skyttekreds 187 192 379 / 7
112 04-31360 Benjamin Bøndergård 062-Aulum Skytteforening 192 187 379 / 7
113 04-78865 Casper Evers 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 187 191 378 / 3
114 05-81262 Mark Haurum Kristensen 912-Galten Skytteforening 188 190 378 / 5
115 04-37124 Martin Birkebæk 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 192 186 378 / 1
116 05-82516 Mads Lillelund 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 186 191 377 / 6
117 09-86193 Jonas Wejrgang 039-Horne Skytteforening 187 189 376 / 7
118 04-83548 Astrid Banke 002-Them Skytteforening 193 181 374 / 7
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 09-86192 Denis Kraft 039-Horne Skytteforening 197 199 396 / 14
2 01-11765 Sebastian Andersen 550-D.F.B. Løgstør 197 198 395 / 17
3 07-89780 William Laursen 001-Horsens Skyttekreds 197 198 395 / 11
4 05-25303 Kirstine Bissø Svoboda 940-Samsø Skytteforening 200 195 395 / 16
5 02-28864 Mads Immersen 003-Sjørring Skytteforening 197 196 393 / 15
6 01-88498 Rasmus Pedersen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 197 196 393 / 15
7 02-28725 Signe Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 195 197 392 / 7
8 04-72491 Steffan Taulborg 062-Aulum Skytteforening 197 195 392 / 14
9 05-88226 Henrik Jurgensen 944-Århus Riffelskytte Klub 194 197 391 / 12
10 03-30968 Anders Stræde 028-Trehøje Skytteforening 196 195 391 / 12
11 07-87287 Christian Lykke Sørensen 001-Horsens Skyttekreds 197 194 391 / 11
12 07-87299 Mikkel Damholt Hansen 127-Brande Skytteforening 198 193 391 / 4
13 09-86200 Andreas Pedersen 039-Horne Skytteforening 194 196 390 / 12
14 02-85483 Jens Jensen 029-Bjergby SGI&U 196 193 389 / 14
15 02-81858 Magnus Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 192 196 388 / 8
16 07-88673 Andreas Lyager 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 194 388 / 5
17 02-27033 Mathias Mikkelsen 029-Bjergby SGI&U 191 196 387 / 10
18 05-84393 Christian Nielsen 944-Århus Riffelskytte Klub 193 194 387 / 5
19 05-88585 Jonas Bach 116-Midtdjurs Skytteforening 195 192 387 / 11
20 02-28394 Jannie Knudsen 006-Hurup Skytteforening 195 192 387 / 8
21 06-89734 Malene Møller 015-Ølgod Skytteforening 196 191 387 / 8
22 07-88936 Rasmus Sørensen 001-Horsens Skyttekreds 196 191 387 / 7
23 05-89408 Asbjørn Ulsig 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 195 386 / 12
24 05-84314 Magnus Holm 940-Samsø Skytteforening 192 194 386 / 10
25 04-87907 Rasmus Pedersen 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 193 193 386 / 9
26 07-88425 Malthe Tønder Fredberg 007-Østbirk Skytteforening 194 192 386 / 6
27 07-83637 Zilas Thestrup 001-Horsens Skyttekreds 190 195 385 / 12
28 04-88599 Helle Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 191 194 385 / 8
29 05-84799 Kathrine Lillelund Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 195 190 385 / 10
30 03-84460 Martin Steffansen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 190 194 384 / 6
31 04-89497 Rasmus Hvam 014-Silkeborg Skyttekreds 191 193 384 / 6
32 06-87304 Sanne Knudsen 001-Ribe Skyttekreds 192 192 384 / 7
33 07-87714 Hans-Christian Rasmussen 001-Horsens Skyttekreds 192 191 383 / 7
34 07-82985 Lars Højen Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 191 383 / 5
35 07-85681 Rune Højmark 001-Horsens Skyttekreds 192 191 383 / 4
36 01-11008 Søren Otte 412-Hjørring Skytteforening 188 194 382 / 3
37 02-90518 Simon Olesen Nørgaard 029-Bjergby SGI&U 190 192 382 / 6
38 09-86084 Anna Katrine Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 191 191 382 / 12
39 01-13844 Simon Rosengren Petersen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 191 191 382 / 4
40 07-87288 Frederik Lykke Sørensen 001-Horsens Skyttekreds 193 189 382 / 8
41 05-89957 Hjalde Aaby 141-Balle Skytteforening 187 194 381 / 6
42 04-89694 Eivind Karlsen Ivarrud 001-Viborg Skytteforening 190 191 381 / 11
43 05-88296 Rasmus Petersen 902-Odder Skytteforening 191 190 381 / 7
44 05-88510 Christopher Burlin-Ihler 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 191 380 / 7
45 04-83111 Steffen Thomsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 189 190 379 / 4
46 07-82994 Markus Andersen 001-Horsens Skyttekreds 191 188 379 / 5
47 03-88069 Christian Bagge 026-Ulfborg Bys Skytteforening 187 191 378 / 8
48 05-90248 Maknus Moulskov 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 191 378 / 7
49 05-88312 Malte Piil Grau 902-Odder Skytteforening 187 191 378 / 6
50 05-25272 Matias Jelsdal 940-Samsø Skytteforening 189 189 378 / 6
51 03-87140 Oliver Kkær Jensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 189 189 378 / 5
52 05-90249 Mark Ustrup 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 187 378 / 6
53 04-32406 Kasper Duedal Mathiasen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 185 192 377 / 3
54 01-87301 Martin B. Sørensen 412-Hjørring Skytteforening 186 191 377 / 5
55 09-86188 Anne Kathrine Wejrgang 039-Horne Skytteforening 186 191 377 / 4
56 03-88071 Finn Mathiasen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 186 191 377 / 3
57 06-89724 Mike Kristiansen 010-Esbjerg Skyttekreds 187 190 377 / 4
58 05-88512 Rikke Liv Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 189 377 / 7
59 07-87701 Steffen Andersen 001-Horsens Skyttekreds 188 189 377 / 3
60 05-88511 Christian R Laursen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 189 377 / 3
61 07-84520 Rasmus Kirkholt 005-Ousted-Tåning Skytteforening 189 188 377 / 6
62 09-50905 Tobias E. Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 189 188 377 / 3
63 02-81116 Jonas Madsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 191 186 377 / 7
64 05-85019 Britt Møller 940-Samsø Skytteforening 183 193 376 / 7
65 04-88598 Andreas Lund Jensen 098-Karup Skytteforening af 1889 186 190 376 / 6
66 05-88050 Oliver Ditlevsen 912-Galten Skytteforening 188 188 376 / 5
67 01-87647 Rasmus Frøstrup 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 189 187 376 / 7
68 02-83757 Mads Møller Pedersen 003-Sjørring Skytteforening 191 185 376 / 5
69 09-52110 Mike Jensen 180-Bullerup Skyttekreds 187 188 375 / 3
70 01-80504 Lucas Kragh Andersen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 188 187 375 / 8
71 05-89956 Lasse Bilde 141-Balle Skytteforening 187 187 374 / 7
72 03-88079 Nicolas Trankjær 026-Ulfborg Bys Skytteforening 188 186 374 / 3
73 07-86897 Michael Palmelund 007-Østbirk Skytteforening 188 186 374 / 3
74 06-83473 Andreas Frederiksen 038-Grindsted Skytteforening 186 187 373 / 3
75 04-86702 Christian Madsen 024-Ikast Skf 187 186 373 / 3
76 03-89325 Johannes Nielsen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 182 190 372 / 4
77 09-87433 Sebastian S. Iversen 180-Bullerup Skyttekreds 185 187 372 / 3
78 04-84864 Morten Skjærbæk 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 186 186 372 / 2
79 06-87879 Mathias Mortensen 015-Ølgod Skytteforening 187 185 372 / 5
80 06-89135 Anna Pedersen 006-Bramming Skytteforening 188 184 372 / 3
81 03-86496 Nicklas Møller Jensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 187 184 371 / 6
82 06-89134 Line Pedersen 006-Bramming Skytteforening 184 186 370 / 3
83 07-87083 Kathrine Kirkholt 005-Ousted-Tåning Skytteforening 187 182 369 / 4
84 07-83957 Nadia Kühnau 005-Ousted-Tåning Skytteforening 181 184 365 / 4
85 07-87719 Marco Balvig Eis 001-Horsens Skyttekreds 182 183 365 / 1
86 01-87498 Benjamin Schou Thomsen 561-Hobro Egnens Skytteforening 184 181 365 / 2
87 01-87402 Charlotte Jensen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 186 179 365 / 1
88 06-86387 Frederik Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 190 174 364 / 2
89 02-85458 Jacob M Hansen 023-Karby Skyttekreds 177 183 360 / 4
90 01-83426 Simon Grove Henningsen 550-D.F.B. Løgstør 183 175 358 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 05-90273 Henrik Kock 940-Samsø Skytteforening 200 199 399 / 24
2 05-90270 Mads Thomsen 940-Samsø Skytteforening 198 200 398 / 19
3 02-28304 Emma Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 198 199 397 / 16
4 05-90283 Patrick Nielsen 940-Samsø Skytteforening 197 199 396 / 17
5 09-90288 Signe Gade 039-Horne Skytteforening 199 196 395 / 14
6 02-88018 Jakob Nilsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 195 197 392 / 18
7 09-88731 Peter Bergmann Eybye 127-Pårup Skytteforening 195 196 391 / 12
8 08-90598 Claes Henriksen 308-Vojens Skytteforening 196 195 391 / 11
9 05-90740 Cecilie Jensen 128-Langå & Omegns Skytteforening 197 194 391 / 11
10 02-90572 Steffen Nørskov 023-Karby Skyttekreds 197 193 390 / 9
11 07-90724 Stine Honoré 456-Vejle Skytteforening 195 194 389 / 19
12 09-90287 Camilla Gade 039-Horne Skytteforening 191 196 387 / 11
13 02-89565 Daniel Larsen Gløss 023-Karby Skyttekreds 196 191 387 / 10
14 05-87622 Alexander Svenningsen 101-Randers Skyttekreds 193 193 386 / 10
15 07-88948 Christian Sommer Ørnsholt 006-Klejs Skytteforening 195 191 386 / 9
16 02-90340 Mathias Nielsen 003-Sjørring Skytteforening 193 192 385 / 6
17 05-88301 Michal Poulsen 902-Odder Skytteforening 191 191 382 / 6
18 04-90998 cecilie Nielsen 027-Lind Skytteforening 189 192 381 / 7
19 05-90247 Frej Leth Lorentzen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 188 381 / 7
20 05-87623 Daniel Filtenborg Binder 101-Randers Skyttekreds 194 186 380 / 3
21 09-87186 Casper Gade 039-Horne Skytteforening 188 190 378 / 3
22 05-90979 Thomas Petersen Samsø skytteforening 940-Samsø Skytteforening 190 188 378 / 7
23 06-90641 Rasmus Carstensen 072-Helle Skytteforening 184 191 375 / 1
24 01-84636 Sonny Jonas Poulsen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 190 185 375 / 2
25 09-90991 Niels Solvig 032-Hesselager Forenede Sportskl. 186 188 374 / 6
26 02-86941 Julie Dissing 029-Bjergby SGI&U 187 187 374 / 4
27 02-85459 Christian M. Hansen 023-Karby Skyttekreds 188 185 373 / 2
28 09-90372 Skjold Andersen 032-Hesselager Forenede Sportskl. 190 183 373 / 10
29 05-90691 Sara Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 187 372 / 5
30 07-86896 Malte Mogensen 007-Østbirk Skytteforening 187 185 372 / 4
31 05-89958 Hans Olesen 141-Balle Skytteforening 187 184 371 / 4
32 06-90989 Oliver Gjerlevsen 010-Esbjerg Skyttekreds 184 186 370 / 4
33 07-90697 Max Oldenburg Busse 001-Horsens Skyttekreds 188 182 370 / 4
34 09-90289 Kristian Trappehave 039-Horne Skytteforening 180 189 369 / 4
35 07-90693 Alexander Christiansen 001-Horsens Skyttekreds 183 186 369 / 3
36 08-90984 Morten Hansen 363-Broagerlands Skytteforening 185 183 368 / 3
37 05-90738 Jeanette Yde Bøje 128-Langå & Omegns Skytteforening 181 186 367 / 3
38 05-89823 Theis Stilling Petersen 903-VFB Århus Skyttelaug 184 183 367 / 0
39 05-87633 Steffen A. M. Rousing 101-Randers Skyttekreds 185 182 367 / 3
40 02-82758 Magnus Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 186 181 367 / 5
41 09-89573 Yasmin Hansborg 180-Bullerup Skyttekreds 184 181 365 / 6
42 05-87276 Mathias Lykke Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 180 365 / 2
43 05-90741 Maria Jensen 128-Langå & Omegns Skytteforening 184 179 363 / 4
44 02-90764 Tobias Snedker Boll 023-Karby Skyttekreds 176 186 362 / 5
45 04-84859 Steffen Birkebæk 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 178 183 361 / 3
46 02-87475 Camilla Knudsen 006-Hurup Skytteforening 178 183 361 / 2
47 05-88252 Natascha Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 178 183 361 / 1
48 05-88311 Lasse Lomholt 902-Odder Skytteforening 180 181 361 / 3
49 05-82342 Anders Lillelund Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 179 181 360 / 3
50 07-88429 Mathias Kristensen 007-Østbirk Skytteforening 179 181 360 / 3
51 07-87872 Martin Knudsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 179 180 359 / 3
52 05-89996 Patrik Hansen 101-Randers Skyttekreds 175 183 358 / 1
53 06-90640 Jacob Kristensen 072-Helle Skytteforening 180 178 358 / 1
54 06-41281 Alexander Dahlgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 179 175 354 / 2
55 02-86939 Poul Dissing 029-Bjergby SGI&U 176 176 352 / 0
56 06-88204 Bonnie Debel 001-Ribe Skyttekreds 172 178 350 / 1
57 04-82863 Nichlas Holgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I 177 173 350 / 1
58 02-29084 Christian Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 169 175 344 / 1
59 01-87580 Daniel Mørk 561-Hobro Egnens Skytteforening 176 168 344 / 1
60 07-88426 Filip Jensen 007-Østbirk Skytteforening 167 176 343 / 2
61 09-88362 Simon Strunge 180-Bullerup Skyttekreds 169 167 336 / 1
62 05-89960 Rasmus Lund Christensen 141-Balle Skytteforening 163 169 332 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 05-24894 Jesper Mathiasen 903-VFB Århus Skyttelaug 200 200 400 / 25
2 05-52514 Pia Nielsen 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 22
3 01-15879 Kristinna Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 200 200 400 / 20
4 08-42815 Philip Petersen 363-Broagerlands Skytteforening 200 200 400 / 20
5 05-78867 Casper Lahn 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 200 400 / 19
6 02-26887 Kirsten Bak Veje 029-Bjergby SGI&U 200 200 400 / 19
7 02-26979 Stefanie Emilie Nielsen 029-Bjergby SGI&U 200 200 400 / 18
8 05-25297 Lasse Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 16
9 05-18372 Emilie Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 199 200 399 / 22
10 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 199 200 399 / 22
11 06-39045 Carina Esbjerg 072-Helle Skytteforening 199 200 399 / 22
12 01-11005 Thomas Harlund 404-Frederikshavn Skyttekreds 199 200 399 / 21
13 09-48059 Marie Trolle Pedersen 039-Horne Skytteforening 199 200 399 / 19
14 05-18178 Jonas Holst Andersen 101-Randers Skyttekreds 199 200 399 / 18
15 07-35444 Mikkel Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 200 399 / 14
16 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 199 399 / 23
17 03-30467 Niels H. Overgaard 028-Trehøje Skytteforening 200 199 399 / 21
18 05-24314 Casper Svendsen 105-Rønde Skyttekreds 200 199 399 / 20
19 09-50345 Signe Knudsen 350-Særslev Skytteforening 200 199 399 / 19
20 05-25277 Martin Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 200 199 399 / 16
21 05-24784 Morten Flecks 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 200 398 / 21
22 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 199 199 398 / 26
23 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 199 199 398 / 18
24 05-25849 Helene K. D. Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 199 398 / 17
25 05-25314 Jesper B. Mikkelsen 940-Samsø Skytteforening 200 198 398 / 20
26 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 197 200 397 / 19
27 05-25387 Anders Alexandersen 940-Samsø Skytteforening 198 199 397 / 20
28 06-39346 Jeppe Brydsø Dammark 072-Helle Skytteforening 198 199 397 / 16
29 02-27013 Morten K. Jørgensen 029-Bjergby SGI&U 199 198 397 / 23
30 07-20272 Tanja S. Jensen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 197 199 396 / 19
31 01-15776 Stefan Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 197 199 396 / 14
32 05-17365 Camilla Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 197 199 396 / 8
33 03-35978 Claus Søndergaard 026-Ulfborg Bys Skytteforening 198 198 396 / 16
34 05-75845 Kristian Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 198 396 / 16
35 04-22326 Morten Banke 002-Them Skytteforening 199 197 396 / 14
36 05-76723 John Hellmann-Nøhr Simonsen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 200 196 396 / 15
37 05-18839 Joachim Thomadsen 101-Randers Skyttekreds 196 199 395 / 18
38 05-24949 Kasper Hornbek 944-Århus Riffelskytte Klub 197 198 395 / 12
39 05-26426 Dennis Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 198 395 / 11
40 06-39868 Bjarke Mølby Karstens 001-Ribe Skyttekreds 198 197 395 / 15
41 02-28187 Stephanie Heidi Villund 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 195 395 / 15
42 09-50391 Mie Petersen 301-Nr. Esterbølle Skytteforening 195 199 394 / 12
43 03-30976 Alexander Helleskov 028-Trehøje Skytteforening 195 199 394 / 12
44 05-23320 Anders Burlund 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 196 198 394 / 20
45 07-20309 Julie Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 196 198 394 / 16
46 05-17847 Ole Kjøller Nielsen 101-Randers Skyttekreds 196 198 394 / 16
47 05-17337 Rene Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 197 197 394 / 14
48 06-34127 Jonas Jensen 072-Helle Skytteforening 197 197 394 / 12
49 05-17994 Mads W. Mathiasen 101-Randers Skyttekreds 195 198 393 / 11
50 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 196 197 393 / 16
51 07-20614 Mette Maja Hansen 001-Horsens Skyttekreds 195 197 392 / 12
52 05-78122 Emil Saaby 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 194 392 / 14
53 01-79955 Emil Haldrup Jensen 550-D.F.B. Løgstør 191 200 391 / 12
54 05-21417 Morten Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 194 197 391 / 12
55 09-48079 Line Schioldan 039-Horne Skytteforening 194 196 390 / 6
56 07-35345 Sebastian L. Larsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 192 390 / 17
57 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 196 193 389 / 7
58 05-79241 Benn Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 192 389 / 11
59 02-28906 Kristian Brandi 001-Thisted Skyttekreds 193 195 388 / 7
60 06-40567 Mikkel H. Henriksen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 194 194 388 / 8
61 05-17764 Rasmus Holst Andersen 101-Randers Skyttekreds 195 192 387 / 9
62 06-39806 Katrine Q Bondesen 001-Ribe Skyttekreds 192 194 386 / 8
63 04-30571 Julie Mæng 062-Aulum Skytteforening 192 193 385 / 8
64 04-37164 Kennet Sønderkjær 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 191 193 384 / 4
65 07-21298 Carsten H. Nielsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 193 189 382 / 13
66 07-20092 Morten Hansen 007-Østbirk Skytteforening 175 179 354 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 197 200 397 / 19
2 01-11173 Emil Penderup Kjæhr 412-Hjørring Skytteforening 197 199 396 / 11
3 01-83267 Louise Jensen 550-D.F.B. Løgstør 198 198 396 / 14
4 02-28244 Louise Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 199 395 / 17
5 01-83585 Jonas Klitgaard 412-Hjørring Skytteforening 196 199 395 / 16
6 01-83101 Mickey Christensen 501-Aalborg Skyttekreds 197 198 395 / 12
7 08-43436 Louise Falkenberg Nissen 363-Broagerlands Skytteforening 198 197 395 / 15
8 02-26839 Patrick Poulsen 029-Bjergby SGI&U 199 196 395 / 17
9 05-18731 Rasmus Pedersen 128-Langå & Omegns Skytteforening 199 196 395 / 10
10 05-25296 Laurits Johansen 940-Samsø Skytteforening 198 196 394 / 20
11 05-24830 Ib Toft 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 195 198 393 / 9
12 02-28245 Louise Madsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 197 393 / 13
13 01-11802 Patrick B. Eliasen 550-D.F.B. Løgstør 197 196 393 / 13
14 06-38985 Sara Pedersen 072-Helle Skytteforening 196 196 392 / 16
15 04-37051 Søren Kristensen 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 196 196 392 / 13
16 02-28312 Daniel Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 195 392 / 11
17 05-25057 Marie Vinter Boye 922-Beder-Malling Skyttforening 197 195 392 / 11
18 09-48117 Katrine Brændeholm 039-Horne Skytteforening 199 193 392 / 8
19 05-24063 Celina Rasmussen 912-Galten Skytteforening 194 197 391 / 11
20 05-25374 Arne Øster 940-Samsø Skytteforening 195 196 391 / 12
21 04-19709 Jakob Kilias Svenningsen 001-Viborg Skytteforening 195 196 391 / 10
22 06-40100 Michael Christensen 006-Bramming Skytteforening 196 195 391 / 13
23 05-74359 Michelle Rindom 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 195 391 / 10
24 04-85856 David Thorvald Laursen 014-Silkeborg Skyttekreds 197 194 391 / 7
25 02-29106 Camilla Sofie Bårup Nielsen 001-Thisted Skyttekreds 193 197 390 / 14
26 09-84623 Camilla Larsen 047-Krarup/Espe SG&I 195 195 390 / 10
27 08-42726 Camilla Christiansen 363-Broagerlands Skytteforening 198 192 390 / 10
28 02-28336 Anna Iversen 006-Hurup Skytteforening 194 195 389 / 11
29 01-15622 Hjalte Kristensen 424-Aså Skytteforening 196 193 389 / 7
30 05-86189 Morten Quist 101-Randers Skyttekreds 191 197 388 / 5
31 04-22005 Troels Østerby Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening 192 196 388 / 11
32 03-35873 Mikkel H Frost 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 196 388 / 6
33 05-78933 Camilla Lykke Matthiesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 193 388 / 12
34 05-25957 Morten Kjellerup 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 195 193 388 / 10
35 02-28415 Asbjørn Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 195 193 388 / 5
36 01-38710 Niels Horsbøl Andersen 501-Aalborg Skyttekreds 197 191 388 / 10
37 04-18901 Sofie Hyldahl 030-Ulstrup Skytteforening 194 193 387 / 11
38 07-81056 Tine Kristina Nielsen 001-Horsens Skyttekreds 194 192 386 / 6
39 05-84648 Bjarke L. Sørensen 101-Randers Skyttekreds 197 189 386 / 5
40 03-29739 Martin Jakobsen 028-Trehøje Skytteforening 193 192 385 / 11
41 01-12070 Daniel Christoffersen 548-Vilsted Skf. 195 190 385 / 6
42 02-81744 Morten Jørgensen 029-Bjergby SGI&U 192 192 384 / 11
43 02-26899 Jonas Jensen 029-Bjergby SGI&U 191 192 383 / 7
44 05-81353 Jens Peter Ask Sørensen 101-Randers Skyttekreds 191 192 383 / 6
45 07-80599 Mads Jeppesen 001-Horsens Skyttekreds 191 192 383 / 4
46 05-25219 Simon Kjær 940-Samsø Skytteforening 188 194 382 / 6
47 01-13175 Anders Kragelund 508-Fræer og Omegns Skf. 190 192 382 / 7
48 01-38723 Jesper Horsbøl Andersen 501-Aalborg Skyttekreds 191 191 382 / 8
49 07-80598 Henrik Almbjerg 001-Horsens Skyttekreds 192 190 382 / 10
50 05-21509 Martin Ellehede 008-Ry-Emborg Skytteforening 192 190 382 / 7
51 08-43401 Sune Christensen 363-Broagerlands Skytteforening 192 190 382 / 6
52 04-84873 Ronni Hansen 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 189 192 381 / 9
53 06-90995 Mark Christiansen 010-Esbjerg Skyttekreds 190 191 381 / 9
54 05-85299 Kristian A. Hansen 903-VFB Århus Skyttelaug 190 190 380 / 8
55 01-13028 Camilla Ræbild Nilsson 508-Fræer og Omegns Skf. 187 192 379 / 6
56 02-82948 Rene Nielsen 003-Sjørring Skytteforening 187 192 379 / 3
57 06-38169 Peter Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 188 191 379 / 5
58 07-35004 Jacob Holt 456-Vejle Skytteforening 188 191 379 / 0
59 08-43346 Marianne Clausen 343-Grænseegnens Skytteforening 189 190 379 / 8
60 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 189 379 / 4
61 01-87889 Camilla K. Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 187 191 378 / 3
62 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 189 189 378 / 2
63 04-32497 Jesper Knudsen 027-Lind Skytteforening 192 186 378 / 10
64 05-88456 Regitze Davidsen 008-Ry-Emborg Skytteforening 189 188 377 / 7
65 04-22067 Martin Andersen 026-Kjellerup Skytteforening 189 188 377 / 4
66 05-17921 Mikkel Jensen 101-Randers Skyttekreds 191 186 377 / 4
67 07-21273 Daniel Grann 001-Horsens Skyttekreds 182 194 376 / 4
68 01-83582 Anders Abildgård 412-Hjørring Skytteforening 187 189 376 / 4
69 06-40396 Melina Rasmussen 010-Esbjerg Skyttekreds 188 188 376 / 8
70 02-28787 Morten Kær 003-Sjørring Skytteforening 188 188 376 / 7
71 02-85495 Claus Krog 029-Bjergby SGI&U 189 187 376 / 4
72 02-85855 Mette Christensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 190 186 376 / 8
73 05-81251 Natasja Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 189 375 / 3
74 05-88457 Sabrina Jeppesen 008-Ry-Emborg Skytteforening 186 187 373 / 7
75 04-30673 Bjarne Fyhring 062-Aulum Skytteforening 189 184 373 / 3
76 06-79555 Anders R. Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 189 183 372 / 2
77 05-74507 Michael Bækby 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 187 371 / 4
78 05-81133 Kristoffer Jensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 184 186 370 / 1
79 09-87431 Rosa Gaard 180-Bullerup Skyttekreds 184 185 369 / 2
80 01-13752 Mikkel Thomassen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 185 184 369 / 5
81 01-13760 Martin M. Nielsen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 182 184 366 / 2
82 05-72988 Rene Bækby 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 182 365 / 2
83 01-12077 Christine Nielsen 548-Vilsted Skf. 182 179 361 / 4
84 05-90736 Daniel Yde Bøje 128-Langå & Omegns Skytteforening 179 180 359 / 0
85 04-30564 Kasper Fyhring 062-Aulum Skytteforening 178 177 355 / 1
86 07-34689 Louise Nielsen 006-Klejs Skytteforening 174 179 353 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 198 199 397 / 16
2 09-45956 Laura Buch 350-Særslev Skytteforening 193 198 391 / 14
3 09-47940 Stine Nielsen 047-Krarup/Espe SG&I 195 195 390 / 8
4 08-44110 Simone Nørup 363-Broagerlands Skytteforening 193 194 387 / 7
5 01-16874 Tobias Holm Bønnelykke 504-Postens Skyttelaug 193 194 387 / 4
6 04-69466 Helle Kirstine Larsen 092-Bjerringbro Skytteforening 193 193 386 / 12
7 05-25247 Nanna Bissø 940-Samsø Skytteforening 191 194 385 / 9
8 05-79168 Bettina Schnobel Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 194 385 / 8
9 07-34194 Sune Bjerg 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 193 192 385 / 12
10 01-12022 Henrik Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 188 195 383 / 9
11 07-34282 Lina Bjerg 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 190 193 383 / 10
12 03-35999 Asta Trillingsgaard 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 191 383 / 5
13 07-34853 Stefan Christoffersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 191 191 382 / 8
14 03-35970 Diana Henriksen 028-Trehøje Skytteforening 189 191 380 / 6
15 03-36838 Jeanne Kirk 026-Ulfborg Bys Skytteforening 189 191 380 / 2
16 03-35879 Matilde Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 190 190 380 / 8
17 04-31993 Rasmus Looft 027-Lind Skytteforening 193 187 380 / 4
18 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening 193 186 379 / 5
19 01-11061 Mikkel Jepsen 412-Hjørring Skytteforening 188 189 377 / 5
20 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening 190 187 377 / 2
21 07-21001 Michael Hauge-Nielsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 191 184 375 / 5
22 05-18427 Christian Chemnitz Lyngaa 101-Randers Skyttekreds 185 188 373 / 2
23 03-37727 Michael Christensen 019-Skjern Skytteforening 190 182 372 / 3
24 05-26430 Christian Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 183 371 / 2
25 02-29061 Dennis Sandahl 001-Thisted Skyttekreds 183 187 370 / 1
26 01-11539 Louise Bedsted 710-Vester Han Herred Skytteforeni 187 180 367 / 3
27 01-10984 Anne-Mai Madsen 412-Hjørring Skytteforening 180 185 365 / 3
28 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening 181 184 365 / 2
29 04-19544 Rasmus Holm Pedersen 001-Viborg Skytteforening 181 183 364 / 3
30 02-29062 Dennis Jakobsen 029-Bjergby SGI&U 183 181 364 / 1
31 05-25190 Asta Lund Mathiesen 944-Århus Riffelskytte Klub 180 183 363 / 2
32 04-19220 Kristian Larsen 005-Ulbjerg Skytteforening 181 182 363 / 1
33 07-20019 Christian Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 183 179 362 / 8
34 03-35880 Martin Holst Nørmark 026-Ulfborg Bys Skytteforening 176 181 357 / 1
35 01-11169 Esben Pilgaard Møller 412-Hjørring Skytteforening 176 175 351 / 0
36 07-20012 Frederik Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 172 172 344 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 07-20230 Charlotte Jakobsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 198 199 397 / 15
2 07-35128 Rene Kristiansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 198 396 / 18
3 05-24876 Pernille Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 197 395 / 14
4 09-59562 Jakob Jensen 350-Særslev Skytteforening 196 196 392 / 10
5 09-50208 Jan Østergård Jensen 350-Særslev Skytteforening 196 196 392 / 8
6 08-43006 Esben Jakobsen 362-Sundeved Skytteforening 197 195 392 / 11
7 01-17033 Lars Ørum Pedersen 501-Aalborg Skyttekreds 198 194 392 / 7
8 09-49572 Maria Degn Poulsen 350-Særslev Skytteforening 195 195 390 / 7
9 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening 197 193 390 / 10
10 01-28830 Mette Christensen 501-Aalborg Skyttekreds 194 194 388 / 14
11 09-50058 Pia Steffensen 350-Særslev Skytteforening 194 194 388 / 4
12 08-42652 Jørn Chr Krogh 365-Nordals Skyttekreds 192 195 387 / 9
13 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening 192 195 387 / 8
14 01-16577 Mark Kim Skovbo 501-Aalborg Skyttekreds 193 194 387 / 9
15 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skyttforening 194 193 387 / 11
16 06-39064 Ulla Aagaard 072-Helle Skytteforening 192 194 386 / 5
17 09-49823 Per Christiansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 193 193 386 / 5
18 02-26843 Niels Bak Veje 029-Bjergby SGI&U 195 191 386 / 10
19 06-40827 Nicolai Christensen 001-Ribe Skyttekreds 190 195 385 / 9
20 05-25211 Svend Bissø 940-Samsø Skytteforening 192 193 385 / 6
21 09-47589 Kenneth Hansen 104-Sdr. Broby Skytteforening 189 195 384 / 7
22 05-24021 Karin Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 193 384 / 5
23 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening 194 190 384 / 6
24 05-23275 Kjeld Holm 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 190 193 383 / 5
25 06-41245 Charlotte Dahl 010-Esbjerg Skyttekreds 189 192 381 / 4
26 08-43365 Henning Sørensen 343-Grænseegnens Skytteforening 192 189 381 / 7
27 01-16485 Jeppe V. Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 194 187 381 / 5
28 07-35264 Anette Dalsgaard 456-Vejle Skytteforening 187 192 379 / 5
29 07-34301 Karsten Karstensen 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 189 190 379 / 4
30 01-14785 Henrik Frankfurth 501-Aalborg Skyttekreds 189 190 379 / 3
31 01-15707 Jørn Nielsen 501-Aalborg Skyttekreds 190 189 379 / 7
32 02-28418 Anders K. Jørgensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 190 189 379 / 3
33 01-15917 Jes Højen Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 190 189 379 / 1
34 09-47914 Uffe Pedersen 039-Horne Skytteforening 186 191 377 / 5
35 07-20653 Kathrine Pedersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 186 190 376 / 4
36 05-26484 Thomas Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 189 376 / 5
37 05-25354 Claus P V Jensen 940-Samsø Skytteforening 188 188 376 / 3
38 08-42345 Jens Faurbye 308-Vojens Skytteforening 186 189 375 / 2
39 01-15763 Torben Klit Andersen 513-Vester Hassing Skf. 188 187 375 / 6
40 03-31467 Karl Henrik Hamann 028-Trehøje Skytteforening 188 187 375 / 4
41 05-25431 Peter Junker Hansen 902-Odder Skytteforening 189 186 375 / 7
42 09-49522 Poul H. Jørgensen 350-Særslev Skytteforening 190 185 375 / 5
43 07-20905 Steen Skallebæk 001-Horsens Skyttekreds 185 189 374 / 5
44 04-30547 Knud Ejlersen 062-Aulum Skytteforening 186 188 374 / 5
45 05-24825 Jane Sønnichsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 186 188 374 / 5
46 02-29023 Hans Jøren Z. Jensen 011-Østerild og Omegns Skytteforen 185 188 373 / 2
47 08-42973 Henning Møller 363-Broagerlands Skytteforening 187 186 373 / 3
48 05-25857 Claus B. Laursen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 185 373 / 3
49 06-39737 Svend Petermann 001-Ribe Skyttekreds 184 188 372 / 3
50 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening 186 186 372 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 05-23948 Christina S Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 189 193 382 / 6
2 05-24478 Lasse Svendsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 191 191 382 / 9
3 04-22467 Kent Haaning 014-Silkeborg Skyttekreds 188 193 381 / 12
4 05-24595 Anita Grove Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 189 379 / 8
5 06-39864 Brian Mikkelsen 001-Ribe Skyttekreds 188 190 378 / 5
6 09-45457 Karin Buus 032-Hesselager Forenede Sportskl. 189 189 378 / 6
7 05-17356 Gitte Hansen 101-Randers Skyttekreds 187 190 377 / 5
8 09-52929 Jakob Nielsen 310-Otterup Skytteforening 189 188 377 / 7
9 01-15485 Dennis Nielsen 509-Ulsted Skf. 191 186 377 / 4
10 02-27075 Julius Petersen 029-Bjergby SGI&U 187 188 375 / 7
11 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 188 187 375 / 5
12 05-24961 Ivan Jeppesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 187 375 / 4
13 08-43003 Eva E Rasmussen 362-Sundeved Skytteforening 189 186 375 / 5
14 07-15738 Claus Nielsen 127-Brande Skytteforening 187 187 374 / 1
15 05-26453 Anna Friis 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 185 374 / 7
16 01-13917 Egon Østergaard 550-D.F.B. Løgstør 186 187 373 / 3
17 05-25251 Morten Christensen 940-Samsø Skytteforening 190 183 373 / 4
18 05-18041 Lene Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 190 183 373 / 3
19 09-42496 Jens Larsen 310-Otterup Skytteforening 183 189 372 / 2
20 08-43530 Ove Østergaard 363-Broagerlands Skytteforening 184 188 372 / 5
21 05-25202 Torben Kristensen 940-Samsø Skytteforening 188 184 372 / 7
22 04-29903 Gitte Vinter 027-Lind Skytteforening 184 187 371 / 1
23 01-11178 Daniel Nielsen 412-Hjørring Skytteforening 186 185 371 / 4
24 08-44018 Johan Christiansen 362-Sundeved Skytteforening 181 189 370 / 1
25 04-31719 Erik Pårup 016-Gjellerup Sdr. SG&I 186 184 370 / 4
26 02-28300 Gitte Enevoldsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 184 185 369 / 4
27 04-30707 Vagn K. Sorensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 184 185 369 / 2
28 09-48314 Anders Hansen 039-Horne Skytteforening 187 182 369 / 2
29 07-20898 Stine Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 184 184 368 / 5
30 04-22230 Simon Knudsen 014-Silkeborg Skyttekreds 182 185 367 / 3
31 09-49849 Jørgen H. Olsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 184 183 367 / 4
32 05-26007 Hans Thomsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 186 181 367 / 4
33 07-34927 Martin L. Pedersen 456-Vejle Skytteforening 179 187 366 / 3
34 04-22120 Eilif Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening 181 185 366 / 4
35 07-34585 Vagn Koch 423-Tørring Idrætsforening 181 185 366 / 3
36 01-16372 Bo Pedersen 504-Postens Skyttelaug 181 185 366 / 0
37 06-38336 Hans Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 184 182 366 / 3
38 09-52173 Eskild L. Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 182 183 365 / 5
39 05-24862 Bent Toft 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 181 183 364 / 2
40 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 182 364 / 3
41 06-39827 Jens Nygaard 001-Ribe Skyttekreds 183 181 364 / 6
42 09-50021 Steffen Sørensen 310-Otterup Skytteforening 183 181 364 / 1
43 07-20734 Anders Pihl 001-Horsens Skyttekreds 180 183 363 / 3
44 07-20326 Flemming Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 181 182 363 / 3
45 09-47667 Claus Kopart 118-Fynske Livregiments Soldaterfo 184 179 363 / 2
46 05-18154 Jørn Thisted 101-Randers Skyttekreds 177 185 362 / 6
47 09-50209 Jan Jespersen 310-Otterup Skytteforening 179 183 362 / 4
48 08-43337 Poul Clausen 343-Grænseegnens Skytteforening 179 183 362 / 3
49 07-20009 Jens Bo Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 177 184 361 / 0
50 08-43501 Børge Paulsen 363-Broagerlands Skytteforening 181 180 361 / 0
51 04-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889 179 181 360 / 2
52 04-31082 Lotte Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889 180 179 359 / 2
53 02-28222 Michael Madsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 175 183 358 / 3
54 05-73415 Per Skovlund Nielsen 128-Langå & Omegns Skytteforening 182 176 358 / 1
55 05-23971 Steen Armstrong 901-Skytteklubben DSB/ASF 178 179 357 / 0
56 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 179 178 357 / 2
57 05-17339 Preben Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 177 178 355 / 2
58 06-40782 Steffen Larsen 010-Esbjerg Skyttekreds 178 177 355 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 05-60506 Kasper Guldbæk 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 187 374 / 1
2 05-25565 Jens Jensen 902-Odder Skytteforening 189 178 367 / 4
3 09-48751 Henrik Trolle 180-Bullerup Skyttekreds 184 182 366 / 1
4 05-22322 Morten Møller Sørensen 101-Randers Skyttekreds 180 182 362 / 3
5 05-18196 Johannes Purup Nielsen 101-Randers Skyttekreds 180 180 360 / 3
6 05-18311 Hanne Skovlund Broch 128-Langå & Omegns Skytteforening 177 182 359 / 3
7 01-17184 Flemming B. Frederiksen 504-Postens Skyttelaug 179 180 359 / 2
8 07-21124 Jørgen Nøhr 001-Horsens Skyttekreds 182 176 358 / 2
9 05-26061 Martin F. Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 176 180 356 / 3
10 05-18827 Lars Christian Hjørnholt 128-Langå & Omegns Skytteforening 175 180 355 / 2
11 04-12301 Hans Haubro 005-Ulbjerg Skytteforening 175 176 351 / 1
12 09-51010 Egon Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 175 176 351 / 1
13 09-45119 Kurt Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 176 175 351 / 0
14 03-37810 Knud I.Christensen 019-Skjern Skytteforening 175 175 350 / 0
15 01-11825 Niels Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 172 176 348 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 4
1 08-42296 Rudi Lindahl 308-Vojens Skytteforening 178 175 353 / 1
2 05-72571 Steen Krøyer 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 172 178 350 / 2
3 05-18560 Alex Toft 101-Randers Skyttekreds 178 172 350 / 1
4 05-90940 Daniel Nilsson Samsø skytteforening 940-Samsø Skytteforening 175 173 348 / 0
5 07-33098 Susanne Egebjerg 127-Brande Skytteforening 171 175 346 / 0
6 01-12020 Ib Andersen 550-D.F.B. Løgstør 171 172 343 / 1
7 02-28179 Tommy Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 170 171 341 / 0
8 09-89574 Brian Andersen 180-Bullerup Skyttekreds 167 170 337 / 0
9 07-90707 Pav Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 167 168 335 / 0
10 07-20894 Søren Tærsbøl 001-Horsens Skyttekreds 169 166 335 / 1
11 05-90939 Arne Jensen Samsø skytteforening 940-Samsø Skytteforening 164 170 334 / 1
12 02-28357 Peter Sørensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 160 170 330 / 0
13 05-23175 Walther Kristensen 105-Rønde Skyttekreds 168 162 330 / 1
14 08-90982 Jesper Menzer Ecklon 363-Broagerlands Skytteforening 162 165 327 / 2
15 09-85877 Jens-Otto Jensen 103-Tranekær/Tullebølle IF 159 154 313 / 2
16 06-90990 Chris Jacobsen 072-Helle Skytteforening 130 119 249 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 07-44463 Kristian R. Petersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 200 200 400 / 28
2 05-21701 Henning B. Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 200 200 400 / 26
3 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening 200 200 400 / 22
4 05-25728 Jørgen Mahler 944-Århus Riffelskytte Klub 200 200 400 / 20
5 05-25323 Jenny Bissø 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 18
6 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 200 200 400 / 17
7 05-18344 Finn Dollerup 903-VFB Århus Skyttelaug 200 200 400 / 10
8 05-25369 Bjarne Andersen 940-Samsø Skytteforening 199 200 399 / 23
9 04-32710 Egon Stephansen 027-Lind Skytteforening 200 199 399 / 25
10 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 200 199 399 / 12
11 02-29126 Bent Olesen 003-Sjørring Skytteforening 198 199 397 / 16
12 05-26443 Bjarne Brøndum Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 198 397 / 18
13 08-44389 William Kjær 308-Vojens Skytteforening 199 198 397 / 13
14 05-17325 Henning Lausten 101-Randers Skyttekreds 196 200 396 / 8
15 01-17244 Birgit Prior 531-D.F.B. Aalborg 197 199 396 / 12
16 05-25135 Niels Juul Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 198 396 / 10
17 05-26268 Jens Eriksen 903-VFB Århus Skyttelaug 195 200 395 / 13
18 09-49820 Poul Olsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 196 199 395 / 22
19 05-26116 Arne Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 199 395 / 20
20 05-18226 Jens Peter Jensen 101-Randers Skyttekreds 197 198 395 / 12
21 09-52205 Bent Johansen 180-Bullerup Skyttekreds 197 198 395 / 11
22 04-18938 Hans J. Steensig 030-Ulstrup Skytteforening 198 197 395 / 13
23 05-25312 John Sander Petersen 940-Samsø Skytteforening 199 196 395 / 13
24 05-21512 Jørgen Kragh 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 198 394 / 9
25 01-15404 Ole M. Nielsen 509-Ulsted Skf. 197 197 394 / 19
26 05-17344 Maja Hansen 101-Randers Skyttekreds 197 197 394 / 16
27 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening 197 197 394 / 10
28 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub 199 195 394 / 14
29 05-18472 Bjarne Schou Nielsen 101-Randers Skyttekreds 199 195 394 / 13
30 05-25364 Carsten Buchard 940-Samsø Skytteforening 200 194 394 / 16
31 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 198 393 / 5
32 01-14490 Winnie Therkildsen 531-D.F.B. Aalborg 198 195 393 / 15
33 04-32362 Knud Laurberg 016-Gjellerup Sdr. SG&I 195 197 392 / 10
34 04-12208 Ulla Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening 195 197 392 / 9
35 05-81514 Flemming Jensen 903-VFB Århus Skyttelaug 196 196 392 / 16
36 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 196 196 392 / 14
37 07-21316 Birger Iversen 001-Horsens Skyttekreds 199 193 392 / 14
38 07-34631 Leif Andersen 423-Tørring Idrætsforening 196 195 391 / 8
39 04-22308 Niels Povlsen 014-Silkeborg Skyttekreds 195 195 390 / 12
40 05-73443 Per Kjærsgård Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 195 390 / 9
41 05-25915 Børge Klint 944-Århus Riffelskytte Klub 196 194 390 / 10
42 02-28660 Villy Kristensen 003-Sjørring Skytteforening 192 197 389 / 13
43 05-23956 Bent Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 194 389 / 11
44 07-35378 Preben Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 194 389 / 8
45 06-40971 Eskild Dahl 072-Helle Skytteforening 196 193 389 / 10
46 02-28663 Verner Jørgensen 003-Sjørring Skytteforening 192 196 388 / 13
47 04-21910 Arne Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds 192 196 388 / 8
48 05-26090 Gunnar B. Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 194 388 / 12
49 05-25326 Jan O Jørgensen 940-Samsø Skytteforening 194 194 388 / 10
50 05-26012 Eva Nørgaard 903-VFB Århus Skyttelaug 199 189 388 / 5
51 05-25243 Niels Jørn Johansen 940-Samsø Skytteforening 192 195 387 / 11
52 09-49222 Niels Barlebo 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 192 195 387 / 7
53 05-23215 Erling Bech 903-VFB Århus Skyttelaug 196 191 387 / 12
54 05-23019 Henning Andersen 118-Lyngby Skyttekreds 193 193 386 / 5
55 08-42362 H.W. Johannsen 308-Vojens Skytteforening 193 192 385 / 7
56 07-35613 Jan Fricke 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 191 385 / 11
57 09-50922 Rasmus Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 194 191 385 / 9
58 05-72937 Richard Lindhof 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 194 384 / 7
59 05-26246 Leif Rasmussen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 190 194 384 / 6
60 07-19960 Ove Rasmussen 002-Honum og Omegns Skytteforening 191 193 384 / 9
61 05-21692 Inger Marie Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 191 193 384 / 8
62 05-17833 Paul M. Nielsen 101-Randers Skyttekreds 192 192 384 / 10
63 05-25240 Ole Truelsen 940-Samsø Skytteforening 193 191 384 / 11
64 04-12288 Adolf Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening 189 194 383 / 8
65 05-23281 Karl Otto Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 188 383 / 6
66 08-42667 Jens Jørn Rasmussen 365-Nordals Skyttekreds 192 190 382 / 6
67 05-25787 Otto Reimers 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 189 382 / 8
68 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening 190 189 379 / 5
69 09-51383 Kurt Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 195 183 378 / 12
70 06-40378 Peder Jørgensen 077-Esbjerg Marineforenings Skytte 190 186 376 / 7
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 05-24180 Svend Åge Svendsen 141-Balle Skytteforening 196 195 391 / 14
2 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening 196 195 391 / 8
3 07-35524 Kristian Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 195 390 / 8
4 05-17359 Finn Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 196 194 390 / 6
5 02-29014 Henning Christensen 003-Sjørring Skytteforening 197 193 390 / 14
6 02-26777 Knud Søndergård 023-Karby Skyttekreds 198 192 390 / 7
7 07-34545 Peter Ryholl 456-Vejle Skytteforening 195 194 389 / 7
8 07-20868 Ulla Kessler 001-Horsens Skyttekreds 194 194 388 / 10
9 05-24533 Henning Vinther 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 193 388 / 7
10 07-34700 Else Marie Nielsen 006-Klejs Skytteforening 195 193 388 / 6
11 07-34680 Egon Dammand 006-Klejs Skytteforening 195 193 388 / 4
12 05-77566 Henning Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 194 387 / 7
13 01-13074 Villy Sørensen 508-Fræer og Omegns Skf. 194 191 385 / 7
14 05-18356 Erling B. Jacobsen 101-Randers Skyttekreds 193 191 384 / 9
15 07-33274 Johannes Jørgensen 127-Brande Skytteforening 190 193 383 / 9
16 06-39754 Peter Christensen 001-Ribe Skyttekreds 192 191 383 / 10
17 05-25775 Søren Berthelsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 192 382 / 11
18 05-23007 John Petersen 118-Lyngby Skyttekreds 194 188 382 / 3
19 04-19161 Per S. Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 188 193 381 / 6
20 03-86719 John Sørensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 190 191 381 / 6
21 05-26110 Britta Lund Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 188 381 / 5
22 04-22253 Regner Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds 188 192 380 / 9
23 05-80788 John Sejr 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 192 380 / 5
24 07-34701 Birgit Meier 006-Klejs Skytteforening 189 191 380 / 2
25 09-51306 Poul Hansen 109-D.F.B. Odense 189 191 380 / 2
26 07-82533 Jørgen Ulrik 001-Horsens Skyttekreds 190 190 380 / 7
27 02-28414 Bent Erik Jensen 003-Sjørring Skytteforening 190 190 380 / 4
28 04-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds 191 189 380 / 5
29 04-21953 Jørgen Larsen 026-Kjellerup Skytteforening 191 189 380 / 4
30 05-25771 Tonny Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 193 378 / 6
31 07-75498 Lilly Mortensen 006-Klejs Skytteforening 188 190 378 / 3
32 06-34101 Kurt Lorentsen 072-Helle Skytteforening 189 189 378 / 6
33 05-24730 Palle Øvli Røjgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 188 378 / 6
34 07-20390 Kresten Kristensen 007-Østbirk Skytteforening 186 191 377 / 3
35 05-26174 Henning Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 189 377 / 12
36 09-51026 Bent Just Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 190 187 377 / 4
37 04-22262 Preben Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds 189 187 376 / 2
38 08-42270 Grethe Pedersen 322-Gram Skytteforening 184 191 375 / 7
39 07-20760 Ove Kusk 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 187 188 375 / 2
40 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening 189 186 375 / 3
41 05-23823 Carl Evald Poulsen 141-Balle Skytteforening 189 186 375 / 3
42 06-41244 Chr.Tommy Larsen 010-Esbjerg Skyttekreds 188 186 374 / 3
43 05-26023 Carl M. Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 185 188 373 / 3
44 06-40946 Hilda Dahl 072-Helle Skytteforening 187 186 373 / 2
45 05-26661 Bente Creutsberg 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 184 373 / 5
46 05-25592 Henning Nielsen 902-Odder Skytteforening 182 189 371 / 2
47 05-72841 Ruth Rasmussen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 184 187 371 / 2
48 05-25436 Per Hansen 902-Odder Skytteforening 184 187 371 / 1
49 05-25108 Jørgen Solsbæk 922-Beder-Malling Skyttforening 184 186 370 / 3
50 06-40955 Helge Frederiksen 010-Esbjerg Skyttekreds 184 183 367 / 1
51 05-24635 Peder Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 181 179 360 / 1
52 05-90967 Birtha Høgfeldt 901-Skytteklubben DSB/ASF 169 173 342 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V3
1 08-88651 Lise Sørensen 308-Vojens Skytteforening 194 195 389 / 6
2 05-23118 Jens Nielsen 116-Midtdjurs Skytteforening 195 192 387 / 8
3 05-23958 Alex Jeppesen 910-Tilst Skytteforening 192 193 385 / 6
4 05-23612 Kjeld B Jensen 115-Grenå Skyttekreds 190 194 384 / 7
5 05-25097 Ove Gertsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 193 383 / 8
6 08-88650 Jens Ole Sørensen 308-Vojens Skytteforening 192 190 382 / 8
7 05-26015 Edel Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 193 381 / 5
8 05-25925 Vagn Outzen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 190 381 / 7
9 02-29086 Kristian Kold Christiansen 003-Sjørring Skytteforening 189 191 380 / 5
10 05-71856 Tove Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 191 379 / 6
11 05-25975 Kristian Kjellerup 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 182 196 378 / 3
12 07-34542 Poul Buch 423-Tørring Idrætsforening 188 190 378 / 3
13 07-33094 Svend Aage Pedersen 127-Brande Skytteforening 190 187 377 / 7
14 07-83398 Else Nielsen 127-Brande Skytteforening 183 193 376 / 7
15 07-34638 Knud Markussen 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 186 190 376 / 6
16 02-26902 Jette Mikkelsen 023-Karby Skyttekreds 186 189 375 / 7
17 05-78777 Charles Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 186 375 / 4
18 05-25781 Poul Meisner 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 186 374 / 6
19 07-34660 Erik Jarl Henriksen 423-Tørring Idrætsforening 187 186 373 / 2
20 05-23236 Erik Madsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 185 372 / 3
21 05-26166 Kirsten Rosenlund 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 185 372 / 1
22 05-26492 Svend Aage Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 183 372 / 4
23 05-21497 Thorvald Ellehede 008-Ry-Emborg Skytteforening 184 187 371 / 3
24 09-50977 Jørgen Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 185 185 370 / 5
25 05-24694 Gunnar S. Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 187 369 / 2
26 05-26392 Karl Madsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 181 369 / 3
27 05-25996 Hugo Wissing 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 185 367 / 2
28 01-82785 Poul Ligaard Sørensen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 181 185 366 / 3
29 05-72324 Søren Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 183 365 / 4
30 04-32444 Jørgen Jensen 055-Tjørring Idrætsforening 187 178 365 / 4
31 07-82986 Henry Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 183 180 363 / 6
32 07-90904 Kurt Christiansen 001-Horsens Skyttekreds 178 184 362 / 0
33 05-72342 Svend Aage Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 180 362 / 0
34 05-71903 Tonny Skov 923-Sporvejenes Idrætsforening 179 177 356 / 2
35 05-75532 Lene Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 179 175 354 / 0
36 05-25980 Karl Ottosen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 179 170 349 / 1
37 05-26005 Hans H. Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 170 171 341 / 0
38 05-26447 Benny Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 170 168 338 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse H1
1 05-85694 Arsalan Mehrgan 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 192 385 / 8
2 05-85692 Yunus Dellal 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 193 383 / 5
3 05-76668 Jonas Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 179 377 / 18
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse H2
1 05-17545 Martin Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 200 400 / 16
2 06-34103 Knud Jørgen Jensen 072-Helle Skytteforening 199 200 399 / 20
3 05-76758 Joan Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 199 396 / 13
4 05-18195 John Nicholaisen 101-Randers Skyttekreds 199 197 396 / 11
5 06-85578 Susan Jacobsen 072-Helle Skytteforening 197 198 395 / 14
6 05-18517 Anna-Grethe Maribo Andersen 101-Randers Skyttekreds 198 197 395 / 19
7 05-25966 Lone Overbye 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 196 394 / 9
8 06-38580 Leif Jessen 072-Helle Skytteforening 194 199 393 / 12
9 05-26180 Evan Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 195 392 / 14
10 05-79418 Anna Bomgård 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 194 392 / 12
11 05-18541 Allan Dicksen Andersen 101-Randers Skyttekreds 191 195 386 / 11
12 05-25334 Henrik Berthelsen 940-Samsø Skytteforening 195 191 386 / 6
13 05-18163 Jørgen Simonsen 101-Randers Skyttekreds 191 192 383 / 6
14 05-17986 Marie Nørgaard 101-Randers Skyttekreds 194 187 381 / 10
15 05-24149 Johnny Jensen 101-Randers Skyttekreds 188 192 380 / 5
16 05-85690 Jette Johansen 101-Randers Skyttekreds 189 188 377 / 6
17 05-79181 Berit Johansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 187 375 / 6
18 05-24834 Gunner Holland Larsen 101-Randers Skyttekreds 189 184 373 / 6
19 05-24863 Benny Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 186 186 372 / 4
20 05-18301 Helle Schjødte Christensen 101-Randers Skyttekreds 184 181 365 / 1
21 05-18239 Jan Axel Nielsen 101-Randers Skyttekreds 182 182 364 / 2
22 05-24827 Jan Peters 101-Randers Skyttekreds 183 180 363 / 2
23 05-82750 Birger Thygesen 101-Randers Skyttekreds 149 173 322 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 01-15364 Arne Jensen 509-Ulsted Skf. 200 200 400 / 29
2 09-49818 Randi Nielsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 200 200 400 / 25
3 07-20931 Randi Vejlgård 004-Glud Skytteforening 200 200 400 / 19
4 05-23027 Brit Henriksen 118-Lyngby Skyttekreds 200 200 400 / 19
5 09-50893 Bente M. Lohmann 180-Bullerup Skyttekreds 200 200 400 / 17
6 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 199 200 399 / 18
7 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 200 199 399 / 21
8 05-73475 Per Mathiasen 903-VFB Århus Skyttelaug 200 199 399 / 17
9 07-35506 Lars Kring Mortensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 200 398 / 16
10 05-25215 Sonja Bissø 940-Samsø Skytteforening 200 198 398 / 24
11 07-81887 Henning Christiansen 456-Vejle Skytteforening 200 198 398 / 17
12 08-42352 Ingrid Lillie 308-Vojens Skytteforening 197 200 397 / 18
13 01-16498 Frede Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 198 199 397 / 16
14 09-48249 Diana TrollePedersen 039-Horne Skytteforening 199 198 397 / 21
15 07-34740 Hardy Larsen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 199 198 397 / 19
16 09-50947 Merete Trolle 180-Bullerup Skyttekreds 199 198 397 / 16
17 05-25221 Sanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 200 197 397 / 25
18 08-42325 Lene Olsen 308-Vojens Skytteforening 200 197 397 / 13
19 02-26939 Ejvind M. Jensen 029-Bjergby SGI&U 196 200 396 / 17
20 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening 197 199 396 / 20
21 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening 197 199 396 / 15
22 04-22559 Ivan Nielsen 014-Silkeborg Skyttekreds 197 199 396 / 15
23 05-25952 Palle Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 197 199 396 / 13
24 09-50324 Torben Christiansen 350-Særslev Skytteforening 198 198 396 / 14
25 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening 198 198 396 / 13
26 09-49799 Anders Mortensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 197 396 / 18
27 04-18904 Peter Jepsen 030-Ulstrup Skytteforening 196 199 395 / 10
28 04-19287 Anna Marie Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 197 198 395 / 15
29 05-25234 Pia Kleis 940-Samsø Skytteforening 197 198 395 / 13
30 05-23461 Per Jensen 115-Grenå Skyttekreds 197 198 395 / 12
31 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds 198 197 395 / 21
32 04-31499 Thyge Larsen 024-Ikast Skf 198 197 395 / 15
33 05-25266 Michael Pedersen 940-Samsø Skytteforening 198 197 395 / 14
34 07-20954 Per Christiansen 004-Glud Skytteforening 199 196 395 / 17
35 05-76345 Karsten Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 196 395 / 15
36 09-50904 Tove Jakobsen 180-Bullerup Skyttekreds 199 196 395 / 9
37 09-49948 Anders Ritz 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 196 198 394 / 17
38 05-24988 Helle Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 196 198 394 / 12
39 05-25106 Lone Skyldal Rasmussen 902-Odder Skytteforening 196 198 394 / 6
40 06-40927 John Skovgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 197 197 394 / 17
41 01-17242 Birgitte Jørgensen 531-D.F.B. Aalborg 197 197 394 / 17
42 05-23413 Rita Jensen 115-Grenå Skyttekreds 197 197 394 / 16
43 08-42336 Karin Rudebeck 308-Vojens Skytteforening 197 197 394 / 14
44 04-30992 Søren Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889 197 197 394 / 14
45 03-37355 Niels Hybholt 010-Videbæk Skytteforening 197 197 394 / 11
46 05-18341 Flemming Lauritsen 101-Randers Skyttekreds 198 196 394 / 13
47 07-34479 John Larsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 198 393 / 15
48 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening 197 196 393 / 13
49 09-48647 Martine Kirstine Hansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 197 196 393 / 6
50 01-15543 Morten Andreasen 424-Aså Skytteforening 194 198 392 / 7
51 06-39871 Bente Petermann 001-Ribe Skyttekreds 197 195 392 / 14
52 04-27858 Mona Nielsen 005-Ulbjerg Skytteforening 198 194 392 / 13
53 05-25989 Jette Nielsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 194 197 391 / 13
54 06-41477 Alice Frandsen 020-Holsted Skyttekreds 196 195 391 / 15
55 05-18504 Anny Toft 101-Randers Skyttekreds 196 195 391 / 11
56 02-28517 Karl Jonasen 003-Sjørring Skytteforening 194 196 390 / 9
57 09-52509 Richard Belin 127-Pårup Skytteforening 198 192 390 / 15
58 04-21759 Ann Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 198 192 390 / 10
59 05-23207 Jane Mønster 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 196 193 389 / 12
60 05-85624 Niels Kruse 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 198 388 / 4
61 04-22106 Henning Nielsen 026-Kjellerup Skytteforening 193 195 388 / 12
62 07-34457 Lars Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 194 388 / 14
63 08-38732 Britta Christensen 322-Gram Skytteforening 195 193 388 / 13
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 07-34529 Anne Larsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 200 399 / 21
2 01-13302 Ove Jensen 561-Hobro Egnens Skytteforening 198 200 398 / 15
3 05-24912 Birgitte Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 199 398 / 11
4 08-85128 Horst Clausen 363-Broagerlands Skytteforening 199 199 398 / 9
5 08-42757 Tom Petersen 363-Broagerlands Skytteforening 199 198 397 / 15
6 05-84598 Bo Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 200 396 / 17
7 04-85900 Hanne Brunsgaard 001-Viborg Skytteforening 196 199 395 / 19
8 04-31553 Per Schreiber 024-Ikast Skf 196 198 394 / 12
9 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 196 197 393 / 10
10 07-35631 Irene Fragtrup 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 196 393 / 10
11 04-19271 Claes Pedersen 005-Ulbjerg Skytteforening 196 196 392 / 12
12 07-35301 Thomas Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 196 196 392 / 12
13 07-34478 Jonna Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 196 196 392 / 9
14 03-35895 Lene F. Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 197 195 392 / 9
15 05-25147 Christian Clausen 922-Beder-Malling Skyttforening 198 194 392 / 13
16 09-47568 Lise Pilegaard 104-Sdr. Broby Skytteforening 194 197 391 / 12
17 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf. 194 197 391 / 12
18 09-48212 Grete Steffensen 039-Horne Skytteforening 194 197 391 / 12
19 02-28280 Johnny Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 195 196 391 / 10
20 07-20331 Dan Lauersen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 195 196 391 / 10
21 05-23018 Inge Petersen 118-Lyngby Skyttekreds 196 195 391 / 7
22 08-88384 Anette Lauritzen 363-Broagerlands Skytteforening 198 193 391 / 13
23 02-29045 Erik Hansen 003-Sjørring Skytteforening 193 197 390 / 11
24 05-25927 Ulla Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 193 197 390 / 10
25 09-52348 Sanne Christoffersen 180-Bullerup Skyttekreds 193 197 390 / 7
26 04-22477 Keld Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 194 196 390 / 11
27 07-35653 Helle Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 195 390 / 8
28 05-23088 Mogens Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 195 195 390 / 8
29 01-13929 Annette Jensen 519-Åbybro Skytteforening 196 194 390 / 15
30 06-40139 Kristian Lund 006-Bramming Skytteforening 197 193 390 / 13
31 05-26153 Marianne Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 195 389 / 9
32 06-34100 Løkke Laijla Simonsen 038-Grindsted Skytteforening 194 195 389 / 7
33 01-13483 Bodil Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 196 193 389 / 7
34 09-48419 Jan Lund Nielsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 192 196 388 / 7
35 04-86960 Michael Holgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I 193 195 388 / 9
36 08-43394 Tobias Tesch 363-Broagerlands Skytteforening 193 195 388 / 7
37 02-29117 Bitten Hansen 003-Sjørring Skytteforening 193 194 387 / 8
38 04-32872 Bente Søndergaard 055-Tjørring Idrætsforening 195 192 387 / 10
39 05-21691 Ingo Jensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 190 387 / 7
40 05-81545 Betina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 191 195 386 / 4
41 01-11647 Ann-Berit Bedsted 713-Vester Han Herred Skytteklub 191 195 386 / 4
42 01-11820 Nikolai Wahlgreen 548-Vilsted Skf. 193 193 386 / 8
43 04-32646 Hans G. Christensen 055-Tjørring Idrætsforening 195 191 386 / 7
44 01-13974 Ove Kringelborhn 519-Åbybro Skytteforening 193 192 385 / 7
45 05-88434 Michael Petersen 115-Grenå Skyttekreds 195 190 385 / 10
46 05-24986 Keld Lykke Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 197 188 385 / 16
47 05-23666 Jette Jensen 115-Grenå Skyttekreds 191 193 384 / 6
48 05-23063 Flemming Nielsen 116-Midtdjurs Skytteforening 192 192 384 / 4
49 01-12099 Britta Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 193 191 384 / 5
50 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 195 189 384 / 10
51 05-17639 Ulla Chemnitz Lyngå 101-Randers Skyttekreds 195 189 384 / 8
52 05-21551 Søren Hjort 923-Sporvejenes Idrætsforening 189 194 383 / 5
53 03-30731 Susan Würtz 028-Trehøje Skytteforening 190 193 383 / 7
54 03-38118 Annette Nielsen 019-Skjern Skytteforening 193 190 383 / 8
55 01-11752 Susan Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 189 193 382 / 6
56 05-80671 Maybritt Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 193 189 382 / 2
57 09-47640 Hans Petersen 104-Sdr. Broby Skytteforening 189 191 380 / 8
58 01-11526 Michael Vigsø Jensen 713-Vester Han Herred Skytteklub 186 192 378 / 7
59 03-37927 Gitte D. Eskildsen 019-Skjern Skytteforening 189 188 377 / 7
60 05-21443 Jørgen Olesen 008-Ry-Emborg Skytteforening 188 186 374 / 0
61 04-32960 Allan Fiskbæk 055-Tjørring Idrætsforening 189 185 374 / 3
62 02-26923 Henrik Pedersen 029-Bjergby SGI&U 180 189 369 / 8
63 09-51261 Vera Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 185 183 368 / 4
64 05-25335 Henning Kjær 940-Samsø Skytteforening 166 162 328 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 01-87578 Michael Nielsen 519-Åbybro Skytteforening 199 197 396 / 15
2 05-89073 Rikke Liebetrau 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 197 394 / 13
3 01-88229 Christian Frost 501-Aalborg Skyttekreds 197 197 394 / 12
4 02-28249 Lone Poulsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 195 392 / 15
5 01-88234 Mikael Hansen 501-Aalborg Skyttekreds 193 198 391 / 9
6 03-35982 Christian Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 194 197 391 / 13
7 07-87866 Anne Kongstad Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 196 195 391 / 9
8 02-88274 Laila Mikkelsen 029-Bjergby SGI&U 194 196 390 / 8
9 02-88263 Claus Korsgård 004-Boddum-Ydby Skytteforening 191 197 388 / 13
10 07-88677 Michael Nielsen 004-Glud Skytteforening 195 193 388 / 8
11 02-88265 Henri Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 190 197 387 / 8
12 01-82916 Jarl Linde 548-Vilsted Skf. 189 197 386 / 10
13 04-22414 Lise Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds 194 192 386 / 8
14 02-88261 Tove Brix Korsgård 004-Boddum-Ydby Skytteforening 195 191 386 / 9
15 02-82605 Lise Schäffer 003-Sjørring Skytteforening 190 195 385 / 7
16 01-13379 Karsten Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 194 191 385 / 12
17 04-90193 Gitte Østerby 026-Kjellerup Skytteforening 194 190 384 / 6
18 09-45193 Bettina Christensen 083-Rudkøbing Skyttekreds 195 189 384 / 5
19 09-49694 Arne Mortensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 190 193 383 / 4
20 05-87617 Anja Fris Sørensen 101-Randers Skyttekreds 187 195 382 / 6
21 05-26178 Hans Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 192 382 / 4
22 01-13407 Jens Arne Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 190 192 382 / 3
23 09-50413 Lotte Knudsen 350-Særslev Skytteforening 191 191 382 / 5
24 07-88945 Claus Ørnsholt 006-Klejs Skytteforening 188 193 381 / 7
25 03-35938 Jeanette Trillingsgård 026-Ulfborg Bys Skytteforening 190 191 381 / 4
26 05-24055 Emmy Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 189 381 / 5
27 02-28158 Kurt Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 193 188 381 / 9
28 01-13902 Jan Thomas Niemann Jensen 519-Åbybro Skytteforening 188 192 380 / 6
29 01-11841 Morten Christensen 548-Vilsted Skf. 189 191 380 / 6
30 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 191 380 / 6
31 05-24032 Janne Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 190 380 / 5
32 05-85302 Jan Karsten Creutsberg 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 190 380 / 4
33 04-83862 Britta Vad 005-Ulbjerg Skytteforening 190 189 379 / 3
34 01-11768 Ruby Larsen 548-Vilsted Skf. 188 190 378 / 4
35 01-82915 Anita Linde 548-Vilsted Skf. 189 189 378 / 5
36 05-24302 Hanne Jørgensen 105-Rønde Skyttekreds 191 187 378 / 2
37 07-87869 Kim Bæk 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 186 378 / 5
38 07-86078 Vibeke Astrid Nielsen 127-Brande Skytteforening 193 185 378 / 7
39 05-82554 Kirsten Adel 923-Sporvejenes Idrætsforening 185 192 377 / 5
40 07-88944 Conny Sommer Ørnsholt 006-Klejs Skytteforening 188 189 377 / 5
41 04-87573 Henning Moisen 024-Ikast Skf 190 187 377 / 5
42 05-90840 Jeanette Kruse 101-Randers Skyttekreds 184 192 376 / 4
43 04-83863 Bettina Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 189 187 376 / 7
44 07-21027 Martin Vangsgård 001-Horsens Skyttekreds 189 187 376 / 3
45 06-38995 Niels J. Pedersen 072-Helle Skytteforening 185 189 374 / 5
46 04-32911 Anna Lise Christensen 055-Tjørring Idrætsforening 186 188 374 / 4
47 05-80740 Ejvind Stubberup 923-Sporvejenes Idrætsforening 187 187 374 / 4
48 04-88115 Thomas Godskesen 026-Kjellerup Skytteforening 181 192 373 / 5
49 05-90999 Niklas Sandkilde 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 189 373 / 2
50 05-87619 Birgit Bak Quist 101-Randers Skyttekreds 188 185 373 / 5
51 05-24187 Martin D-Christensen 141-Balle Skytteforening 188 185 373 / 1
52 05-21650 Kim Sau Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 185 187 372 / 3
53 01-11260 Lisbeth Sørensen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 185 186 371 / 7
54 08-42970 Henrik Autzen 367-Sønderborg Skyttekreds 187 184 371 / 3
55 04-31756 Bo Udby 024-Ikast Skf 184 186 370 / 3
56 01-12007 Jane Schneider 550-D.F.B. Løgstør 186 184 370 / 5
57 01-11919 Lisbeth Olsen 550-D.F.B. Løgstør 184 185 369 / 1
58 01-11767 Ruth Thorius 548-Vilsted Skf. 185 184 369 / 6
59 05-87627 Eva Thomadsen 101-Randers Skyttekreds 184 184 368 / 2
60 04-32589 Ingeborg Jensen 055-Tjørring Idrætsforening 185 183 368 / 4
61 03-30623 Gitte Overgaard 028-Trehøje Skytteforening 181 186 367 / 3
62 07-20863 Ulrich Bo Andersen 001-Horsens Skyttekreds 186 181 367 / 1
63 05-90739 Tina Yde Bøje 128-Langå & Omegns Skytteforening 181 183 364 / 1
64 05-82497 Jens B. Holst 923-Sporvejenes Idrætsforening 182 182 364 / 3
65 03-86720 Yrsa Frost 026-Ulfborg Bys Skytteforening 182 182 364 / 3
66 05-80741 Krista Enevoldsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 183 181 364 / 2
67 05-90007 Jan Kastrup 101-Randers Skyttekreds 183 180 363 / 1
68 03-86994 Gunner Frost 026-Ulfborg Bys Skytteforening 184 175 359 / 1
69 05-18464 Brian Kristensen 101-Randers Skyttekreds 179 175 354 / 2
70 02-28377 Lillian Kærgård Nielsen 006-Hurup Skytteforening 177 174 351 / 2
71 05-90010 Jette Glerup 101-Randers Skyttekreds 178 173 351 / 2
72 05-17704 Stig Lykke Andreasen 101-Randers Skyttekreds 176 173 349 / 0
73 02-87476 Nancy Knudsen 006-Hurup Skytteforening 171 177 348 / 0
74 05-89401 Ilse Christa Rasmussen 923-Sporvejenes Idrætsforening 175 168 343 / 2
75 05-88461 Sonny Davidsen 008-Ry-Emborg Skytteforening 171 157 328 / 0
76 09-90039 Trine Petersen 103-Tranekær/Tullebølle IF 152 160 312 / 0
 
  15m Gevær - Klasse BK1
1 01-87247 Kasper Nørgaard Hansen 501-Aalborg Skyttekreds 200 / 16
2 09-47955 Signe Steffensen 039-Horne Skytteforening 200 / 15
3 05-17990 Marcus Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 200 / 14
4 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 200 / 14
5 09-49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 350-Særslev Skytteforening 200 / 13
6 01-16175 Dennis S. Nielsen 501-Aalborg Skyttekreds 200 / 13
7 09-48123 Kasper Kisholt Andersen 039-Horne Skytteforening 200 / 13
8 04-19743 Esben Nehmdal 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 / 12
9 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889 200 / 11
10 06-39792 Lotte Bondesen 001-Ribe Skyttekreds 200 / 11
11 03-36295 Katrine Sørensen 028-Trehøje Skytteforening 200 / 11
12 09-48273 Cathrine S Jensen 039-Horne Skytteforening 200 / 11
13 05-71943 Toke Daniel Kramer Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 10
14 05-25332 Inge Kleis 940-Samsø Skytteforening 200 / 10
15 09-50959 Lise Poulsen 180-Bullerup Skyttekreds 200 / 10
16 03-83081 Sara Stræde 028-Trehøje Skytteforening 200 / 10
17 04-19634 Lene Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 / 9
18 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889 200 / 9
19 05-79313 Asbjørn Løkke Buur 940-Samsø Skytteforening 200 / 9
20 08-43463 Jesper Jørgensen 363-Broagerlands Skytteforening 200 / 9
21 05-78380 Daniel Le Coq 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 8
22 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening 200 / 8
23 03-29726 Tanja A. Vestergaard 028-Trehøje Skytteforening 199 / 14
24 05-25209 Søren Kleis 940-Samsø Skytteforening 199 / 14
25 09-48271 Cecilie Kvist Nielsen 039-Horne Skytteforening 199 / 12
26 05-17963 Mathias Wilson Pape 101-Randers Skyttekreds 199 / 11
27 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 199 / 10
28 05-25274 Mathias Krei 940-Samsø Skytteforening 199 / 10
29 05-25213 Stine Jensen 940-Samsø Skytteforening 199 / 10
30 05-21571 Rolf Krøyer 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 / 9
31 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 9
32 01-11533 Marcus K. Andersen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 199 / 9
33 05-23071 Amalie Abildgaard 116-Midtdjurs Skytteforening 199 / 9
34 01-12090 Catrine Larsen 550-D.F.B. Løgstør 199 / 9
35 09-52196 Chris Jensen 180-Bullerup Skyttekreds 199 / 8
36 07-34847 Søren Olsen 456-Vejle Skytteforening 199 / 8
37 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 199 / 8
38 06-39876 Andreas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 199 / 8
39 03-29753 Johanne Pedersen 028-Trehøje Skytteforening 199 / 8
40 05-73754 Niels Burlund 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 199 / 7
41 09-84341 Rebecca Iversen 180-Bullerup Skyttekreds 199 / 6
42 07-83626 Asger Laursen 001-Horsens Skyttekreds 199 / 6
43 05-21773 Alexander Jacobsen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 13
44 01-11903 Mads Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 198 / 11
45 04-22206 Søren Banke 002-Them Skytteforening 198 / 11
46 06-39803 Kevin Christensen 001-Ribe Skyttekreds 198 / 10
47 06-39782 Mike Varming 001-Ribe Skyttekreds 198 / 8
48 05-25800 Mikkel Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 198 / 6
49 06-40594 Mads H. Henriksen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 198 / 6
50 04-37071 Rasmus Vestergaard Jensen 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 198 / 5
51 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 7
52 03-30915 Daniel Willadsen 028-Trehøje Skytteforening 197 / 7
53 03-37275 Tobias Volck Hybholt 010-Videbæk Skytteforening 197 / 4
54 04-83859 Stine Sjømann 005-Ulbjerg Skytteforening 197 / 2
55 05-75355 Louise L. Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 196 / 8
56 09-50929 Patrick Kragebær 180-Bullerup Skyttekreds 196 / 4
57 09-52613 Isabella Bondo 127-Pårup Skytteforening 195 / 9
58 02-29135 AnnSofie Kold Nielsen 003-Sjørring Skytteforening 195 / 8
59 03-30774 Nicklas Hansen 028-Trehøje Skytteforening 195 / 5
60 01-11019 Simon Vissing 412-Hjørring Skytteforening 195 / 4
61 05-74917 Martin Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 194 / 5
62 03-84459 Jesper Stefansen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 194 / 4
63 04-12352 Agnethe Risgaard 005-Ulbjerg Skytteforening 194 / 3
64 05-74031 Morten Clausen 922-Beder-Malling Skyttforening 194 / 3
65 05-71969 Tjalfe Christian Kramer Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 7
66 01-11781 Rasmus Thomsen 550-D.F.B. Løgstør 193 / 6
 
  15m Gevær - Klasse BK2
1 02-85377 Niels Christensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 / 14
2 06-81644 Jens Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 200 / 12
3 02-28225 Mattias Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 / 11
4 02-81610 Tina Andersen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 / 10
5 01-13097 Rasmus Ræbild 508-Fræer og Omegns Skf. 200 / 9
6 02-80499 Mathias Frost 001-Thisted Skyttekreds 200 / 8
7 02-89213 Jacob Olsen Nørgård 029-Bjergby SGI&U 200 / 6
8 07-77332 Jacob Madsen 004-Glud Skytteforening 199 / 13
9 05-18351 Esben Friis Sørensen 101-Randers Skyttekreds 199 / 12
10 05-84653 Morten Nissen 101-Randers Skyttekreds 199 / 11
11 05-26538 Mathias Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 10
12 05-84818 Maja Petersen 115-Grenå Skyttekreds 199 / 10
13 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 199 / 9
14 05-80318 Rasmus Bach 944-Århus Riffelskytte Klub 199 / 9
15 04-31906 Susanne Kihlgast 027-Lind Skytteforening 199 / 8
16 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 199 / 7
17 07-19828 Mads Lerche 004-Glud Skytteforening 199 / 5
18 01-85492 Martin Jensen 550-D.F.B. Løgstør 199 / 3
19 02-29094 Casper Bårup Nielsen 001-Thisted Skyttekreds 198 / 12
20 02-27027 Michelle Thomassen 023-Karby Skyttekreds 198 / 11
21 01-11021 Sara Harlund 404-Frederikshavn Skyttekreds 198 / 10
22 05-81546 Nanna Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 9
23 04-85826 Cecilie Werner 030-Ulstrup Skytteforening 198 / 9
24 01-90047 Sebastian Dybdal 550-D.F.B. Løgstør 198 / 9
25 01-80781 Casper Krogh Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 198 / 8
26 04-84370 Christina Bukalo 062-Aulum Skytteforening 198 / 8
27 06-86389 Heidi Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 198 / 8
28 09-88178 Anne Mørk 127-Pårup Skytteforening 198 / 7
29 09-50547 Anders Gormsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 198 / 7
30 08-84091 Kenneth Clausen 363-Broagerlands Skytteforening 198 / 6
31 03-85233 Daniel Stausholm 026-Ulfborg Bys Skytteforening 198 / 6
32 07-34760 Sarah Moulvad 456-Vejle Skytteforening 198 / 4
33 08-81796 Martin Nielsen 308-Vojens Skytteforening 198 / 4
34 01-11038 Patrick B. Sørensen 412-Hjørring Skytteforening 197 / 9
35 01-11885 Mark Christoffersen 550-D.F.B. Løgstør 197 / 8
36 05-72248 Søren Herlev 903-VFB Århus Skyttelaug 197 / 8
37 06-80248 Mariko Eriksen 015-Ølgod Skytteforening 197 / 8
38 05-85277 Lisa L. Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 197 / 8
39 04-84371 Laura Bukalo 062-Aulum Skytteforening 197 / 8
40 06-88819 Anni Thovtrup 072-Helle Skytteforening 197 / 7
41 05-87021 Pav Volff Pedersen 944-Århus Riffelskytte Klub 197 / 6
42 09-81802 Rasmus Vad Christensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 197 / 6
43 02-28188 Steffan Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 / 6
44 05-84663 Julie Stensgaard 101-Randers Skyttekreds 197 / 6
45 04-19297 Victor Borran 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 / 6
46 01-12078 Christina Fragtrup 548-Vilsted Skf. 197 / 5
47 02-83696 Jonas Østergaard 003-Sjørring Skytteforening 197 / 5
48 06-38278 Karin Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 197 / 4
49 02-83754 Jesper Østergaard 003-Sjørring Skytteforening 197 / 4
50 09-81327 Amanda T. Johansen 039-Horne Skytteforening 196 / 11
51 05-85300 Anders S. Zinck 903-VFB Århus Skyttelaug 196 / 11
52 05-25340 Hanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 196 / 10
53 02-88017 Pernille Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 / 9
54 09-88175 Line Jensen 127-Pårup Skytteforening 196 / 9
55 06-85295 Chris Debel 001-Ribe Skyttekreds 196 / 8
56 09-84906 Rene Frederiksen 039-Horne Skytteforening 196 / 8
57 04-84844 Peter Lund 005-Ulbjerg Skytteforening 196 / 8
58 04-90194 Amalie Østerby 026-Kjellerup Skytteforening 196 / 7
59 05-21559 Sune Krøyer 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 / 7
60 02-81611 Malene Bang Larsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 / 6
61 06-34086 Martin Thovtrup 072-Helle Skytteforening 196 / 5
62 04-85813 Rasmus Nielsen 005-Ulbjerg Skytteforening 196 / 5
63 06-86388 Daniel Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 196 / 4
64 08-84634 Kristian Kristiansen 363-Broagerlands Skytteforening 196 / 4
65 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 196 / 4
66 09-52650 Dennis Andersen 127-Pårup Skytteforening 196 / 2
67 05-26411 Jeppe Hedegaard Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 1
68 01-11763 Signe Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 195 / 8
69 04-83119 Mads Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening 195 / 7
70 05-83486 Daniel Søgaard Jensen 912-Galten Skytteforening 195 / 6
71 02-28847 Marie Brandi 001-Thisted Skyttekreds 195 / 6
72 01-12014 Jacob Grove Henningsen 550-D.F.B. Løgstør 195 / 6
73 01-11762 Simon Larsen 550-D.F.B. Løgstør 195 / 6
74 03-83074 Jakob Holt Lorentsen 028-Trehøje Skytteforening 195 / 6
75 07-87870 Tobias Johansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 / 5
76 07-21568 Simon Møller 005-Ousted-Tåning Skytteforening 195 / 5
77 04-37167 Kasper Sønderkjær 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 195 / 4
78 05-73103 Rasmus Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 195 / 4
79 05-84400 Oliver Olsen 101-Randers Skyttekreds 195 / 3
80 04-19117 Tobias Aas Sloth 005-Ulbjerg Skytteforening 195 / 3
81 06-38217 Mathias S. Sørensen 015-Ølgod Skytteforening 195 / 3
82 04-19205 Lisette Sloth 005-Ulbjerg Skytteforening 195 / 3
83 02-83756 Karina Jonassen 003-Sjørring Skytteforening 195 / 2
84 06-83414 Tobias W. Hansen 072-Helle Skytteforening 195 / 1
85 02-26799 Bo Markussen 023-Karby Skyttekreds 194 / 8
86 07-35314 Søren Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 / 6
87 07-20265 Viktor Tambo 005-Ousted-Tåning Skytteforening 194 / 6
88 08-89615 Trine F. Tesch 363-Broagerlands Skytteforening 194 / 4
89 03-85230 Rune Sørensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 194 / 4
90 01-83104 Rasmus Frejlev 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 194 / 3
91 09-86081 Jonas Lykkegaard 180-Bullerup Skyttekreds 194 / 2
92 03-80770 Mikkel Gad 026-Ulfborg Bys Skytteforening 194 / 2
93 05-83137 Marcus A. Christiansen 903-VFB Århus Skyttelaug 194 / 2
94 04-83548 Astrid Banke 002-Them Skytteforening 193 / 6
95 08-83739 Kathrine Lyhne 363-Broagerlands Skytteforening 193 / 6
96 04-19532 Simon Nørgaard 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 193 / 4
97 07-89304 Mathias Kirkholt 005-Ousted-Tåning Skytteforening 193 / 4
98 08-88383 Jesper D. Nissen 363-Broagerlands Skytteforening 193 / 3
99 07-80930 Steffen Jespersen 001-Horsens Skyttekreds 193 / 3
100 05-83485 Mikkel Mathias Søgaard Jensen 912-Galten Skytteforening 193 / 3
101 03-30787 Mikkel Madsen 028-Trehøje Skytteforening 193 / 2
102 04-85570 Morten Pedersen 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 193 / 1
103 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 192 / 7
104 02-28735 Rikke Sandal 001-Thisted Skyttekreds 192 / 5
105 04-31360 Benjamin Bøndergård 062-Aulum Skytteforening 192 / 5
106 06-39919 Karsten Pedersen 072-Helle Skytteforening 192 / 4
107 04-89693 Helle Karlsen Ivarrud 001-Viborg Skytteforening 192 / 3
108 04-83110 Anders Quist 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 192 / 3
109 04-85479 Nicklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889 192 / 1
110 04-37124 Martin Birkebæk 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 192 / 1
111 07-21543 Tobias Rasmussen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 191 / 3
112 05-81261 Kasper H. Kristensen 912-Galten Skytteforening 191 / 3
113 02-82600 Celine Schäffer 003-Sjørring Skytteforening 191 / 1
114 07-81893 Sarah Kuhnau 005-Ousted-Tåning Skytteforening 191 / 0
115 05-25227 Rene Møller 940-Samsø Skytteforening 190 / 4
116 07-80600 Sofie Tornbjerg Mollerup 001-Horsens Skyttekreds 190 / 1
117 09-81235 Berthel Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 189 / 1
118 05-81262 Mark Haurum Kristensen 912-Galten Skytteforening 188 / 4
119 05-83488 Sanne Kristensen 912-Galten Skytteforening 188 / 4
120 04-19289 Andreas Sloth 005-Ulbjerg Skytteforening 188 / 3
121 06-39797 Lasse B. Lauridsen 001-Ribe Skyttekreds 188 / 2
122 09-86193 Jonas Wejrgang 039-Horne Skytteforening 187 / 2
123 05-85961 Ýmir Skjaldarson 101-Randers Skyttekreds 187 / 2
124 04-78865 Casper Evers 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 187 / 1
125 05-82516 Mads Lillelund 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 186 / 3
 
  15m Gevær - Klasse BK3
1 05-25303 Kirstine Bissø Svoboda 940-Samsø Skytteforening 200 / 13
2 07-87299 Mikkel Damholt Hansen 127-Brande Skytteforening 198 / 3
3 02-28864 Mads Immersen 003-Sjørring Skytteforening 197 / 9
4 01-88498 Rasmus Pedersen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 197 / 9
5 01-11765 Sebastian Andersen 550-D.F.B. Løgstør 197 / 9
6 09-86192 Denis Kraft 039-Horne Skytteforening 197 / 7
7 04-72491 Steffan Taulborg 062-Aulum Skytteforening 197 / 7
8 07-87287 Christian Lykke Sørensen 001-Horsens Skyttekreds 197 / 6
9 07-89780 William Laursen 001-Horsens Skyttekreds 197 / 4
10 02-85483 Jens Jensen 029-Bjergby SGI&U 196 / 6
11 06-89734 Malene Møller 015-Ølgod Skytteforening 196 / 5
12 03-30968 Anders Stræde 028-Trehøje Skytteforening 196 / 3
13 07-88936 Rasmus Sørensen 001-Horsens Skyttekreds 196 / 2
14 05-84799 Kathrine Lillelund Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 195 / 6
15 02-28394 Jannie Knudsen 006-Hurup Skytteforening 195 / 5
16 05-88585 Jonas Bach 116-Midtdjurs Skytteforening 195 / 5
17 02-28725 Signe Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 195 / 2
18 05-88226 Henrik Jurgensen 944-Århus Riffelskytte Klub 194 / 5
19 07-88673 Andreas Lyager 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 / 4
20 09-87435 Kim D. Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 194 / 4
21 09-86200 Andreas Pedersen 039-Horne Skytteforening 194 / 4
22 07-88425 Malthe Tønder Fredberg 007-Østbirk Skytteforening 194 / 3
23 09-86081 Jonas Lykkegaard 180-Bullerup Skyttekreds 194 / 2
24 07-87288 Frederik Lykke Sørensen 001-Horsens Skyttekreds 193 / 5
25 04-87907 Rasmus Pedersen 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 193 / 4
26 05-84393 Christian Nielsen 944-Århus Riffelskytte Klub 193 / 3
27 09-50797 Oliver Møller Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 193 / 3
28 07-85681 Rune Højmark 001-Horsens Skyttekreds 192 / 3
29 07-87714 Hans-Christian Rasmussen 001-Horsens Skyttekreds 192 / 3
30 05-84314 Magnus Holm 940-Samsø Skytteforening 192 / 3
31 02-81858 Magnus Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 192 / 3
32 07-82985 Lars Højen Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 / 2
33 06-87304 Sanne Knudsen 001-Ribe Skyttekreds 192 / 1
34 05-89408 Asbjørn Ulsig 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 8
35 05-90249 Mark Ustrup 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 6
36 09-86084 Anna Katrine Madsen 180-Bullerup Skyttekreds 191 / 6
37 02-81116 Jonas Madsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 191 / 5
38 02-27033 Mathias Mikkelsen 029-Bjergby SGI&U 191 / 4
39 05-88296 Rasmus Petersen 902-Odder Skytteforening 191 / 4
40 01-13844 Simon Rosengren Petersen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 191 / 3
41 04-88599 Helle Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 191 / 3
42 02-83757 Mads Møller Pedersen 003-Sjørring Skytteforening 191 / 2
43 07-82994 Markus Andersen 001-Horsens Skyttekreds 191 / 2
44 04-89497 Rasmus Hvam 014-Silkeborg Skyttekreds 191 / 1
45 07-83637 Zilas Thestrup 001-Horsens Skyttekreds 190 / 8
46 04-89694 Eivind Karlsen Ivarrud 001-Viborg Skytteforening 190 / 8
47 02-90518 Simon Olesen Nørgaard 029-Bjergby SGI&U 190 / 4
48 03-84460 Martin Steffansen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 190 / 2
49 06-86387 Frederik Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 190 / 1
50 03-87140 Oliver Kkær Jensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 189 / 5
51 01-87647 Rasmus Frøstrup 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 189 / 5
52 05-25272 Matias Jelsdal 940-Samsø Skytteforening 189 / 5
53 07-84520 Rasmus Kirkholt 005-Ousted-Tåning Skytteforening 189 / 3
54 04-80185 Mark Vad 005-Ulbjerg Skytteforening 189 / 3
55 09-50905 Tobias E. Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 189 / 2
56 04-83111 Steffen Thomsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 189 / 2
57 05-88510 Christopher Burlin-Ihler 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 1
58 09-71952 Tobias Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 188 / 4
59 07-89189 Anders Friis Mortensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 188 / 3
60 01-80504 Lucas Kragh Andersen 710-Vester Han Herred Skytteforeni 188 / 3
61 05-88512 Rikke Liv Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 3
62 05-88050 Oliver Ditlevsen 912-Galten Skytteforening 188 / 2
63 07-34984 Joakim V. Klausen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 188 / 2
64 03-88079 Nicolas Trankjær 026-Ulfborg Bys Skytteforening 188 / 1
65 05-88511 Christian R Laursen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 1
66 01-11008 Søren Otte 412-Hjørring Skytteforening 188 / 1
67 07-87701 Steffen Andersen 001-Horsens Skyttekreds 188 / 1
68 06-89135 Anna Pedersen 006-Bramming Skytteforening 188 / 1
69 07-86897 Michael Palmelund 007-Østbirk Skytteforening 188 / 1
70 05-89956 Lasse Bilde 141-Balle Skytteforening 187 / 5
71 06-87879 Mathias Mortensen 015-Ølgod Skytteforening 187 / 3
72 07-87083 Kathrine Kirkholt 005-Ousted-Tåning Skytteforening 187 / 3
73 05-88312 Malte Piil Grau 902-Odder Skytteforening 187 / 3
74 05-90248 Maknus Moulskov 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 2
75 03-86496 Nicklas Møller Jensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 187 / 2
76 04-86702 Christian Madsen 024-Ikast Skf 187 / 2
77 03-88069 Christian Bagge 026-Ulfborg Bys Skytteforening 187 / 2
78 05-89957 Hjalde Aaby 141-Balle Skytteforening 187 / 1
79 06-89724 Mike Kristiansen 010-Esbjerg Skyttekreds 187 / 1
80 09-52110 Mike Jensen 180-Bullerup Skyttekreds 187 / 0
81 09-86188 Anne Kathrine Wejrgang 039-Horne Skytteforening 186 / 3
82 04-88598 Andreas Lund Jensen 098-Karup Skytteforening af 1889 186 / 3
83 04-84864 Morten Skjærbæk 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 186 / 2
84 03-88071 Finn Mathiasen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 186 / 2
85 06-83473 Andreas Frederiksen 038-Grindsted Skytteforening 186 / 1
86 01-87402 Charlotte Jensen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 186 / 1
87 01-87301 Martin B. Sørensen 412-Hjørring Skytteforening 186 / 1
88 04-32406 Kasper Duedal Mathiasen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 185 / 1
89 09-87433 Sebastian S. Iversen 180-Bullerup Skyttekreds 185 / 1
90 06-89134 Line Pedersen 006-Bramming Skytteforening 184 / 3
91 01-87498 Benjamin Schou Thomsen 561-Hobro Egnens Skytteforening 184 / 1
92 04-84793 Simon Andersen 005-Ulbjerg Skytteforening 184 / 0
93 07-34835 Thomas M. Lassesen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 183 / 3
94 05-85019 Britt Møller 940-Samsø Skytteforening 183 / 2
95 01-83426 Simon Grove Henningsen 550-D.F.B. Løgstør 183 / 1
96 03-89325 Johannes Nielsen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 182 / 1
97 07-87719 Marco Balvig Eis 001-Horsens Skyttekreds 182 / 1
98 07-83957 Nadia Kühnau 005-Ousted-Tåning Skytteforening 181 / 1
99 02-85458 Jacob M Hansen 023-Karby Skyttekreds 177 / 1
 
  15m Gevær - Klasse BK4
1 05-90273 Henrik Kock 940-Samsø Skytteforening 200 / 13
2 09-90288 Signe Gade 039-Horne Skytteforening 199 / 9
3 05-90270 Mads Thomsen 940-Samsø Skytteforening 198 / 9
4 02-28304 Emma Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 198 / 7
5 05-90283 Patrick Nielsen 940-Samsø Skytteforening 197 / 10
6 05-90740 Cecilie Jensen 128-Langå & Omegns Skytteforening 197 / 7
7 02-90572 Steffen Nørskov 023-Karby Skyttekreds 197 / 5
8 08-90598 Claes Henriksen 308-Vojens Skytteforening 196 / 5
9 02-89565 Daniel Larsen Gløss 023-Karby Skyttekreds 196 / 4
10 04-88712 Anne Sjømand 005-Ulbjerg Skytteforening 196 / 4
11 07-90724 Stine Honoré 456-Vejle Skytteforening 195 / 10
12 09-88731 Peter Bergmann Eybye 127-Pårup Skytteforening 195 / 7
13 07-88948 Christian Sommer Ørnsholt 006-Klejs Skytteforening 195 / 6
14 02-88018 Jakob Nilsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 195 / 6
15 09-90679 Rune B. Nielsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 195 / 4
16 09-87435 Kim D. Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 194 / 4
17 05-87623 Daniel Filtenborg Binder 101-Randers Skyttekreds 194 / 2
18 05-87622 Alexander Svenningsen 101-Randers Skyttekreds 193 / 6
19 02-90340 Mathias Nielsen 003-Sjørring Skytteforening 193 / 4
20 05-90247 Frej Leth Lorentzen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 1
21 09-89014 Mikkel M. Ernst 180-Bullerup Skyttekreds 192 / 7
22 09-90287 Camilla Gade 039-Horne Skytteforening 191 / 5
23 05-88301 Michal Poulsen 902-Odder Skytteforening 191 / 3
24 05-90979 Thomas Petersen Samsø skytteforening 940-Samsø Skytteforening 190 / 5
25 09-90372 Skjold Andersen 032-Hesselager Forenede Sportskl. 190 / 4
26 09-90842 RAsmus Skov Møller Hansen 083-Rudkøbing Skyttekreds 190 / 3
27 01-84636 Sonny Jonas Poulsen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 190 / 2
28 09-90943 Kasper Gjerster Madsen 083-Rudkøbing Skyttekreds 189 / 5
29 04-90998 cecilie Nielsen 027-Lind Skytteforening 189 / 4
30 09-90883 Ditlev Nielsen 083-Rudkøbing Skyttekreds 189 / 1
31 09-87186 Casper Gade 039-Horne Skytteforening 188 / 3
32 02-85459 Christian M. Hansen 023-Karby Skyttekreds 188 / 1
33 07-90697 Max Oldenburg Busse 001-Horsens Skyttekreds 188 / 1
34 07-86896 Malte Mogensen 007-Østbirk Skytteforening 187 / 3
35 05-89958 Hans Olesen 141-Balle Skytteforening 187 / 3
36 02-86941 Julie Dissing 029-Bjergby SGI&U 187 / 0
37 09-90991 Niels Solvig 032-Hesselager Forenede Sportskl. 186 / 4
38 02-82758 Magnus Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 186 / 3
39 09-90945 Jonas Christiansen 083-Rudkøbing Skyttekreds 186 / 3
40 09-90944 Rasmus Gjerster 083-Rudkøbing Skyttekreds 186 / 0
41 08-90984 Morten Hansen 363-Broagerlands Skytteforening 185 / 3
42 05-87276 Mathias Lykke Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 / 2
43 09-90941 Andreas Skov Møller Hansen 083-Rudkøbing Skyttekreds 185 / 2
44 05-87633 Steffen A. M. Rousing 101-Randers Skyttekreds 185 / 2
45 05-90691 Sara Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 / 1
46 09-89573 Yasmin Hansborg 180-Bullerup Skyttekreds 184 / 4
47 05-90741 Maria Jensen 128-Langå & Omegns Skytteforening 184 / 3
48 06-90989 Oliver Gjerlevsen 010-Esbjerg Skyttekreds 184 / 2
49 07-90695 Søren Tovgaard Christiansen 001-Horsens Skyttekreds 184 / 1
50 07-88672 Michael Jørgensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 184 / 1
51 06-90641 Rasmus Carstensen 072-Helle Skytteforening 184 / 0
52 05-89823 Theis Stilling Petersen 903-VFB Århus Skyttelaug 184 / 0
53 07-90693 Alexander Christiansen 001-Horsens Skyttekreds 183 / 1
54 07-89190 Laura Friis Mortensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 183 / 0
55 05-90738 Jeanette Yde Bøje 128-Langå & Omegns Skytteforening 181 / 0
56 09-90289 Kristian Trappehave 039-Horne Skytteforening 180 / 1
57 05-88311 Lasse Lomholt 902-Odder Skytteforening 180 / 0
58 06-90640 Jacob Kristensen 072-Helle Skytteforening 180 / 0
59 09-90884 Magnus Riising 083-Rudkøbing Skyttekreds 180 / 0
60 07-87872 Martin Knudsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 179 / 2
61 07-88429 Mathias Kristensen 007-Østbirk Skytteforening 179 / 2
62 06-41281 Alexander Dahlgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 179 / 1
63 05-82342 Anders Lillelund Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 179 / 1
64 09-89013 Michael Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 179 / 0
65 04-84859 Steffen Birkebæk 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 178 / 1
66 05-88252 Natascha Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 178 / 1
67 02-87475 Camilla Knudsen 006-Hurup Skytteforening 178 / 0
68 04-82863 Nichlas Holgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I 177 / 0
69 02-90764 Tobias Snedker Boll 023-Karby Skyttekreds 176 / 1
70 01-87580 Daniel Mørk 561-Hobro Egnens Skytteforening 176 / 0
71 02-86939 Poul Dissing 029-Bjergby SGI&U 176 / 0
72 05-89996 Patrik Hansen 101-Randers Skyttekreds 175 / 1
73 09-86197 Thor Kortegård Pedersen 039-Horne Skytteforening 174 / 1
74 09-87432 Nicolai Jensen 180-Bullerup Skyttekreds 173 / 0
75 09-50785 Rasmus Morh Ernst 180-Bullerup Skyttekreds 172 / 4
76 06-88204 Bonnie Debel 001-Ribe Skyttekreds 172 / 1
77 09-51014 David Jürgensen 180-Bullerup Skyttekreds 172 / 0
78 09-88886 Mikkel Andersen 180-Bullerup Skyttekreds 170 / 0
79 02-29084 Christian Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 169 / 0
80 09-88362 Simon Strunge 180-Bullerup Skyttekreds 169 / 0
81 07-88426 Filip Jensen 007-Østbirk Skytteforening 167 / 0
82 09-88885 Nadia Møller Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 166 / 0
83 09-90882 Lucas Clausen 083-Rudkøbing Skyttekreds 164 / 0
84 05-89960 Rasmus Lund Christensen 141-Balle Skytteforening 163 / 1
85 09-90881 Mads Otto Navne 083-Rudkøbing Skyttekreds 163 / 0
86 09-86743 Jacob Kristensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 153 / 0
 
  15m Gevær - Klasse J1
1 05-78867 Casper Lahn 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 12
2 02-26887 Kirsten Bak Veje 029-Bjergby SGI&U 200 / 10
3 05-25314 Jesper B. Mikkelsen 940-Samsø Skytteforening 200 / 10
4 05-52514 Pia Nielsen 940-Samsø Skytteforening 200 / 10
5 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 200 / 10
6 05-24314 Casper Svendsen 105-Rønde Skyttekreds 200 / 10
7 02-26979 Stefanie Emilie Nielsen 029-Bjergby SGI&U 200 / 10
8 01-15879 Kristinna Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 200 / 10
9 09-50345 Signe Knudsen 350-Særslev Skytteforening 200 / 9
10 08-42815 Philip Petersen 363-Broagerlands Skytteforening 200 / 8
11 05-24894 Jesper Mathiasen 903-VFB Århus Skyttelaug 200 / 8
12 03-30467 Niels H. Overgaard 028-Trehøje Skytteforening 200 / 8
13 05-25277 Martin Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 200 / 8
14 02-28187 Stephanie Heidi Villund 004-Boddum-Ydby Skytteforening 200 / 8
15 05-25297 Lasse Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 200 / 7
16 05-76723 John Hellmann-Nøhr Simonsen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 200 / 7
17 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 199 / 14
18 06-39045 Carina Esbjerg 072-Helle Skytteforening 199 / 13
19 02-27013 Morten K. Jørgensen 029-Bjergby SGI&U 199 / 12
20 01-11005 Thomas Harlund 404-Frederikshavn Skyttekreds 199 / 10
21 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 199 / 10
22 05-18372 Emilie Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 199 / 10
23 09-48059 Marie Trolle Pedersen 039-Horne Skytteforening 199 / 9
24 05-25849 Helene K. D. Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 8
25 09-48297 Astrid Steffensen 039-Horne Skytteforening 199 / 8
26 07-35444 Mikkel Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 / 7
27 05-18178 Jonas Holst Andersen 101-Randers Skyttekreds 199 / 7
28 04-22326 Morten Banke 002-Them Skytteforening 199 / 6
29 07-35345 Sebastian L. Larsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 / 12
30 05-24784 Morten Flecks 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 11
31 03-35978 Claus Søndergaard 026-Ulfborg Bys Skytteforening 198 / 9
32 05-78122 Emil Saaby 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 8
33 05-25387 Anders Alexandersen 940-Samsø Skytteforening 198 / 7
34 06-39346 Jeppe Brydsø Dammark 072-Helle Skytteforening 198 / 7
35 05-75845 Kristian Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 7
36 06-39868 Bjarke Mølby Karstens 001-Ribe Skyttekreds 198 / 4
37 05-17337 Rene Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 197 / 10
38 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 197 / 8
39 07-20272 Tanja S. Jensen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 197 / 8
40 06-34127 Jonas Jensen 072-Helle Skytteforening 197 / 7
41 01-15776 Stefan Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 197 / 6
42 05-24949 Kasper Hornbek 944-Århus Riffelskytte Klub 197 / 6
43 05-79241 Benn Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 / 6
44 05-26426 Dennis Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 6
45 05-17365 Camilla Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 197 / 5
46 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 196 / 9
47 05-23320 Anders Burlund 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 196 / 9
48 09-50960 Line Trolle Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 196 / 8
49 05-18839 Joachim Thomadsen 101-Randers Skyttekreds 196 / 7
50 07-20309 Julie Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 196 / 7
51 05-17847 Ole Kjøller Nielsen 101-Randers Skyttekreds 196 / 6
52 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 196 / 5
53 05-17764 Rasmus Holst Andersen 101-Randers Skyttekreds 195 / 6
54 07-20614 Mette Maja Hansen 001-Horsens Skyttekreds 195 / 5
55 03-30976 Alexander Helleskov 028-Trehøje Skytteforening 195 / 5
56 09-50391 Mie Petersen 301-Nr. Esterbølle Skytteforening 195 / 4
57 05-17994 Mads W. Mathiasen 101-Randers Skyttekreds 195 / 2
58 05-21417 Morten Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 194 / 6
59 06-40567 Mikkel H. Henriksen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 194 / 3
60 09-48079 Line Schioldan 039-Horne Skytteforening 194 / 2
61 02-28906 Kristian Brandi 001-Thisted Skyttekreds 193 / 4
62 07-21298 Carsten H. Nielsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 193 / 4
63 04-30571 Julie Mæng 062-Aulum Skytteforening 192 / 5
64 06-39806 Katrine Q Bondesen 001-Ribe Skyttekreds 192 / 4
65 09-47330 Anne Sofie Rosenlund 140-Vissenbjerg Skytteforening 192 / 4
66 04-37164 Kennet Sønderkjær 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 191 / 2
67 01-79955 Emil Haldrup Jensen 550-D.F.B. Løgstør 191 / 1
68 07-20092 Morten Hansen 007-Østbirk Skytteforening 175 / 0
 
  15m Gevær - Klasse J2
1 02-26839 Patrick Poulsen 029-Bjergby SGI&U 199 / 10
2 05-18731 Rasmus Pedersen 128-Langå & Omegns Skytteforening 199 / 5
3 09-48117 Katrine Brændeholm 039-Horne Skytteforening 199 / 4
4 05-25296 Laurits Johansen 940-Samsø Skytteforening 198 / 13
5 08-43436 Louise Falkenberg Nissen 363-Broagerlands Skytteforening 198 / 10
6 08-42726 Camilla Christiansen 363-Broagerlands Skytteforening 198 / 7
7 01-83267 Louise Jensen 550-D.F.B. Løgstør 198 / 5
8 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 197 / 9
9 01-11173 Emil Penderup Kjæhr 412-Hjørring Skytteforening 197 / 8
10 02-28312 Daniel Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 / 7
11 01-83101 Mickey Christensen 501-Aalborg Skyttekreds 197 / 6
12 01-11802 Patrick B. Eliasen 550-D.F.B. Løgstør 197 / 6
13 04-85856 David Thorvald Laursen 014-Silkeborg Skyttekreds 197 / 5
14 01-38710 Niels Horsbøl Andersen 501-Aalborg Skyttekreds 197 / 5
15 05-25057 Marie Vinter Boye 922-Beder-Malling Skyttforening 197 / 5
16 05-84648 Bjarke L. Sørensen 101-Randers Skyttekreds 197 / 4
17 02-28245 Louise Madsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 / 8
18 06-40100 Michael Christensen 006-Bramming Skytteforening 196 / 7
19 01-83585 Jonas Klitgaard 412-Hjørring Skytteforening 196 / 6
20 06-38985 Sara Pedersen 072-Helle Skytteforening 196 / 6
21 02-28244 Louise Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 196 / 6
22 04-37051 Søren Kristensen 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 196 / 5
23 05-74359 Michelle Rindom 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 / 5
24 02-81124 Christian Majgård Jensen 023-Karby Skyttekreds 196 / 4
25 01-15622 Hjalte Kristensen 424-Aså Skytteforening 196 / 4
26 05-25957 Morten Kjellerup 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 195 / 7
27 05-25374 Arne Øster 940-Samsø Skytteforening 195 / 6
28 05-78933 Camilla Lykke Matthiesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 6
29 05-24830 Ib Toft 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 195 / 4
30 04-19709 Jakob Kilias Svenningsen 001-Viborg Skytteforening 195 / 3
31 09-84623 Camilla Larsen 047-Krarup/Espe SG&I 195 / 3
32 01-12070 Daniel Christoffersen 548-Vilsted Skf. 195 / 3
33 02-28415 Asbjørn Søndergård 003-Sjørring Skytteforening 195 / 1
34 04-18901 Sofie Hyldahl 030-Ulstrup Skytteforening 194 / 6
35 02-28336 Anna Iversen 006-Hurup Skytteforening 194 / 6
36 05-24063 Celina Rasmussen 912-Galten Skytteforening 194 / 4
37 07-81056 Tine Kristina Nielsen 001-Horsens Skyttekreds 194 / 4
38 03-29739 Martin Jakobsen 028-Trehøje Skytteforening 193 / 7
39 07-87875 Casper Ryding 134-Bredstrup-Pjedsted IF 193 / 5
40 02-29106 Camilla Sofie Bårup Nielsen 001-Thisted Skyttekreds 193 / 3
41 04-32497 Jesper Knudsen 027-Lind Skytteforening 192 / 7
42 07-80598 Henrik Almbjerg 001-Horsens Skyttekreds 192 / 6
43 04-22005 Troels Østerby Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening 192 / 5
44 02-81744 Morten Jørgensen 029-Bjergby SGI&U 192 / 4
45 05-21509 Martin Ellehede 008-Ry-Emborg Skytteforening 192 / 4
46 08-43401 Sune Christensen 363-Broagerlands Skytteforening 192 / 4
47 07-87874 Frederik Ryding 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 / 3
48 07-87876 Erik Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 / 3
49 03-35873 Mikkel H Frost 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 / 1
50 04-19246 Jannik Sloth 005-Ulbjerg Skytteforening 191 / 5
51 05-81353 Jens Peter Ask Sørensen 101-Randers Skyttekreds 191 / 4
52 02-26899 Jonas Jensen 029-Bjergby SGI&U 191 / 4
53 01-38723 Jesper Horsbøl Andersen 501-Aalborg Skyttekreds 191 / 3
54 05-17921 Mikkel Jensen 101-Randers Skyttekreds 191 / 2
55 05-86189 Morten Quist 101-Randers Skyttekreds 191 / 2
56 07-80599 Mads Jeppesen 001-Horsens Skyttekreds 191 / 1
57 05-85299 Kristian A. Hansen 903-VFB Århus Skyttelaug 190 / 6
58 06-90995 Mark Christiansen 010-Esbjerg Skyttekreds 190 / 4
59 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 3
60 02-85855 Mette Christensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 190 / 3
61 01-13175 Anders Kragelund 508-Fræer og Omegns Skf. 190 / 3
62 01-15568 Camilla M Møller 424-Aså Skytteforening 190 / 0
63 05-88456 Regitze Davidsen 008-Ry-Emborg Skytteforening 189 / 5
64 04-84873 Ronni Hansen 034-Assing Sogns Jagt- og Skf. 189 / 5
65 08-43346 Marianne Clausen 343-Grænseegnens Skytteforening 189 / 4
66 04-22067 Martin Andersen 026-Kjellerup Skytteforening 189 / 2
67 02-85495 Claus Krog 029-Bjergby SGI&U 189 / 2
68 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 189 / 2
69 06-79555 Anders R. Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 189 / 1
70 04-30673 Bjarne Fyhring 062-Aulum Skytteforening 189 / 1
71 06-40396 Melina Rasmussen 010-Esbjerg Skyttekreds 188 / 5
72 05-25219 Simon Kjær 940-Samsø Skytteforening 188 / 3
73 02-28787 Morten Kær 003-Sjørring Skytteforening 188 / 1
74 06-38169 Peter Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 188 / 1
75 07-35004 Jacob Holt 456-Vejle Skytteforening 188 / 0
76 09-48412 Katrine Thaysen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 187 / 5
77 01-83582 Anders Abildgård 412-Hjørring Skytteforening 187 / 3
78 01-13028 Camilla Ræbild Nilsson 508-Fræer og Omegns Skf. 187 / 2
79 02-82948 Rene Nielsen 003-Sjørring Skytteforening 187 / 1
80 01-87889 Camilla K. Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 187 / 1
81 05-88457 Sabrina Jeppesen 008-Ry-Emborg Skytteforening 186 / 3
82 05-81251 Natasja Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 / 2
83 01-13752 Mikkel Thomassen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 185 / 4
84 05-74507 Michael Bækby 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 / 2
85 05-81133 Kristoffer Jensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 184 / 1
86 09-87431 Rosa Gaard 180-Bullerup Skyttekreds 184 / 0
87 05-72988 Rene Bækby 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 / 1
88 01-12077 Christine Nielsen 548-Vilsted Skf. 182 / 2
89 07-21273 Daniel Grann 001-Horsens Skyttekreds 182 / 1
90 01-13760 Martin M. Nielsen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 182 / 0
91 05-90736 Daniel Yde Bøje 128-Langå & Omegns Skytteforening 179 / 0
92 04-30564 Kasper Fyhring 062-Aulum Skytteforening 178 / 1
93 07-34689 Louise Nielsen 006-Klejs Skytteforening 174 / 1
 
  15m Gevær - Klasse UNG
1 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 198 / 6
2 09-47940 Stine Nielsen 047-Krarup/Espe SG&I 195 / 5
3 09-45956 Laura Buch 350-Særslev Skytteforening 193 / 7
4 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening 193 / 4
5 07-34194 Sune Bjerg 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 193 / 4
6 04-69466 Helle Kirstine Larsen 092-Bjerringbro Skytteforening 193 / 4
7 04-31993 Rasmus Looft 027-Lind Skytteforening 193 / 3
8 01-16874 Tobias Holm Bønnelykke 504-Postens Skyttelaug 193 / 2
9 08-44110 Simone Nørup 363-Broagerlands Skytteforening 193 / 2
10 03-35999 Asta Trillingsgaard 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 / 3
11 05-25247 Nanna Bissø 940-Samsø Skytteforening 191 / 5
12 07-34853 Stefan Christoffersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 191 / 4
13 07-21001 Michael Hauge-Nielsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 191 / 4
14 05-79168 Bettina Schnobel Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 3
15 03-35879 Matilde Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 190 / 3
16 07-34282 Lina Bjerg 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 190 / 2
17 03-37727 Michael Christensen 019-Skjern Skytteforening 190 / 2
18 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening 190 / 1
19 03-35970 Diana Henriksen 028-Trehøje Skytteforening 189 / 4
20 03-36838 Jeanne Kirk 026-Ulfborg Bys Skytteforening 189 / 1
21 01-11061 Mikkel Jepsen 412-Hjørring Skytteforening 188 / 3
22 01-12022 Henrik Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 188 / 3
23 05-26430 Christian Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 1
24 01-11539 Louise Bedsted 710-Vester Han Herred Skytteforeni 187 / 3
25 05-18427 Christian Chemnitz Lyngaa 101-Randers Skyttekreds 185 / 1
26 02-29061 Dennis Sandahl 001-Thisted Skyttekreds 183 / 1
27 07-20019 Christian Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 183 / 0
28 02-29062 Dennis Jakobsen 029-Bjergby SGI&U 183 / 0
29 04-19544 Rasmus Holm Pedersen 001-Viborg Skytteforening 181 / 2
30 04-19220 Kristian Larsen 005-Ulbjerg Skytteforening 181 / 1
31 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening 181 / 0
32 01-10984 Anne-Mai Madsen 412-Hjørring Skytteforening 180 / 2
33 05-25190 Asta Lund Mathiesen 944-Århus Riffelskytte Klub 180 / 1
34 03-35880 Martin Holst Nørmark 026-Ulfborg Bys Skytteforening 176 / 0
35 01-11169 Esben Pilgaard Møller 412-Hjørring Skytteforening 176 / 0
36 07-20012 Frederik Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 172 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 1
1 07-35128 Rene Kristiansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 / 8
2 07-20230 Charlotte Jakobsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 198 / 8
3 05-24876 Pernille Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 6
4 01-17033 Lars Ørum Pedersen 501-Aalborg Skyttekreds 198 / 3
5 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening 197 / 6
6 08-43006 Esben Jakobsen 362-Sundeved Skytteforening 197 / 4
7 09-59562 Jakob Jensen 350-Særslev Skytteforening 196 / 7
8 09-50208 Jan Østergård Jensen 350-Særslev Skytteforening 196 / 4
9 02-26843 Niels Bak Veje 029-Bjergby SGI&U 195 / 6
10 09-49572 Maria Degn Poulsen 350-Særslev Skytteforening 195 / 4
11 01-28830 Mette Christensen 501-Aalborg Skyttekreds 194 / 9
12 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skyttforening 194 / 5
13 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening 194 / 4
14 01-16485 Jeppe V. Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 194 / 2
15 09-50058 Pia Steffensen 350-Særslev Skytteforening 194 / 0
16 01-16577 Mark Kim Skovbo 501-Aalborg Skyttekreds 193 / 4
17 09-49823 Per Christiansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 193 / 3
18 08-43365 Henning Sørensen 343-Grænseegnens Skytteforening 192 / 5
19 08-42652 Jørn Chr Krogh 365-Nordals Skyttekreds 192 / 5
20 07-34827 Tonni Leth 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 / 5
21 05-25211 Svend Bissø 940-Samsø Skytteforening 192 / 3
22 06-39064 Ulla Aagaard 072-Helle Skytteforening 192 / 3
23 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening 192 / 3
24 05-24021 Karin Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 1
25 06-40827 Nicolai Christensen 001-Ribe Skyttekreds 190 / 4
26 09-49522 Poul H. Jørgensen 350-Særslev Skytteforening 190 / 3
27 01-15707 Jørn Nielsen 501-Aalborg Skyttekreds 190 / 3
28 02-28418 Anders K. Jørgensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 190 / 3
29 05-23275 Kjeld Holm 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 190 / 2
30 01-15917 Jes Højen Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 190 / 1
31 05-25431 Peter Junker Hansen 902-Odder Skytteforening 189 / 4
32 09-47589 Kenneth Hansen 104-Sdr. Broby Skytteforening 189 / 3
33 06-41245 Charlotte Dahl 010-Esbjerg Skyttekreds 189 / 2
34 01-14785 Henrik Frankfurth 501-Aalborg Skyttekreds 189 / 1
35 07-34301 Karsten Karstensen 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 189 / 0
36 01-15763 Torben Klit Andersen 513-Vester Hassing Skf. 188 / 5
37 05-25354 Claus P V Jensen 940-Samsø Skytteforening 188 / 3
38 05-25857 Claus B. Laursen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 2
39 03-31467 Karl Henrik Hamann 028-Trehøje Skytteforening 188 / 2
40 07-35264 Anette Dalsgaard 456-Vejle Skytteforening 187 / 3
41 05-26484 Thomas Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 2
42 08-42973 Henning Møller 363-Broagerlands Skytteforening 187 / 2
43 04-30547 Knud Ejlersen 062-Aulum Skytteforening 186 / 4
44 09-47914 Uffe Pedersen 039-Horne Skytteforening 186 / 3
45 08-42345 Jens Faurbye 308-Vojens Skytteforening 186 / 1
46 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening 186 / 1
47 07-20653 Kathrine Pedersen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 186 / 1
48 05-24825 Jane Sønnichsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 186 / 0
49 07-20905 Steen Skallebæk 001-Horsens Skyttekreds 185 / 2
50 02-29023 Hans Jøren Z. Jensen 011-Østerild og Omegns Skytteforen 185 / 0
51 06-39737 Svend Petermann 001-Ribe Skyttekreds 184 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 2
1 05-24478 Lasse Svendsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 191 / 4
2 01-15485 Dennis Nielsen 509-Ulsted Skf. 191 / 2
3 05-24595 Anita Grove Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 4
4 05-25251 Morten Christensen 940-Samsø Skytteforening 190 / 3
5 05-18041 Lene Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 190 / 2
6 09-52929 Jakob Nielsen 310-Otterup Skytteforening 189 / 4
7 09-45457 Karin Buus 032-Hesselager Forenede Sportskl. 189 / 3
8 05-23948 Christina S Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 189 / 3
9 05-26453 Anna Friis 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 3
10 08-43003 Eva E Rasmussen 362-Sundeved Skytteforening 189 / 2
11 04-22467 Kent Haaning 014-Silkeborg Skyttekreds 188 / 5
12 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 188 / 4
13 05-25202 Torben Kristensen 940-Samsø Skytteforening 188 / 4
14 06-39864 Brian Mikkelsen 001-Ribe Skyttekreds 188 / 2
15 05-24961 Ivan Jeppesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 2
16 02-27075 Julius Petersen 029-Bjergby SGI&U 187 / 3
17 09-49668 Christina Rasmussen 350-Særslev Skytteforening 187 / 2
18 05-17356 Gitte Hansen 101-Randers Skyttekreds 187 / 2
19 09-48314 Anders Hansen 039-Horne Skytteforening 187 / 1
20 07-15738 Claus Nielsen 127-Brande Skytteforening 187 / 0
21 04-31719 Erik Pårup 016-Gjellerup Sdr. SG&I 186 / 3
22 01-11178 Daniel Nielsen 412-Hjørring Skytteforening 186 / 3
23 05-26007 Hans Thomsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 186 / 3
24 07-35742 Bo G. Madsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 186 / 3
25 01-13917 Egon Østergaard 550-D.F.B. Løgstør 186 / 1
26 07-20898 Stine Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 184 / 3
27 08-43530 Ove Østergaard 363-Broagerlands Skytteforening 184 / 3
28 09-49849 Jørgen H. Olsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 184 / 2
29 06-38336 Hans Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 184 / 1
30 02-28300 Gitte Enevoldsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 184 / 1
31 09-47667 Claus Kopart 118-Fynske Livregiments Soldaterfo 184 / 1
32 04-30707 Vagn K. Sorensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I 184 / 0
33 04-29903 Gitte Vinter 027-Lind Skytteforening 184 / 0
34 06-39827 Jens Nygaard 001-Ribe Skyttekreds 183 / 4
35 09-42496 Jens Larsen 310-Otterup Skytteforening 183 / 1
36 09-50021 Steffen Sørensen 310-Otterup Skytteforening 183 / 0
37 09-52173 Eskild L. Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 182 / 4
38 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 / 2
39 04-22230 Simon Knudsen 014-Silkeborg Skyttekreds 182 / 2
40 05-73415 Per Skovlund Nielsen 128-Langå & Omegns Skytteforening 182 / 1
41 07-34585 Vagn Koch 423-Tørring Idrætsforening 181 / 2
42 05-24862 Bent Toft 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 181 / 1
43 01-16372 Bo Pedersen 504-Postens Skyttelaug 181 / 0
44 04-22120 Eilif Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening 181 / 0
45 08-43501 Børge Paulsen 363-Broagerlands Skytteforening 181 / 0
46 08-44018 Johan Christiansen 362-Sundeved Skytteforening 181 / 0
47 07-20326 Flemming Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 181 / 0
48 09-50845 Jørgen Mortensen 180-Bullerup Skyttekreds 180 / 1
49 04-31082 Lotte Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889 180 / 1
50 07-20734 Anders Pihl 001-Horsens Skyttekreds 180 / 0
51 04-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889 179 / 2
52 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 179 / 1
53 09-50209 Jan Jespersen 310-Otterup Skytteforening 179 / 1
54 08-43337 Poul Clausen 343-Grænseegnens Skytteforening 179 / 0
55 07-34927 Martin L. Pedersen 456-Vejle Skytteforening 179 / 0
56 06-40782 Steffen Larsen 010-Esbjerg Skyttekreds 178 / 1
57 05-23971 Steen Armstrong 901-Skytteklubben DSB/ASF 178 / 0
58 05-18154 Jørn Thisted 101-Randers Skyttekreds 177 / 2
59 05-17339 Preben Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 177 / 1
60 05-18368 Erik Andersen 101-Randers Skyttekreds 177 / 0
61 07-20009 Jens Bo Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 177 / 0
62 02-28222 Michael Madsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 175 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 3
1 05-25565 Jens Jensen 902-Odder Skytteforening 189 / 3
2 05-60506 Kasper Guldbæk 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 0
3 09-48751 Henrik Trolle 180-Bullerup Skyttekreds 184 / 0
4 07-21124 Jørgen Nøhr 001-Horsens Skyttekreds 182 / 2
5 05-22322 Morten Møller Sørensen 101-Randers Skyttekreds 180 / 2
6 05-18196 Johannes Purup Nielsen 101-Randers Skyttekreds 180 / 1
7 01-17184 Flemming B. Frederiksen 504-Postens Skyttelaug 179 / 2
8 05-18311 Hanne Skovlund Broch 128-Langå & Omegns Skytteforening 177 / 3
9 05-26061 Martin F. Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 176 / 1
10 09-45119 Kurt Petersen 083-Rudkøbing Skyttekreds 176 / 0
11 04-12301 Hans Haubro 005-Ulbjerg Skytteforening 175 / 1
12 03-37810 Knud I.Christensen 019-Skjern Skytteforening 175 / 0
13 05-18827 Lars Christian Hjørnholt 128-Langå & Omegns Skytteforening 175 / 0
14 09-51010 Egon Nielsen 180-Bullerup Skyttekreds 175 / 0
15 01-11825 Niels Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 172 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 4
1 08-42296 Rudi Lindahl 308-Vojens Skytteforening 178 / 1
2 05-18560 Alex Toft 101-Randers Skyttekreds 178 / 0
3 05-90940 Daniel Nilsson Samsø skytteforening 940-Samsø Skytteforening 175 / 0
4 05-72571 Steen Krøyer 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 172 / 0
5 01-12020 Ib Andersen 550-D.F.B. Løgstør 171 / 1
6 07-33098 Susanne Egebjerg 127-Brande Skytteforening 171 / 0
7 02-28179 Tommy Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 170 / 0
8 07-20894 Søren Tærsbøl 001-Horsens Skyttekreds 169 / 0
9 05-23175 Walther Kristensen 105-Rønde Skyttekreds 168 / 1
10 07-90707 Pav Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 167 / 0
11 09-89574 Brian Andersen 180-Bullerup Skyttekreds 167 / 0
12 05-90939 Arne Jensen Samsø skytteforening 940-Samsø Skytteforening 164 / 1
13 08-90982 Jesper Menzer Ecklon 363-Broagerlands Skytteforening 162 / 0
14 02-28357 Peter Sørensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 160 / 0
15 09-85877 Jens-Otto Jensen 103-Tranekær/Tullebølle IF 159 / 0
16 06-90990 Chris Jacobsen 072-Helle Skytteforening 130 / 0
 
  15m Gevær - Klasse V1
1 04-32710 Egon Stephansen 027-Lind Skytteforening 200 / 13
2 05-21701 Henning B. Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 200 / 13
3 07-44463 Kristian R. Petersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 200 / 12
4 05-25728 Jørgen Mahler 944-Århus Riffelskytte Klub 200 / 11
5 05-25364 Carsten Buchard 940-Samsø Skytteforening 200 / 10
6 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening 200 / 9
7 05-18344 Finn Dollerup 903-VFB Århus Skyttelaug 200 / 8
8 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 200 / 7
9 05-25323 Jenny Bissø 940-Samsø Skytteforening 200 / 7
10 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 200 / 6
11 05-25369 Bjarne Andersen 940-Samsø Skytteforening 199 / 12
12 05-26443 Bjarne Brøndum Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 12
13 08-44389 William Kjær 308-Vojens Skytteforening 199 / 10
14 07-21316 Birger Iversen 001-Horsens Skyttekreds 199 / 8
15 05-25312 John Sander Petersen 940-Samsø Skytteforening 199 / 8
16 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub 199 / 7
17 05-18472 Bjarne Schou Nielsen 101-Randers Skyttekreds 199 / 7
18 05-26012 Eva Nørgaard 903-VFB Århus Skyttelaug 199 / 4
19 01-14490 Winnie Therkildsen 531-D.F.B. Aalborg 198 / 10
20 02-29126 Bent Olesen 003-Sjørring Skytteforening 198 / 8
21 04-18938 Hans J. Steensig 030-Ulstrup Skytteforening 198 / 7
22 05-17347 Knud Ove Gammeljord 101-Randers Skyttekreds 198 / 4
23 05-25135 Niels Juul Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 3
24 05-17344 Maja Hansen 101-Randers Skyttekreds 197 / 11
25 01-17244 Birgit Prior 531-D.F.B. Aalborg 197 / 8
26 09-52205 Bent Johansen 180-Bullerup Skyttekreds 197 / 8
27 05-18226 Jens Peter Jensen 101-Randers Skyttekreds 197 / 6
28 01-15404 Ole M. Nielsen 509-Ulsted Skf. 197 / 6
29 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening 197 / 3
30 05-26116 Arne Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 11
31 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 196 / 9
32 09-49820 Poul Olsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 196 / 8
33 05-81514 Flemming Jensen 903-VFB Århus Skyttelaug 196 / 8
34 06-40971 Eskild Dahl 072-Helle Skytteforening 196 / 6
35 05-25915 Børge Klint 944-Århus Riffelskytte Klub 196 / 6
36 07-34631 Leif Andersen 423-Tørring Idrætsforening 196 / 6
37 05-23215 Erling Bech 903-VFB Århus Skyttelaug 196 / 5
38 05-21512 Jørgen Kragh 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 4
39 05-17325 Henning Lausten 101-Randers Skyttekreds 196 / 3
40 09-51383 Kurt Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 195 / 8
41 05-23956 Bent Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 7
42 03-30767 Olav Jensen 028-Trehøje Skytteforening 195 / 6
43 04-22308 Niels Povlsen 014-Silkeborg Skyttekreds 195 / 5
44 09-47932 Søren G. Pedersen 039-Horne Skytteforening 195 / 5
45 05-26268 Jens Eriksen 903-VFB Århus Skyttelaug 195 / 4
46 04-32362 Knud Laurberg 016-Gjellerup Sdr. SG&I 195 / 4
47 05-73443 Per Kjærsgård Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 4
48 07-35378 Preben Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 / 4
49 04-12208 Ulla Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening 195 / 4
50 05-23281 Karl Otto Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 3
51 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 2
52 09-50922 Rasmus Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 194 / 6
53 05-26090 Gunnar B. Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 5
54 07-35613 Jan Fricke 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 / 5
55 05-25326 Jan O Jørgensen 940-Samsø Skytteforening 194 / 5
56 05-25240 Ole Truelsen 940-Samsø Skytteforening 193 / 7
57 05-25787 Otto Reimers 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 6
58 08-42362 H.W. Johannsen 308-Vojens Skytteforening 193 / 5
59 05-23019 Henning Andersen 118-Lyngby Skyttekreds 193 / 4
60 05-17833 Paul M. Nielsen 101-Randers Skyttekreds 192 / 5
61 05-25243 Niels Jørn Johansen 940-Samsø Skytteforening 192 / 5
62 02-28663 Verner Jørgensen 003-Sjørring Skytteforening 192 / 5
63 08-42667 Jens Jørn Rasmussen 365-Nordals Skyttekreds 192 / 3
64 02-28660 Villy Kristensen 003-Sjørring Skytteforening 192 / 3
65 09-49222 Niels Barlebo 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 192 / 3
66 04-21910 Arne Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds 192 / 2
67 07-19960 Ove Rasmussen 002-Honum og Omegns Skytteforening 191 / 5
68 05-21692 Inger Marie Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 191 / 2
69 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening 190 / 4
70 05-26246 Leif Rasmussen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 190 / 3
71 05-72937 Richard Lindhof 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 3
72 06-40378 Peder Jørgensen 077-Esbjerg Marineforenings Skytte 190 / 2
73 04-12288 Adolf Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening 189 / 4
 
  15m Gevær - Klasse V2
1 02-26777 Knud Søndergård 023-Karby Skyttekreds 198 / 5
2 02-29014 Henning Christensen 003-Sjørring Skytteforening 197 / 7
3 05-24180 Svend Åge Svendsen 141-Balle Skytteforening 196 / 7
4 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening 196 / 4
5 05-17359 Finn Chemnitz Hansen 101-Randers Skyttekreds 196 / 2
6 07-34700 Else Marie Nielsen 006-Klejs Skytteforening 195 / 5
7 05-24533 Henning Vinther 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 4
8 07-34545 Peter Ryholl 456-Vejle Skytteforening 195 / 3
9 07-35524 Kristian Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 / 3
10 07-34680 Egon Dammand 006-Klejs Skytteforening 195 / 2
11 07-20868 Ulla Kessler 001-Horsens Skyttekreds 194 / 4
12 01-13074 Villy Sørensen 508-Fræer og Omegns Skf. 194 / 4
13 05-23007 John Petersen 118-Lyngby Skyttekreds 194 / 1
14 05-18356 Erling B. Jacobsen 101-Randers Skyttekreds 193 / 7
15 02-26791 Hans Christensen 023-Karby Skyttekreds 193 / 5
16 07-35758 Bent Knudsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 193 / 5
17 05-26110 Britta Lund Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 4
18 05-77566 Henning Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 4
19 06-39754 Peter Christensen 001-Ribe Skyttekreds 192 / 8
20 09-50861 Ib Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 191 / 5
21 04-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds 191 / 4
22 04-21953 Jørgen Larsen 026-Kjellerup Skytteforening 191 / 2
23 07-33274 Johannes Jørgensen 127-Brande Skytteforening 190 / 5
24 05-25775 Søren Berthelsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 5
25 03-86719 John Sørensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 190 / 3
26 07-35606 Jens Bertelsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 190 / 3
27 02-28414 Bent Erik Jensen 003-Sjørring Skytteforening 190 / 3
28 05-24730 Palle Øvli Røjgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 2
29 09-51026 Bent Just Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 190 / 2
30 07-82533 Jørgen Ulrik 001-Horsens Skyttekreds 190 / 2
31 06-34101 Kurt Lorentsen 072-Helle Skytteforening 189 / 3
32 05-26661 Bente Creutsberg 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 3
33 04-22262 Preben Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds 189 / 2
34 09-51306 Poul Hansen 109-D.F.B. Odense 189 / 2
35 07-34701 Birgit Meier 006-Klejs Skytteforening 189 / 1
36 05-23823 Carl Evald Poulsen 141-Balle Skytteforening 189 / 0
37 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening 189 / 0
38 05-26174 Henning Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 9
39 04-22253 Regner Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds 188 / 5
40 07-75498 Lilly Mortensen 006-Klejs Skytteforening 188 / 3
41 06-41244 Chr.Tommy Larsen 010-Esbjerg Skyttekreds 188 / 3
42 04-19161 Per S. Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 188 / 2
43 05-80788 John Sejr 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 1
44 06-34072 Ninna Simonsen 038-Grindsted Skytteforening 187 / 3
45 07-20760 Ove Kusk 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 187 / 2
46 06-40946 Hilda Dahl 072-Helle Skytteforening 187 / 1
47 07-20390 Kresten Kristensen 007-Østbirk Skytteforening 186 / 2
48 05-26023 Carl M. Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 185 / 2
49 05-25771 Tonny Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 / 2
50 08-42270 Grethe Pedersen 322-Gram Skytteforening 184 / 3
51 05-25108 Jørgen Solsbæk 922-Beder-Malling Skyttforening 184 / 1
52 06-40955 Helge Frederiksen 010-Esbjerg Skyttekreds 184 / 1
53 05-72841 Ruth Rasmussen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 184 / 1
54 05-25436 Per Hansen 902-Odder Skytteforening 184 / 0
55 05-25592 Henning Nielsen 902-Odder Skytteforening 182 / 1
56 05-24635 Peder Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 181 / 1
57 05-90967 Birtha Høgfeldt 901-Skytteklubben DSB/ASF 169 / 1
 
  15m Gevær - Klasse V3
1 05-23118 Jens Nielsen 116-Midtdjurs Skytteforening 195 / 5
2 08-88651 Lise Sørensen 308-Vojens Skytteforening 194 / 2
3 08-88650 Jens Ole Sørensen 308-Vojens Skytteforening 192 / 5
4 05-23958 Alex Jeppesen 910-Tilst Skytteforening 192 / 2
5 05-25925 Vagn Outzen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 3
6 05-23612 Kjeld B Jensen 115-Grenå Skyttekreds 190 / 5
7 09-52916 Jens Peder Jensen 109-D.F.B. Odense 190 / 3
8 07-33094 Svend Aage Pedersen 127-Brande Skytteforening 190 / 3
9 05-25097 Ove Gertsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 2
10 07-90245 Hans Ove Schmidt 134-Bredstrup-Pjedsted IF 189 / 4
11 02-29086 Kristian Kold Christiansen 003-Sjørring Skytteforening 189 / 4
12 05-26492 Svend Aage Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 3
13 05-78777 Charles Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 2
14 05-25781 Poul Meisner 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 4
15 09-50932 Niels Trolle Hansen 180-Bullerup Skyttekreds 188 / 3
16 05-26392 Karl Madsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 2
17 07-34542 Poul Buch 423-Tørring Idrætsforening 188 / 2
18 05-71856 Tove Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 0
19 05-26015 Edel Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 0
20 04-32444 Jørgen Jensen 055-Tjørring Idrætsforening 187 / 3
21 07-34660 Erik Jarl Henriksen 423-Tørring Idrætsforening 187 / 2
22 09-51575 Peter Simon Sørensen 109-D.F.B. Odense 187 / 2
23 05-26166 Kirsten Rosenlund 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 1
24 05-23236 Erik Madsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 1
25 07-34638 Knud Markussen 008-Nr. Snede og Omegns Skyttefore 186 / 2
26 02-26902 Jette Mikkelsen 023-Karby Skyttekreds 186 / 2
27 09-50977 Jørgen Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 185 / 2
28 05-21497 Thorvald Ellehede 008-Ry-Emborg Skytteforening 184 / 2
29 07-82986 Henry Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 183 / 4
30 07-83398 Else Nielsen 127-Brande Skytteforening 183 / 1
31 05-72324 Søren Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 / 2
32 05-25996 Hugo Wissing 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 / 2
33 05-24694 Gunnar S. Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 / 1
34 05-25975 Kristian Kjellerup 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 182 / 1
35 05-72342 Svend Aage Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 / 0
36 01-82785 Poul Ligaard Sørensen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 181 / 1
37 05-71903 Tonny Skov 923-Sporvejenes Idrætsforening 179 / 1
38 05-75532 Lene Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 179 / 0
39 05-25980 Karl Ottosen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 179 / 0
40 07-90904 Kurt Christiansen 001-Horsens Skyttekreds 178 / 0
41 05-26447 Benny Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 170 / 0
42 05-26005 Hans H. Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 170 / 0
 
  15m Gevær - Klasse H1
1 05-76668 Jonas Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 9
2 05-85694 Arsalan Mehrgan 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 3
3 05-85692 Yunus Dellal 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 4
 
  15m Gevær - Klasse H2
1 05-17545 Martin Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 8
2 06-34103 Knud Jørgen Jensen 072-Helle Skytteforening 199 / 10
3 05-18195 John Nicholaisen 101-Randers Skyttekreds 199 / 6
4 05-18517 Anna-Grethe Maribo Andersen 101-Randers Skyttekreds 198 / 11
5 05-79418 Anna Bomgård 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 4
6 05-25966 Lone Overbye 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 4
7 05-26180 Evan Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 9
8 06-85578 Susan Jacobsen 072-Helle Skytteforening 197 / 7
9 05-76758 Joan Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 3
10 05-25334 Henrik Berthelsen 940-Samsø Skytteforening 195 / 2
11 05-17986 Marie Nørgaard 101-Randers Skyttekreds 194 / 5
12 06-38580 Leif Jessen 072-Helle Skytteforening 194 / 4
13 05-18541 Allan Dicksen Andersen 101-Randers Skyttekreds 191 / 5
14 05-18163 Jørgen Simonsen 101-Randers Skyttekreds 191 / 2
15 05-24834 Gunner Holland Larsen 101-Randers Skyttekreds 189 / 4
16 05-85690 Jette Johansen 101-Randers Skyttekreds 189 / 2
17 05-79181 Berit Johansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 3
18 05-24149 Johnny Jensen 101-Randers Skyttekreds 188 / 2
19 05-24863 Benny Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 186 / 1
20 05-18301 Helle Schjødte Christensen 101-Randers Skyttekreds 184 / 0
21 05-24827 Jan Peters 101-Randers Skyttekreds 183 / 2
22 05-18239 Jan Axel Nielsen 101-Randers Skyttekreds 182 / 2
23 05-82750 Birger Thygesen 101-Randers Skyttekreds 149 / 0
 
  15m Gevær - Klasse ÅK1
1 01-15364 Arne Jensen 509-Ulsted Skf. 200 / 19
2 05-25221 Sanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 200 / 14
3 05-25215 Sonja Bissø 940-Samsø Skytteforening 200 / 14
4 09-50893 Bente M. Lohmann 180-Bullerup Skyttekreds 200 / 11
5 09-49818 Randi Nielsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 200 / 11
6 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 200 / 10
7 07-81887 Henning Christiansen 456-Vejle Skytteforening 200 / 10
8 07-20931 Randi Vejlgård 004-Glud Skytteforening 200 / 10
9 05-73475 Per Mathiasen 903-VFB Århus Skyttelaug 200 / 9
10 05-23027 Brit Henriksen 118-Lyngby Skyttekreds 200 / 8
11 08-42325 Lene Olsen 308-Vojens Skytteforening 200 / 6
12 09-48249 Diana TrollePedersen 039-Horne Skytteforening 199 / 14
13 07-20954 Per Christiansen 004-Glud Skytteforening 199 / 11
14 07-34740 Hardy Larsen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 199 / 10
15 05-76345 Karsten Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 / 10
16 09-49799 Anders Mortensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 199 / 9
17 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 199 / 9
18 09-50947 Merete Trolle 180-Bullerup Skyttekreds 199 / 6
19 09-50904 Tove Jakobsen 180-Bullerup Skyttekreds 199 / 2
20 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds 198 / 11
21 05-25266 Michael Pedersen 940-Samsø Skytteforening 198 / 10
22 04-31499 Thyge Larsen 024-Ikast Skf 198 / 9
23 09-52509 Richard Belin 127-Pårup Skytteforening 198 / 9
24 04-21759 Ann Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 198 / 9
25 04-27858 Mona Nielsen 005-Ulbjerg Skytteforening 198 / 8
26 01-16498 Frede Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 198 / 8
27 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening 198 / 7
28 05-18341 Flemming Lauritsen 101-Randers Skyttekreds 198 / 7
29 07-35506 Lars Kring Mortensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 / 6
30 09-50324 Torben Christiansen 350-Særslev Skytteforening 198 / 5
31 04-30992 Søren Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889 197 / 10
32 01-17242 Birgitte Jørgensen 531-D.F.B. Aalborg 197 / 10
33 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening 197 / 10
34 06-39871 Bente Petermann 001-Ribe Skyttekreds 197 / 9
35 06-40927 John Skovgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 197 / 9
36 05-23413 Rita Jensen 115-Grenå Skyttekreds 197 / 7
37 08-42352 Ingrid Lillie 308-Vojens Skytteforening 197 / 7
38 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening 197 / 7
39 08-42336 Karin Rudebeck 308-Vojens Skytteforening 197 / 6
40 04-22559 Ivan Nielsen 014-Silkeborg Skyttekreds 197 / 6
41 03-37355 Niels Hybholt 010-Videbæk Skytteforening 197 / 6
42 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening 197 / 6
43 05-25234 Pia Kleis 940-Samsø Skytteforening 197 / 6
44 05-25952 Palle Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 197 / 5
45 05-23461 Per Jensen 115-Grenå Skyttekreds 197 / 3
46 04-19287 Anna Marie Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 197 / 3
47 09-48647 Martine Kirstine Hansen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 197 / 2
48 09-49948 Anders Ritz 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 196 / 9
49 05-18504 Anny Toft 101-Randers Skyttekreds 196 / 9
50 05-23207 Jane Mønster 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 196 / 8
51 06-41477 Alice Frandsen 020-Holsted Skyttekreds 196 / 8
52 02-26939 Ejvind M. Jensen 029-Bjergby SGI&U 196 / 7
53 05-24988 Helle Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 196 / 6
54 04-18904 Peter Jepsen 030-Ulstrup Skytteforening 196 / 5
55 05-25106 Lone Skyldal Rasmussen 902-Odder Skytteforening 196 / 2
56 07-34479 John Larsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 / 8
57 08-38732 Britta Christensen 322-Gram Skytteforening 195 / 8
58 02-26798 Bodil Møller Poulsen 023-Karby Skyttekreds 195 / 8
59 05-25989 Jette Nielsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 194 / 7
60 07-34457 Lars Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 194 / 7
61 09-52849 Mie Jørgensen 350-Særslev Skytteforening 194 / 6
62 09-47939 Susanne Trolle 039-Horne Skytteforening 194 / 5
63 01-15543 Morten Andreasen 424-Aså Skytteforening 194 / 3
64 02-28517 Karl Jonasen 003-Sjørring Skytteforening 194 / 1
65 04-22106 Henning Nielsen 026-Kjellerup Skytteforening 193 / 5
66 05-85624 Niels Kruse 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 0
 
  15m Gevær - Klasse ÅK2
1 07-34529 Anne Larsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 / 10
2 08-85128 Horst Clausen 363-Broagerlands Skytteforening 199 / 7
3 08-42757 Tom Petersen 363-Broagerlands Skytteforening 199 / 7
4 05-24912 Birgitte Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 5
5 08-88384 Anette Lauritzen 363-Broagerlands Skytteforening 198 / 6
6 01-13302 Ove Jensen 561-Hobro Egnens Skytteforening 198 / 6
7 05-25147 Christian Clausen 922-Beder-Malling Skyttforening 198 / 5
8 05-24986 Keld Lykke Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 197 / 8
9 07-35631 Irene Fragtrup 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 / 6
10 06-40139 Kristian Lund 006-Bramming Skytteforening 197 / 6
11 05-21691 Ingo Jensen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 197 / 5
12 03-35895 Lene F. Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 197 / 4
13 04-85900 Hanne Brunsgaard 001-Viborg Skytteforening 196 / 9
14 07-35301 Thomas Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 196 / 8
15 07-34478 Jonna Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 196 / 7
16 01-13929 Annette Jensen 519-Åbybro Skytteforening 196 / 6
17 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 196 / 6
18 04-31553 Per Schreiber 024-Ikast Skf 196 / 6
19 04-19271 Claes Pedersen 005-Ulbjerg Skytteforening 196 / 5
20 05-84598 Bo Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 196 / 5
21 07-20011 Henriette Laursen 002-Honum og Omegns Skytteforening 196 / 5
22 05-23018 Inge Petersen 118-Lyngby Skyttekreds 196 / 3
23 01-13483 Bodil Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 196 / 2
24 07-20331 Dan Lauersen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 195 / 7
25 04-32872 Bente Søndergaard 055-Tjørring Idrætsforening 195 / 6
26 05-88434 Michael Petersen 115-Grenå Skyttekreds 195 / 6
27 02-28280 Johnny Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 195 / 6
28 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 195 / 5
29 04-32646 Hans G. Christensen 055-Tjørring Idrætsforening 195 / 5
30 07-35653 Helle Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 / 4
31 05-23088 Mogens Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 195 / 4
32 05-17639 Ulla Chemnitz Lyngå 101-Randers Skyttekreds 195 / 4
33 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf. 194 / 7
34 09-48212 Grete Steffensen 039-Horne Skytteforening 194 / 5
35 04-22477 Keld Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 194 / 4
36 01-13923 Claus Nielsen 519-Åbybro Skytteforening 194 / 4
37 09-47568 Lise Pilegaard 104-Sdr. Broby Skytteforening 194 / 4
38 06-34100 Løkke Laijla Simonsen 038-Grindsted Skytteforening 194 / 2
39 05-26153 Marianne Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 2
40 02-28267 Knud Iversen 006-Hurup Skytteforening 194 / 1
41 02-29045 Erik Hansen 003-Sjørring Skytteforening 193 / 7
42 01-13974 Ove Kringelborhn 519-Åbybro Skytteforening 193 / 5
43 03-38118 Annette Nielsen 019-Skjern Skytteforening 193 / 4
44 09-52348 Sanne Christoffersen 180-Bullerup Skyttekreds 193 / 4
45 02-29117 Bitten Hansen 003-Sjørring Skytteforening 193 / 4
46 01-11820 Nikolai Wahlgreen 548-Vilsted Skf. 193 / 3
47 08-43394 Tobias Tesch 363-Broagerlands Skytteforening 193 / 3
48 01-12099 Britta Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 193 / 3
49 04-86960 Michael Holgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I 193 / 3
50 05-25927 Ulla Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 193 / 2
51 05-80671 Maybritt Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 193 / 1
52 09-48419 Jan Lund Nielsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 192 / 4
53 05-23063 Flemming Nielsen 116-Midtdjurs Skytteforening 192 / 2
54 05-23666 Jette Jensen 115-Grenå Skyttekreds 191 / 4
55 05-81545 Betina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 191 / 1
56 01-11647 Ann-Berit Bedsted 713-Vester Han Herred Skytteklub 191 / 0
57 03-30731 Susan Würtz 028-Trehøje Skytteforening 190 / 4
58 03-37927 Gitte D. Eskildsen 019-Skjern Skytteforening 189 / 4
59 05-21551 Søren Hjort 923-Sporvejenes Idrætsforening 189 / 4
60 04-32960 Allan Fiskbæk 055-Tjørring Idrætsforening 189 / 3
61 09-49348 Helle Jørgensen 350-Særslev Skytteforening 189 / 2
62 09-47640 Hans Petersen 104-Sdr. Broby Skytteforening 189 / 2
63 01-11752 Susan Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 189 / 1
64 05-21443 Jørgen Olesen 008-Ry-Emborg Skytteforening 188 / 0
65 01-11526 Michael Vigsø Jensen 713-Vester Han Herred Skytteklub 186 / 2
66 09-51261 Vera Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 185 / 1
67 02-26923 Henrik Pedersen 029-Bjergby SGI&U 180 / 4
68 05-25335 Henning Kjær 940-Samsø Skytteforening 166 / 1
 
  15m Gevær - Klasse ÅK3
1 01-87578 Michael Nielsen 519-Åbybro Skytteforening 199 / 7
2 01-88229 Christian Frost 501-Aalborg Skyttekreds 197 / 8
3 02-28249 Lone Poulsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 / 7
4 05-89073 Rikke Liebetrau 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 6
5 07-87866 Anne Kongstad Andersen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 196 / 3
6 02-88261 Tove Brix Korsgård 004-Boddum-Ydby Skytteforening 195 / 6
7 07-88677 Michael Nielsen 004-Glud Skytteforening 195 / 5
8 09-45193 Bettina Christensen 083-Rudkøbing Skyttekreds 195 / 3
9 03-35982 Christian Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 194 / 6
10 04-22414 Lise Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds 194 / 6
11 01-13379 Karsten Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 194 / 5
12 02-88274 Laila Mikkelsen 029-Bjergby SGI&U 194 / 4
13 04-90193 Gitte Østerby 026-Kjellerup Skytteforening 194 / 3
14 01-88234 Mikael Hansen 501-Aalborg Skyttekreds 193 / 5
15 07-86078 Vibeke Astrid Nielsen 127-Brande Skytteforening 193 / 5
16 02-28158 Kurt Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 193 / 3
17 05-24055 Emmy Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 3
18 07-87869 Kim Bæk 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 / 2
19 02-88263 Claus Korsgård 004-Boddum-Ydby Skytteforening 191 / 2
20 09-50413 Lotte Knudsen 350-Særslev Skytteforening 191 / 1
21 05-24302 Hanne Jørgensen 105-Rønde Skyttekreds 191 / 1
22 04-87573 Henning Moisen 024-Ikast Skf 190 / 3
23 02-82605 Lise Schäffer 003-Sjørring Skytteforening 190 / 3
24 09-49694 Arne Mortensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 190 / 3
25 01-13407 Jens Arne Abildgaard 561-Hobro Egnens Skytteforening 190 / 2
26 02-88265 Henri Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 190 / 2
27 05-26178 Hans Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 2
28 04-83862 Britta Vad 005-Ulbjerg Skytteforening 190 / 1
29 03-35938 Jeanette Trillingsgård 026-Ulfborg Bys Skytteforening 190 / 1
30 05-24032 Janne Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 1
31 05-85302 Jan Karsten Creutsberg 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 1
32 04-83863 Bettina Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 189 / 5
33 01-82915 Anita Linde 548-Vilsted Skf. 189 / 4
34 01-11841 Morten Christensen 548-Vilsted Skf. 189 / 4
35 01-82916 Jarl Linde 548-Vilsted Skf. 189 / 4
36 07-21027 Martin Vangsgård 001-Horsens Skyttekreds 189 / 2
37 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 2
38 07-88945 Claus Ørnsholt 006-Klejs Skytteforening 188 / 4
39 01-11768 Ruby Larsen 548-Vilsted Skf. 188 / 2
40 05-87619 Birgit Bak Quist 101-Randers Skyttekreds 188 / 2
41 07-88944 Conny Sommer Ørnsholt 006-Klejs Skytteforening 188 / 1
42 05-24187 Martin D-Christensen 141-Balle Skytteforening 188 / 1
43 01-13902 Jan Thomas Niemann Jensen 519-Åbybro Skytteforening 188 / 1
44 07-21238 Finn Jacobsen 001-Horsens Skyttekreds 187 / 4
45 05-87617 Anja Fris Sørensen 101-Randers Skyttekreds 187 / 3
46 05-80740 Ejvind Stubberup 923-Sporvejenes Idrætsforening 187 / 3
47 08-42970 Henrik Autzen 367-Sønderborg Skyttekreds 187 / 1
48 01-12007 Jane Schneider 550-D.F.B. Løgstør 186 / 4
49 04-32911 Anna Lise Christensen 055-Tjørring Idrætsforening 186 / 1
50 07-20863 Ulrich Bo Andersen 001-Horsens Skyttekreds 186 / 1
51 01-11767 Ruth Thorius 548-Vilsted Skf. 185 / 5
52 04-32589 Ingeborg Jensen 055-Tjørring Idrætsforening 185 / 3
53 01-11260 Lisbeth Sørensen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 185 / 3
54 06-38995 Niels J. Pedersen 072-Helle Skytteforening 185 / 2
55 05-21650 Kim Sau Therkelsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 185 / 1
56 05-82554 Kirsten Adel 923-Sporvejenes Idrætsforening 185 / 1
57 04-31756 Bo Udby 024-Ikast Skf 184 / 2
58 05-90999 Niklas Sandkilde 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 / 1
59 05-90840 Jeanette Kruse 101-Randers Skyttekreds 184 / 1
60 01-11919 Lisbeth Olsen 550-D.F.B. Løgstør 184 / 0
61 03-86994 Gunner Frost 026-Ulfborg Bys Skytteforening 184 / 0
62 05-87627 Eva Thomadsen 101-Randers Skyttekreds 184 / 0
63 05-17818 Per Kjær Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 183 / 2
64 08-89620 Allan Jacobsen 363-Broagerlands Skytteforening 183 / 1
65 05-80741 Krista Enevoldsen 923-Sporvejenes Idrætsforening 183 / 1
66 05-90007 Jan Kastrup 101-Randers Skyttekreds 183 / 1
67 05-82497 Jens B. Holst 923-Sporvejenes Idrætsforening 182 / 1
68 03-86720 Yrsa Frost 026-Ulfborg Bys Skytteforening 182 / 0
69 03-30623 Gitte Overgaard 028-Trehøje Skytteforening 181 / 1
70 04-88115 Thomas Godskesen 026-Kjellerup Skytteforening 181 / 1
71 05-90739 Tina Yde Bøje 128-Langå & Omegns Skytteforening 181 / 1
72 05-18464 Brian Kristensen 101-Randers Skyttekreds 179 / 1
73 05-90010 Jette Glerup 101-Randers Skyttekreds 178 / 1
74 02-28377 Lillian Kærgård Nielsen 006-Hurup Skytteforening 177 / 0
75 05-17704 Stig Lykke Andreasen 101-Randers Skyttekreds 176 / 0
76 05-89401 Ilse Christa Rasmussen 923-Sporvejenes Idrætsforening 175 / 1
77 05-88461 Sonny Davidsen 008-Ry-Emborg Skytteforening 171 / 0
78 02-87476 Nancy Knudsen 006-Hurup Skytteforening 171 / 0
79 09-90039 Trine Petersen 103-Tranekær/Tullebølle IF 152 / 0
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK1
1 05-71969 Tjalfe Christian Kramer Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 200 400 / 18
2 05-25332 Inge Kleis 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 18
3 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889 200 200 400 / 14
4 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 199 200 399 / 15
5 09-47955 Signe Steffensen 039-Horne Skytteforening 200 199 399 / 25
6 05-25213 Stine Jensen 940-Samsø Skytteforening 200 199 399 / 16
7 06-39876 Andreas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 197 200 397 / 15
8 09-48273 Cathrine S Jensen 039-Horne Skytteforening 198 199 397 / 12
9 01-87247 Kasper Nørgaard Hansen 501-Aalborg Skyttekreds 198 199 397 / 8
10 06-39782 Mike Varming 001-Ribe Skyttekreds 199 198 397 / 15
11 06-86389 Heidi Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 200 197 397 / 11
12 05-71943 Toke Daniel Kramer Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 197 396 / 11
13 05-25800 Mikkel Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 200 196 396 / 5
14 05-25274 Mathias Krei 940-Samsø Skytteforening 196 198 394 / 9
15 03-30915 Daniel Willadsen 028-Trehøje Skytteforening 196 197 393 / 8
16 03-36295 Katrine Sørensen 028-Trehøje Skytteforening 196 194 390 / 6
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK2
1 05-21773 Alexander Jacobsen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 200 200 400 / 19
2 01-11762 Simon Larsen 550-D.F.B. Løgstør 200 200 400 / 18
3 05-25209 Søren Kleis 940-Samsø Skytteforening 199 200 399 / 15
4 01-13732 Signe Nielsen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 199 200 399 / 14
5 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 199 200 399 / 7
6 06-39792 Lotte Bondesen 001-Ribe Skyttekreds 199 200 399 / 6
7 01-11903 Mads Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 199 199 398 / 15
8 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 199 199 398 / 12
9 05-80318 Rasmus Bach 944-Århus Riffelskytte Klub 199 199 398 / 5
10 05-17990 Marcus Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 200 198 398 / 20
11 06-81644 Jens Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 198 199 397 / 16
12 01-16175 Dennis S. Nielsen 501-Aalborg Skyttekreds 198 199 397 / 13
13 05-73754 Niels Burlund 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 199 198 397 / 10
14 03-29726 Tanja A. Vestergaard 028-Trehøje Skytteforening 197 199 396 / 13
15 02-28225 Mattias Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 198 198 396 / 13
16 05-72248 Søren Herlev 903-VFB Århus Skyttelaug 198 198 396 / 13
17 06-39803 Kevin Christensen 001-Ribe Skyttekreds 198 198 396 / 7
18 05-17963 Mathias Wilson Pape 101-Randers Skyttekreds 199 197 396 / 13
19 06-34086 Martin Thovtrup 072-Helle Skytteforening 198 197 395 / 12
20 01-12090 Catrine Larsen 550-D.F.B. Løgstør 198 197 395 / 11
21 01-11019 Simon Vissing 412-Hjørring Skytteforening 198 197 395 / 6
22 05-74917 Martin Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 196 395 / 16
23 03-83081 Sara Stræde 028-Trehøje Skytteforening 197 197 394 / 8
24 03-30774 Nicklas Hansen 028-Trehøje Skytteforening 197 197 394 / 4
25 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 196 393 / 10
26 03-29753 Johanne Pedersen 028-Trehøje Skytteforening 196 196 392 / 11
27 06-38278 Karin Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 196 196 392 / 9
28 05-18351 Esben Friis Sørensen 101-Randers Skyttekreds 193 198 391 / 7
29 05-74031 Morten Clausen 922-Beder-Malling Skyttforening 192 196 388 / 10
30 06-38217 Mathias S. Sørensen 015-Ølgod Skytteforening 191 195 386 / 2
31 02-28188 Steffan Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 185 199 384 / 13
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK3
1 05-90273 Henrik Kock 940-Samsø Skytteforening 200 200 400 / 16
2 05-83137 Marcus A. Christiansen 903-VFB Århus Skyttelaug 199 200 399 / 16
3 05-90283 Patrick Nielsen 940-Samsø Skytteforening 199 200 399 / 14
4 05-87020 Louis Egholm Skovmand 944-Århus Riffelskytte Klub 199 200 399 / 10
5 05-25340 Hanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 200 199 399 / 16
6 05-84653 Morten Nissen 101-Randers Skyttekreds 199 199 398 / 12
7 02-28304 Emma Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 200 397 / 12
8 04-19282 Ann-Kathrine Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 197 200 397 / 9
9 02-85377 Niels Christensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 200 397 / 8
10 05-90270 Mads Thomsen 940-Samsø Skytteforening 198 199 397 / 18
11 05-81546 Nanna Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 199 397 / 13
12 02-88017 Pernille Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 199 396 / 13
13 05-84663 Julie Stensgaard 101-Randers Skyttekreds 197 199 396 / 12
14 07-35314 Søren Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 199 396 / 7
15 05-87021 Pav Volff Pedersen 944-Århus Riffelskytte Klub 198 198 396 / 15
16 01-80781 Casper Krogh Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 198 198 396 / 12
17 02-81858 Magnus Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 198 395 / 8
18 04-80045 Helle Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 198 197 395 / 13
19 06-88819 Anni Thovtrup 072-Helle Skytteforening 199 196 395 / 9
20 05-84799 Kathrine Lillelund Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 196 197 393 / 11
21 05-88226 Henrik Jurgensen 944-Århus Riffelskytte Klub 196 197 393 / 5
22 05-85300 Anders S. Zinck 903-VFB Århus Skyttelaug 198 195 393 / 3
23 05-25303 Kirstine Bissø Svoboda 940-Samsø Skytteforening 199 194 393 / 12
24 01-11763 Signe Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 195 197 392 / 10
25 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 196 391 / 9
26 05-26538 Mathias Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 194 391 / 6
27 03-85230 Rune Sørensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 197 194 391 / 4
28 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 193 197 390 / 4
29 01-85492 Martin Jensen 550-D.F.B. Løgstør 196 194 390 / 13
30 01-90047 Sebastian Dybdal 550-D.F.B. Løgstør 196 194 390 / 7
31 05-73103 Rasmus Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 197 193 390 / 4
32 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 191 197 388 / 4
33 01-11885 Mark Christoffersen 550-D.F.B. Løgstør 194 193 387 / 6
34 05-90811 Frederik Leth 944-Århus Riffelskytte Klub 191 195 386 / 7
35 05-26411 Jeppe Hedegaard Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 192 385 / 6
36 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 190 194 384 / 5
37 05-84393 Christian Nielsen 944-Århus Riffelskytte Klub 192 192 384 / 3
38 07-82985 Lars Højen Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 191 383 / 3
39 05-82516 Mads Lillelund 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 193 190 383 / 5
40 06-86388 Daniel Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 194 189 383 / 5
41 05-85961 Ýmir Skjaldarson 101-Randers Skyttekreds 189 193 382 / 3
42 05-84400 Oliver Olsen 101-Randers Skyttekreds 189 191 380 / 6
43 05-90248 Maknus Moulskov 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 190 380 / 7
44 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 188 188 376 / 6
45 05-88512 Rikke Liv Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 188 376 / 2
46 05-89408 Asbjørn Ulsig 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 191 375 / 6
47 05-90691 Sara Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 188 375 / 3
48 05-90247 Frej Leth Lorentzen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 187 374 / 6
49 05-89343 Mathias Mosegaard Hundahl 944-Århus Riffelskytte Klub 188 185 373 / 6
50 05-87633 Steffen A. M. Rousing 101-Randers Skyttekreds 185 187 372 / 3
51 02-81116 Jonas Madsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 194 178 372 / 4
52 05-88511 Christian R Laursen 901-Skytteklubben DSB/ASF 179 189 368 / 2
53 05-90249 Mark Ustrup 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 180 368 / 4
54 05-88297 Nicolaj Eggertsen 902-Odder Skytteforening 182 182 364 / 5
55 05-87623 Daniel Filtenborg Binder 101-Randers Skyttekreds 185 179 364 / 3
56 06-89724 Mike Kristiansen 010-Esbjerg Skyttekreds 179 183 362 / 4
57 05-88252 Natascha Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 182 179 361 / 2
58 07-89290 Morten Dinesen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 178 182 360 / 2
59 05-88510 Christopher Burlin-Ihler 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 170 357 / 0
60 06-90989 Oliver Gjerlevsen 010-Esbjerg Skyttekreds 174 179 353 / 1
61 07-89289 Michael Dinesen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 170 182 352 / 2
62 06-86387 Frederik Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 178 159 337 / 2
63 05-82342 Anders Lillelund Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 173 155 328 / 0
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J1
1 02-26979 Stefanie Emilie Nielsen 023-Karby Skyttekreds 200 200 400 / 17
2 08-42379 Christina Nielsen 308-Vojens Skytteforening 199 200 399 / 12
3 05-18372 Emilie Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 200 199 399 / 15
4 05-25297 Lasse Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 200 199 399 / 13
5 05-24894 Jesper Mathiasen 903-VFB Århus Skyttelaug 200 199 399 / 11
6 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 198 200 398 / 17
7 05-25277 Martin Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 199 199 398 / 14
8 05-52514 Pia Nielsen 940-Samsø Skytteforening 199 199 398 / 12
9 03-30467 Niels H. Overgaard 028-Trehøje Skytteforening 198 199 397 / 12
10 05-24949 Kasper Hornbek 944-Århus Riffelskytte Klub 198 199 397 / 7
11 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 199 396 / 15
12 05-25314 Jesper B. Mikkelsen 940-Samsø Skytteforening 199 197 396 / 17
13 05-25387 Anders Alexandersen 940-Samsø Skytteforening 199 197 396 / 13
14 05-18839 Joachim Thomadsen 101-Randers Skyttekreds 197 198 395 / 8
15 03-30976 Alexander Helleskov 028-Trehøje Skytteforening 196 198 394 / 5
16 02-28906 Kristian Brandi 001-Thisted Skyttekreds 194 197 391 / 9
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J2
1 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 199 200 399 / 15
2 05-78867 Casper Lahn 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 200 398 / 10
3 02-26839 Patrick Poulsen 023-Karby Skyttekreds 198 199 397 / 18
4 01-11173 Emil Penderup Kjæhr 412-Hjørring Skytteforening 198 199 397 / 12
5 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 196 200 396 / 12
6 01-15879 Kristinna Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 197 199 396 / 12
7 02-27013 Morten K. Jørgensen 023-Karby Skyttekreds 196 199 395 / 7
8 05-17847 Ole Kjøller Nielsen 101-Randers Skyttekreds 199 196 395 / 11
9 01-79955 Emil Haldrup Jensen 550-D.F.B. Løgstør 197 197 394 / 6
10 05-24830 Ib Toft 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 196 394 / 6
11 05-25219 Simon Kjær 940-Samsø Skytteforening 194 199 393 / 14
12 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 195 198 393 / 6
13 04-22005 Troels Østerby Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening 196 197 393 / 11
14 05-78122 Emil Saaby 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 196 393 / 11
15 01-15776 Stefan Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 194 198 392 / 9
16 05-79241 Benn Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 195 197 392 / 12
17 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 195 197 392 / 8
18 01-83267 Louise Jensen 550-D.F.B. Løgstør 196 196 392 / 5
19 02-28187 Stephanie Heidi Villund 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 195 392 / 6
20 04-19709 Jakob Kilias Svenningsen 001-Viborg Skytteforening 198 194 392 / 14
21 03-29739 Martin Jakobsen 028-Trehøje Skytteforening 195 196 391 / 7
22 05-21417 Morten Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 193 197 390 / 9
23 06-38169 Peter Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 194 196 390 / 5
24 06-39806 Katrine Q Bondesen 001-Ribe Skyttekreds 195 195 390 / 9
25 05-23320 Anders Burlund 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 196 194 390 / 6
26 01-83585 Jonas Klitgaard 412-Hjørring Skytteforening 196 194 390 / 5
27 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 193 196 389 / 5
28 05-78933 Camilla Lykke Matthiesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 195 389 / 3
29 05-17764 Rasmus Holst Andersen 101-Randers Skyttekreds 195 194 389 / 7
30 05-26426 Dennis Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 194 389 / 6
31 06-39868 Bjarke Mølby Karstens 001-Ribe Skyttekreds 194 193 387 / 7
32 05-78561 Christina Mønster 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 193 192 385 / 9
33 05-81251 Natasja Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 186 376 / 3
34 01-87889 Camilla K. Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 182 192 374 / 2
35 01-83582 Anders Abildgård 412-Hjørring Skytteforening 191 183 374 / 4
36 05-85299 Kristian A. Hansen 903-VFB Århus Skyttelaug 187 185 372 / 6
37 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 180 362 / 1
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse UNG
1 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 198 198 396 / 9
2 09-45956 Laura Buch 350-Særslev Skytteforening 196 199 395 / 16
3 09-50524 Camilla Knudsen 350-Særslev Skytteforening 196 194 390 / 6
4 05-25247 Nanna Bissø 940-Samsø Skytteforening 193 192 385 / 4
5 09-47940 Stine Nielsen 047-Krarup/Espe SG&I 196 189 385 / 2
6 05-79168 Bettina Schnobel Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 192 384 / 4
7 01-12022 Henrik Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 193 189 382 / 5
8 08-44110 Simone Nørup 363-Broagerlands Skytteforening 190 191 381 / 2
9 03-36838 Jeanne Kirk 026-Ulfborg Bys Skytteforening 188 189 377 / 1
10 03-35879 Matilde Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 189 188 377 / 2
11 05-24784 Morten Flecks 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 190 376 / 3
12 01-11061 Mikkel Jepsen 412-Hjørring Skytteforening 184 190 374 / 4
13 03-35970 Diana Henriksen 028-Trehøje Skytteforening 181 189 370 / 4
14 03-35880 Martin Holst Nørmark 026-Ulfborg Bys Skytteforening 186 183 369 / 2
15 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening 187 181 368 / 0
16 01-10984 Anne-Mai Madsen 412-Hjørring Skytteforening 180 186 366 / 1
17 05-26430 Christian Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 179 184 363 / 1
18 04-19544 Rasmus Holm Pedersen 001-Viborg Skytteforening 182 181 363 / 4
19 04-31993 Rasmus Looft 027-Lind Skytteforening 178 184 362 / 1
20 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening 180 182 362 / 2
21 03-35978 Claus Søndergaard 026-Ulfborg Bys Skytteforening 176 183 359 / 1
22 01-11539 Louise Bedsted 710-Vester Han Herred Skytteforeni 180 177 357 / 1
23 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening 177 175 352 / 1
24 05-25190 Asta Lund Mathiesen 944-Århus Riffelskytte Klub 173 177 350 / 1
25 01-11169 Esben Pilgaard Møller 412-Hjørring Skytteforening 156 166 322 / 3
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 1
1 07-20230 Charlotte Jakobsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 199 199 398 / 11
2 07-35128 Rene Kristiansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 199 398 / 11
3 09-50208 Jan Østergård Jensen 350-Særslev Skytteforening 199 199 398 / 10
4 01-17033 Lars Ørum Pedersen 501-Aalborg Skyttekreds 197 197 394 / 5
5 08-43006 Esben Jakobsen 362-Sundeved Skytteforening 197 195 392 / 6
6 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening 196 195 391 / 6
7 05-24876 Pernille Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 195 391 / 4
8 01-16577 Mark Kim Skovbo 501-Aalborg Skyttekreds 197 194 391 / 6
9 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening 193 194 387 / 4
10 05-24825 Jane Sønnichsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 192 194 386 / 10
11 01-16485 Jeppe V. Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 192 194 386 / 7
12 09-59562 Jakob Jensen 350-Særslev Skytteforening 191 194 385 / 7
13 09-50058 Pia Steffensen 350-Særslev Skytteforening 189 195 384 / 3
14 09-47589 Kenneth Hansen 104-Sdr. Broby Skytteforening 188 195 383 / 5
15 01-28830 Mette Christensen 501-Aalborg Skyttekreds 191 192 383 / 3
16 03-31467 Karl Henrik Hamann 028-Trehøje Skytteforening 191 191 382 / 5
17 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening 189 186 375 / 7
18 08-42652 Jørn Chr Krogh 365-Nordals Skyttekreds 185 189 374 / 6
19 06-41245 Charlotte Dahl 010-Esbjerg Skyttekreds 189 185 374 / 1
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 2
1 05-24595 Anita Grove Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 194 386 / 4
2 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skyttforening 192 191 383 / 4
3 07-34301 Karsten Karstensen 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 189 188 377 / 1
4 05-24021 Karin Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 191 376 / 2
5 05-23948 Christina S Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 188 188 376 / 2
6 01-15485 Dennis Nielsen 509-Ulsted Skf. 184 190 374 / 6
7 06-40827 Nicolai Christensen 001-Ribe Skyttekreds 184 190 374 / 5
8 05-25174 Kasper Væring 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 185 371 / 3
9 01-15917 Jes Højen Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 182 188 370 / 3
10 06-41611 Bent P. Nielsen 021-Brørup Skyttekreds 190 179 369 / 2
11 05-26007 Hans Thomsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 181 187 368 / 2
12 09-48314 Anders Hansen 039-Horne Skytteforening 188 180 368 / 1
13 05-25431 Peter Junker Hansen 902-Odder Skytteforening 187 179 366 / 1
14 06-38336 Hans Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 180 182 362 / 2
15 05-24961 Ivan Jeppesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 177 362 / 0
16 07-20326 Flemming Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 184 176 360 / 2
17 08-43003 Eva E Rasmussen 362-Sundeved Skytteforening 174 184 358 / 4
18 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 179 179 358 / 3
19 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 180 175 355 / 3
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 3
1 05-25857 Claus B. Laursen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 191 378 / 3
2 02-27075 Julius Petersen 023-Karby Skyttekreds 185 186 371 / 0
3 08-44018 Johan Christiansen 362-Sundeved Skytteforening 187 184 371 / 1
4 04-22467 Kent Haaning 014-Silkeborg Skyttekreds 186 183 369 / 1
5 08-43337 Poul Clausen 343-Grænseegnens Skytteforening 180 186 366 / 2
6 05-18560 Alex Toft 101-Randers Skyttekreds 181 182 363 / 3
7 05-25565 Jens Jensen 902-Odder Skytteforening 182 177 359 / 1
8 01-11178 Daniel Nielsen 412-Hjørring Skytteforening 181 176 357 / 2
9 06-40782 Steffen Larsen 010-Esbjerg Skyttekreds 178 178 356 / 2
10 01-13917 Egon Østergaard 550-D.F.B. Løgstør 169 183 352 / 1
11 05-60506 Kasper Guldbæk 901-Skytteklubben DSB/ASF 161 188 349 / 1
12 08-43530 Ove Østergaard 363-Broagerlands Skytteforening 168 181 349 / 2
13 02-27146 Allan Sørensen 023-Karby Skyttekreds 171 176 347 / 0
14 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 173 173 346 / 2
15 05-22322 Morten Møller Sørensen 101-Randers Skyttekreds 170 173 343 / 1
16 05-18154 Jørn Thisted 101-Randers Skyttekreds 171 172 343 / 1
17 05-89073 Rikke Liebetrau 901-Skytteklubben DSB/ASF 171 171 342 / 0
18 05-26061 Martin F. Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 168 172 340 / 3
19 07-34517 Bo W. Knudsen 199-Fredericia Garnison Idrætsfore 162 173 335 / 0
20 08-43501 Børge Paulsen 363-Broagerlands Skytteforening 161 170 331 / 1
21 09-49849 Jørgen H. Olsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 175 156 331 / 2
22 08-42296 Rudi Lindahl 308-Vojens Skytteforening 162 137 299 / 2
23 06-90990 Chris Jacobsen 072-Helle Skytteforening 107 92 199 / 0
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V1
1 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 200 200 400 / 16
2 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 200 199 399 / 13
3 05-18344 Finn Dollerup 903-VFB Århus Skyttelaug 198 200 398 / 13
4 05-25369 Bjarne Andersen 940-Samsø Skytteforening 199 199 398 / 9
5 05-26268 Jens Eriksen 903-VFB Århus Skyttelaug 199 199 398 / 9
6 03-30767 Olav Jensen 028-Trehøje Skytteforening 198 199 397 / 5
7 05-25323 Jenny Bissø 940-Samsø Skytteforening 197 199 396 / 13
8 02-29126 Bent Olesen 023-Karby Skyttekreds 198 198 396 / 15
9 01-14490 Winnie Therkildsen 531-D.F.B. Aalborg 198 198 396 / 12
10 09-50922 Rasmus Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 198 198 396 / 7
11 09-52205 Bent Johansen 180-Bullerup Skyttekreds 196 199 395 / 10
12 01-15404 Ole M. Nielsen 509-Ulsted Skf. 197 198 395 / 14
13 05-25243 Niels Jørn Johansen 940-Samsø Skytteforening 198 197 395 / 8
14 05-25728 Jørgen Mahler 944-Århus Riffelskytte Klub 199 196 395 / 10
15 05-17347 Knud Ove Gammeljord 101-Randers Skyttekreds 199 196 395 / 6
16 05-25326 Jan O Jørgensen 940-Samsø Skytteforening 196 198 394 / 11
17 04-32710 Egon Stephansen 027-Lind Skytteforening 196 198 394 / 10
18 05-21512 Jørgen Kragh 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 198 394 / 9
19 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening 197 197 394 / 7
20 05-26012 Eva Nørgaard 903-VFB Århus Skyttelaug 194 199 393 / 11
21 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 199 393 / 7
22 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 197 195 392 / 8
23 05-73443 Per Kjærsgård Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 196 391 / 7
24 05-26090 Gunnar B. Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 195 391 / 4
25 06-40971 Eskild Dahl 072-Helle Skytteforening 196 194 390 / 7
26 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening 194 195 389 / 4
27 05-26443 Bjarne Brøndum Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 192 388 / 7
28 05-26116 Arne Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 192 387 / 2
29 05-23281 Karl Otto Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 188 384 / 5
30 05-26446 Birgit Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 196 382 / 3
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V2
1 09-50995 Jens Nørregaard 180-Bullerup Skyttekreds 198 199 397 / 10
2 07-35378 Preben Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 197 395 / 8
3 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub 196 194 390 / 3
4 07-35524 Kristian Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 194 389 / 5
5 05-72937 Richard Lindhof 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 195 387 / 10
6 01-17287 Allan Prior 531-D.F.B. Aalborg 196 191 387 / 4
7 05-81514 Flemming Jensen 903-VFB Århus Skyttelaug 191 195 386 / 9
8 02-26777 Knud Søndergård 023-Karby Skyttekreds 194 192 386 / 5
9 05-25915 Børge Klint 944-Århus Riffelskytte Klub 193 192 385 / 6
10 05-26661 Bente Creutsberg 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 194 382 / 2
11 05-26110 Britta Lund Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 191 382 / 3
12 05-25787 Otto Reimers 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 191 382 / 2
13 05-23118 Jens Nielsen 116-Midtdjurs Skytteforening 191 190 381 / 2
14 05-25436 Per Hansen 902-Odder Skytteforening 186 194 380 / 3
15 08-88650 Jens Ole Sørensen 308-Vojens Skytteforening 191 188 379 / 4
16 05-23236 Erik Madsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 191 378 / 3
17 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening 187 191 378 / 3
18 05-26174 Henning Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 192 376 / 1
19 05-24533 Henning Vinther 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 190 376 / 5
20 05-18053 Leif Jensen 101-Randers Skyttekreds 185 190 375 / 3
21 05-25925 Vagn Outzen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 186 375 / 3
22 05-80788 John Sejr 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 184 375 / 4
23 05-24694 Gunnar S. Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 187 373 / 1
24 05-25775 Søren Berthelsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 182 373 / 4
25 05-71856 Tove Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 180 190 370 / 8
26 05-18356 Erling B. Jacobsen 101-Randers Skyttekreds 185 185 370 / 3
27 05-25108 Jørgen Solsbæk 922-Beder-Malling Skyttforening 183 185 368 / 2
28 05-72324 Søren Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 181 368 / 2
29 08-42270 Grethe Pedersen 322-Gram Skytteforening 182 185 367 / 1
30 05-25097 Ove Gertsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 184 367 / 2
31 05-26447 Benny Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 179 366 / 1
32 05-24730 Palle Øvli Røjgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 181 365 / 2
33 05-25771 Tonny Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 182 364 / 1
34 05-78777 Charles Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 178 363 / 2
35 05-25592 Henning Nielsen 902-Odder Skytteforening 183 179 362 / 3
36 05-24635 Peder Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 179 361 / 2
37 05-26392 Karl Madsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 177 180 357 / 4
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse H1
1 05-76668 Jonas Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 199 398 / 21
2 05-85691 Christian Lausten 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 188 374 / 4
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse H2
1 05-25966 Lone Overbye 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 200 400 / 18
2 05-17545 Martin Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 199 399 / 15
3 06-85578 Susan Jacobsen 072-Helle Skytteforening 199 199 398 / 9
4 06-38580 Leif Jessen 072-Helle Skytteforening 198 198 396 / 7
5 05-76758 Joan Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 196 395 / 8
6 05-79418 Anna Bomgård 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 197 394 / 12
7 06-41263 Berit Kirstine Gejl 072-Helle Skytteforening 197 197 394 / 11
8 06-34103 Knud Jørgen Jensen 072-Helle Skytteforening 197 197 394 / 9
9 05-18195 John Nicholaisen 101-Randers Skyttekreds 197 196 393 / 10
10 05-26180 Evan Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 193 389 / 8
11 05-25334 Henrik Berthelsen 940-Samsø Skytteforening 190 189 379 / 8
12 05-79181 Berit Johansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 188 374 / 1
13 05-77153 Jan Nørh Hulmann 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 170 358 / 3
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 05-73475 Per Mathiasen 903-VFB Århus Skyttelaug 200 200 400 / 16
2 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 200 200 400 / 10
3 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 198 200 398 / 13
4 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds 199 199 398 / 11
5 05-25234 Pia Kleis 940-Samsø Skytteforening 199 199 398 / 9
6 08-42336 Karin Rudebeck 308-Vojens Skytteforening 199 199 398 / 9
7 05-25221 Sanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 200 198 398 / 14
8 05-76345 Karsten Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 200 198 398 / 12
9 06-41477 Alice Frandsen 020-Holsted Skyttekreds 198 199 397 / 13
10 07-35506 Lars Kring Mortensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 198 397 / 13
11 05-25215 Sonja Bissø 940-Samsø Skytteforening 198 198 396 / 12
12 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening 198 198 396 / 10
13 09-50324 Torben Christiansen 350-Særslev Skytteforening 198 198 396 / 7
14 08-42325 Lene Olsen 308-Vojens Skytteforening 199 197 396 / 8
15 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening 197 197 394 / 10
16 09-49799 Anders Mortensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 197 197 394 / 8
17 05-24912 Birgitte Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 196 394 / 9
18 01-13923 Claus Nielsen 519-Åbybro Skytteforening 198 195 393 / 9
19 08-42352 Ingrid Lillie 308-Vojens Skytteforening 195 197 392 / 7
20 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening 195 196 391 / 11
21 07-33098 Susanne Egebjerg 127-Brande Skytteforening 193 195 388 / 13
22 05-25952 Palle Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 194 192 386 / 6
23 05-25147 Christian Clausen 922-Beder-Malling Skyttforening 194 192 386 / 5
24 05-25989 Jette Nielsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 190 195 385 / 7
25 08-38732 Britta Christensen 322-Gram Skytteforening 190 193 383 / 3
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening 200 198 398 / 11
2 01-16498 Frede Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 197 199 396 / 8
3 04-85900 Hanne Brunsgaard 001-Viborg Skytteforening 196 199 395 / 6
4 07-35301 Thomas Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 198 395 / 11
5 07-35631 Irene Fragtrup 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 196 395 / 10
6 05-84598 Bo Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 196 394 / 8
7 06-40927 John Skovgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 195 198 393 / 11
8 05-89344 Thomas B Thomsen 944-Århus Riffelskytte Klub 197 196 393 / 9
9 05-81545 Betina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 194 392 / 6
10 01-87578 Michael Nielsen 519-Åbybro Skytteforening 194 197 391 / 9
11 04-22477 Keld Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 195 196 391 / 9
12 01-11752 Susan Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 195 196 391 / 8
13 09-51383 Kurt Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 193 197 390 / 5
14 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 197 390 / 5
15 04-32872 Bente Søndergaard 055-Tjørring Idrætsforening 192 197 389 / 6
16 05-18504 Anny Toft 101-Randers Skyttekreds 195 194 389 / 4
17 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 196 193 389 / 8
18 01-13929 Annette Jensen 519-Åbybro Skytteforening 191 197 388 / 6
19 05-85624 Niels Kruse 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 195 388 / 5
20 05-24986 Keld Lykke Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 197 191 388 / 7
21 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 190 196 386 / 8
22 03-35938 Jeanette Trillingsgård 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 194 386 / 7
23 04-32646 Hans G. Christensen 055-Tjørring Idrætsforening 194 192 386 / 4
24 03-35982 Christian Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 190 194 384 / 6
25 09-47640 Hans Petersen 104-Sdr. Broby Skytteforening 192 192 384 / 5
26 03-35895 Lene F. Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 192 384 / 3
27 05-23088 Mogens Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 189 194 383 / 4
28 05-85302 Jan Karsten Creutsberg 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 191 382 / 3
29 01-13974 Ove Kringelborhn 519-Åbybro Skytteforening 194 188 382 / 0
30 05-80671 Maybritt Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 186 192 378 / 9
31 05-90999 Niklas Sandkilde 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 187 373 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse BK1
1 09-47955 Signe Steffensen 039-Horne Skytteforening 200 / 14
2 05-25213 Stine Jensen 940-Samsø Skytteforening 200 / 10
3 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889 200 / 9
4 05-71969 Tjalfe Christian Kramer Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 8
5 05-25332 Inge Kleis 940-Samsø Skytteforening 200 / 8
6 06-86389 Heidi Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 200 / 7
7 05-25800 Mikkel Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 200 / 4
8 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 199 / 10
9 06-39782 Mike Varming 001-Ribe Skyttekreds 199 / 8
10 05-71943 Toke Daniel Kramer Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 6
11 09-48273 Cathrine S Jensen 039-Horne Skytteforening 198 / 6
12 01-87247 Kasper Nørgaard Hansen 501-Aalborg Skyttekreds 198 / 5
13 06-39876 Andreas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 197 / 5
14 08-44398 Martin Kjær 308-Vojens Skytteforening 196 / 8
15 05-25274 Mathias Krei 940-Samsø Skytteforening 196 / 4
16 03-30915 Daniel Willadsen 028-Trehøje Skytteforening 196 / 4
17 03-36295 Katrine Sørensen 028-Trehøje Skytteforening 196 / 4
 
  15m Luftgevær - Klasse BK2
1 05-17990 Marcus Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 200 / 11
2 01-11762 Simon Larsen 550-D.F.B. Løgstør 200 / 8
3 05-21773 Alexander Jacobsen 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 200 / 7
4 01-13732 Signe Nielsen 425-Løkken og Omegns Skytteforenin 199 / 9
5 01-11903 Mads Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 199 / 8
6 05-74917 Martin Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 199 / 7
7 05-17963 Mathias Wilson Pape 101-Randers Skyttekreds 199 / 7
8 05-73754 Niels Burlund 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 199 / 5
9 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 199 / 5
10 05-25209 Søren Kleis 940-Samsø Skytteforening 199 / 4
11 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889 199 / 3
12 05-80318 Rasmus Bach 944-Århus Riffelskytte Klub 199 / 1
13 06-39792 Lotte Bondesen 001-Ribe Skyttekreds 199 / 1
14 06-81644 Jens Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 198 / 10
15 05-72248 Søren Herlev 903-VFB Århus Skyttelaug 198 / 8
16 06-34086 Martin Thovtrup 072-Helle Skytteforening 198 / 7
17 01-12090 Catrine Larsen 550-D.F.B. Løgstør 198 / 7
18 01-16175 Dennis S. Nielsen 501-Aalborg Skyttekreds 198 / 6
19 06-39803 Kevin Christensen 001-Ribe Skyttekreds 198 / 5
20 01-11019 Simon Vissing 412-Hjørring Skytteforening 198 / 4
21 02-28225 Mattias Thomsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 198 / 3
22 05-79497 Andreas Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 7
23 03-29726 Tanja A. Vestergaard 028-Trehøje Skytteforening 197 / 5
24 03-83081 Sara Stræde 028-Trehøje Skytteforening 197 / 3
25 03-30774 Nicklas Hansen 028-Trehøje Skytteforening 197 / 2
26 03-29753 Johanne Pedersen 028-Trehøje Skytteforening 196 / 7
27 06-38278 Karin Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 196 / 4
28 05-18351 Esben Friis Sørensen 101-Randers Skyttekreds 193 / 2
29 05-74031 Morten Clausen 922-Beder-Malling Skyttforening 192 / 4
30 06-38217 Mathias S. Sørensen 015-Ølgod Skytteforening 191 / 1
31 02-28188 Steffan Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 185 / 8
 
  15m Luftgevær - Klasse BK3
1 05-25340 Hanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 200 / 10
2 05-90273 Henrik Kock 940-Samsø Skytteforening 200 / 7
3 05-83137 Marcus A. Christiansen 903-VFB Århus Skyttelaug 199 / 9
4 05-90283 Patrick Nielsen 940-Samsø Skytteforening 199 / 5
5 05-25303 Kirstine Bissø Svoboda 940-Samsø Skytteforening 199 / 5
6 05-84653 Morten Nissen 101-Randers Skyttekreds 199 / 5
7 05-87020 Louis Egholm Skovmand 944-Århus Riffelskytte Klub 199 / 4
8 06-88819 Anni Thovtrup 072-Helle Skytteforening 199 / 3
9 05-90270 Mads Thomsen 940-Samsø Skytteforening 198 / 8
10 05-81546 Nanna Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 7
11 01-80781 Casper Krogh Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 198 / 6
12 05-87021 Pav Volff Pedersen 944-Århus Riffelskytte Klub 198 / 6
13 04-80045 Helle Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 198 / 5
14 05-85300 Anders S. Zinck 903-VFB Århus Skyttelaug 198 / 0
15 02-28304 Emma Hasager 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 / 7
16 05-84663 Julie Stensgaard 101-Randers Skyttekreds 197 / 6
17 02-88017 Pernille Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 / 4
18 02-85377 Niels Christensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 / 4
19 02-81858 Magnus Jensen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 / 4
20 07-35314 Søren Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 / 4
21 05-73103 Rasmus Skaade 944-Århus Riffelskytte Klub 197 / 3
22 04-19282 Ann-Kathrine Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening 197 / 3
23 05-26538 Mathias Petersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 2
24 03-85230 Rune Sørensen 026-Ulfborg Bys Skytteforening 197 / 1
25 01-85492 Martin Jensen 550-D.F.B. Løgstør 196 / 7
26 04-85813 Rasmus Nielsen 005-Ulbjerg Skytteforening 196 / 7
27 05-84799 Kathrine Lillelund Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 196 / 5
28 01-90047 Sebastian Dybdal 550-D.F.B. Løgstør 196 / 3
29 05-88226 Henrik Jurgensen 944-Århus Riffelskytte Klub 196 / 3
30 05-85726 Markus Brøgger 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 6
31 09-86192 Denis Kraft 039-Horne Skytteforening 195 / 6
32 01-11763 Signe Christiansen 550-D.F.B. Løgstør 195 / 4
33 07-87867 Jeppe Kongstad Andersen 131-Bredsten Skytteforening 195 / 2
34 03-83074 Jakob Holt Lorentsen 028-Trehøje Skytteforening 194 / 7
35 01-11885 Mark Christoffersen 550-D.F.B. Løgstør 194 / 5
36 06-86388 Daniel Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 194 / 3
37 02-81116 Jonas Madsen 004-Boddum-Ydby Skytteforening 194 / 3
38 05-82516 Mads Lillelund 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 193 / 2
39 09-81234 Mads Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 193 / 2
40 05-26411 Jeppe Hedegaard Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 1
41 07-82985 Lars Højen Hansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 192 / 3
42 05-84393 Christian Nielsen 944-Århus Riffelskytte Klub 192 / 2
43 05-90811 Frederik Leth 944-Århus Riffelskytte Klub 191 / 2
44 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 191 / 0
45 05-90248 Maknus Moulskov 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 3
46 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 190 / 2
47 05-84400 Oliver Olsen 101-Randers Skyttekreds 189 / 4
48 05-85961 Ýmir Skjaldarson 101-Randers Skyttekreds 189 / 2
49 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 188 / 4
50 05-89343 Mathias Mosegaard Hundahl 944-Århus Riffelskytte Klub 188 / 3
51 05-90249 Mark Ustrup 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 1
52 05-88512 Rikke Liv Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 0
53 05-90247 Frej Leth Lorentzen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 4
54 07-87868 Daniel Daugaard Bæk 134-Bredstrup-Pjedsted IF 187 / 3
55 05-90691 Sara Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 0
56 05-88510 Christopher Burlin-Ihler 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 0
57 05-87633 Steffen A. M. Rousing 101-Randers Skyttekreds 185 / 2
58 05-87623 Daniel Filtenborg Binder 101-Randers Skyttekreds 185 / 1
59 05-89408 Asbjørn Ulsig 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 / 2
60 05-88297 Nicolaj Eggertsen 902-Odder Skytteforening 182 / 2
61 05-88252 Natascha Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 182 / 0
62 06-89724 Mike Kristiansen 010-Esbjerg Skyttekreds 179 / 3
63 05-88511 Christian R Laursen 901-Skytteklubben DSB/ASF 179 / 0
64 06-86387 Frederik Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 178 / 2
65 07-89290 Morten Dinesen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 178 / 0
66 06-90989 Oliver Gjerlevsen 010-Esbjerg Skyttekreds 174 / 0
67 05-82342 Anders Lillelund Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 173 / 0
68 07-89289 Michael Dinesen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 170 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse J1
1 02-26979 Stefanie Emilie Nielsen 023-Karby Skyttekreds 200 / 8
2 05-18372 Emilie Ranch Rasmussen 101-Randers Skyttekreds 200 / 6
3 05-25297 Lasse Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 200 / 5
4 05-24894 Jesper Mathiasen 903-VFB Århus Skyttelaug 200 / 5
5 05-25314 Jesper B. Mikkelsen 940-Samsø Skytteforening 199 / 10
6 05-25387 Anders Alexandersen 940-Samsø Skytteforening 199 / 9
7 05-25277 Martin Bertelsen 940-Samsø Skytteforening 199 / 7
8 08-42379 Christina Nielsen 308-Vojens Skytteforening 199 / 5
9 05-52514 Pia Nielsen 940-Samsø Skytteforening 199 / 5
10 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 198 / 6
11 03-30467 Niels H. Overgaard 028-Trehøje Skytteforening 198 / 5
12 05-24949 Kasper Hornbek 944-Århus Riffelskytte Klub 198 / 2
13 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 197 / 8
14 05-18839 Joachim Thomadsen 101-Randers Skyttekreds 197 / 5
15 03-30976 Alexander Helleskov 028-Trehøje Skytteforening 196 / 2
16 09-50960 Line Trolle Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 196 / 2
17 02-28906 Kristian Brandi 001-Thisted Skyttekreds 194 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse J2
1 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 199 / 9
2 05-17847 Ole Kjøller Nielsen 101-Randers Skyttekreds 199 / 5
3 04-19709 Jakob Kilias Svenningsen 001-Viborg Skytteforening 198 / 7
4 02-26839 Patrick Poulsen 023-Karby Skyttekreds 198 / 7
5 05-78867 Casper Lahn 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 5
6 01-11173 Emil Penderup Kjæhr 412-Hjørring Skytteforening 198 / 5
7 05-24830 Ib Toft 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 3
8 05-78122 Emil Saaby 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 6
9 01-15879 Kristinna Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 197 / 5
10 01-79955 Emil Haldrup Jensen 550-D.F.B. Løgstør 197 / 2
11 02-28187 Stephanie Heidi Villund 004-Boddum-Ydby Skytteforening 197 / 2
12 02-27013 Morten K. Jørgensen 023-Karby Skyttekreds 196 / 4
13 04-22005 Troels Østerby Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening 196 / 4
14 01-83585 Jonas Klitgaard 412-Hjørring Skytteforening 196 / 3
15 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 196 / 3
16 05-23320 Anders Burlund 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 196 / 2
17 01-83267 Louise Jensen 550-D.F.B. Løgstør 196 / 1
18 06-39806 Katrine Q Bondesen 001-Ribe Skyttekreds 195 / 5
19 03-29739 Martin Jakobsen 028-Trehøje Skytteforening 195 / 4
20 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 195 / 4
21 05-26426 Dennis Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 3
22 05-79241 Benn Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 195 / 3
23 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening 195 / 3
24 05-17764 Rasmus Holst Andersen 101-Randers Skyttekreds 195 / 1
25 02-81124 Christian Majgård Jensen 023-Karby Skyttekreds 195 / 1
26 05-25219 Simon Kjær 940-Samsø Skytteforening 194 / 5
27 06-39868 Bjarke Mølby Karstens 001-Ribe Skyttekreds 194 / 4
28 01-15776 Stefan Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 194 / 3
29 06-38169 Peter Johannessen 015-Ølgod Skytteforening 194 / 2
30 05-78933 Camilla Lykke Matthiesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 1
31 05-21417 Morten Christensen 008-Ry-Emborg Skytteforening 193 / 7
32 05-78561 Christina Mønster 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 193 / 5
33 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo 193 / 2
34 01-83582 Anders Abildgård 412-Hjørring Skytteforening 191 / 1
35 05-81251 Natasja Knudsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 190 / 2
36 05-85299 Kristian A. Hansen 903-VFB Århus Skyttelaug 187 / 3
37 05-83089 Emil Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 / 1
38 01-87889 Camilla K. Frydkjær 412-Hjørring Skytteforening 182 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse UNG
1 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 198 / 6
2 09-45956 Laura Buch 350-Særslev Skytteforening 196 / 6
3 09-50524 Camilla Knudsen 350-Særslev Skytteforening 196 / 2
4 09-47940 Stine Nielsen 047-Krarup/Espe SG&I 196 / 2
5 01-12022 Henrik Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 193 / 4
6 05-25247 Nanna Bissø 940-Samsø Skytteforening 193 / 2
7 05-79168 Bettina Schnobel Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 2
8 08-44110 Simone Nørup 363-Broagerlands Skytteforening 190 / 0
9 03-35879 Matilde Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 189 / 1
10 03-36838 Jeanne Kirk 026-Ulfborg Bys Skytteforening 188 / 0
11 05-25849 Helene K. D. Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 2
12 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening 187 / 0
13 05-24784 Morten Flecks 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 / 2
14 03-35880 Martin Holst Nørmark 026-Ulfborg Bys Skytteforening 186 / 1
15 01-11061 Mikkel Jepsen 412-Hjørring Skytteforening 184 / 1
16 04-19544 Rasmus Holm Pedersen 001-Viborg Skytteforening 182 / 2
17 03-35970 Diana Henriksen 028-Trehøje Skytteforening 181 / 0
18 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening 180 / 2
19 01-10984 Anne-Mai Madsen 412-Hjørring Skytteforening 180 / 1
20 01-11539 Louise Bedsted 710-Vester Han Herred Skytteforeni 180 / 0
21 05-26430 Christian Thykjær 901-Skytteklubben DSB/ASF 179 / 1
22 04-31993 Rasmus Looft 027-Lind Skytteforening 178 / 0
23 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening 177 / 0
24 03-35978 Claus Søndergaard 026-Ulfborg Bys Skytteforening 176 / 1
25 05-25190 Asta Lund Mathiesen 944-Århus Riffelskytte Klub 173 / 1
26 01-11169 Esben Pilgaard Møller 412-Hjørring Skytteforening 156 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse 1
1 07-35128 Rene Kristiansen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 / 6
2 07-20230 Charlotte Jakobsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 199 / 5
3 09-50208 Jan Østergård Jensen 350-Særslev Skytteforening 199 / 5
4 08-43006 Esben Jakobsen 362-Sundeved Skytteforening 197 / 5
5 01-17033 Lars Ørum Pedersen 501-Aalborg Skyttekreds 197 / 3
6 01-16577 Mark Kim Skovbo 501-Aalborg Skyttekreds 197 / 2
7 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening 196 / 5
8 05-24876 Pernille Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 1
9 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening 193 / 2
10 05-24825 Jane Sønnichsen 930-VBFs Skyttelaug Hinnerup 192 / 6
11 01-16485 Jeppe V. Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 192 / 1
12 09-59562 Jakob Jensen 350-Særslev Skytteforening 191 / 4
13 03-31467 Karl Henrik Hamann 028-Trehøje Skytteforening 191 / 2
14 01-28830 Mette Christensen 501-Aalborg Skyttekreds 191 / 1
15 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening 189 / 4
16 09-50058 Pia Steffensen 350-Særslev Skytteforening 189 / 2
17 06-41245 Charlotte Dahl 010-Esbjerg Skyttekreds 189 / 0
18 09-47589 Kenneth Hansen 104-Sdr. Broby Skytteforening 188 / 3
19 08-42652 Jørn Chr Krogh 365-Nordals Skyttekreds 185 / 2
 
  15m Luftgevær - Klasse 2
1 05-24595 Anita Grove Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 2
2 05-25639 Carsten Hauge 922-Beder-Malling Skyttforening 192 / 1
3 06-41611 Bent P. Nielsen 021-Brørup Skyttekreds 190 / 1
4 07-34301 Karsten Karstensen 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 189 / 0
5 05-23948 Christina S Pedersen 903-VFB Århus Skyttelaug 188 / 2
6 09-48314 Anders Hansen 039-Horne Skytteforening 188 / 0
7 05-25431 Peter Junker Hansen 902-Odder Skytteforening 187 / 1
8 05-25174 Kasper Væring 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 / 1
9 05-24021 Karin Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 / 0
10 05-24961 Ivan Jeppesen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 / 0
11 01-15485 Dennis Nielsen 509-Ulsted Skf. 184 / 3
12 06-40827 Nicolai Christensen 001-Ribe Skyttekreds 184 / 2
13 07-20326 Flemming Mikkelsen 005-Ousted-Tåning Skytteforening 184 / 1
14 01-15917 Jes Højen Olsen 501-Aalborg Skyttekreds 182 / 2
15 05-26007 Hans Thomsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 181 / 1
16 06-38336 Hans Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 180 / 2
17 05-26081 Jan Truelsson 901-Skytteklubben DSB/ASF 180 / 1
18 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 179 / 2
19 08-43003 Eva E Rasmussen 362-Sundeved Skytteforening 174 / 2
 
  15m Luftgevær - Klasse 3
1 05-25857 Claus B. Laursen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 1
2 08-44018 Johan Christiansen 362-Sundeved Skytteforening 187 / 1
3 04-22467 Kent Haaning 014-Silkeborg Skyttekreds 186 / 1
4 02-27075 Julius Petersen 023-Karby Skyttekreds 185 / 0
5 05-25565 Jens Jensen 902-Odder Skytteforening 182 / 1
6 01-11178 Daniel Nielsen 412-Hjørring Skytteforening 181 / 1
7 05-18560 Alex Toft 101-Randers Skyttekreds 181 / 0
8 08-43337 Poul Clausen 343-Grænseegnens Skytteforening 180 / 0
9 06-40782 Steffen Larsen 010-Esbjerg Skyttekreds 178 / 1
10 09-49849 Jørgen H. Olsen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 175 / 2
11 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 173 / 1
12 05-18154 Jørn Thisted 101-Randers Skyttekreds 171 / 1
13 05-89073 Rikke Liebetrau 901-Skytteklubben DSB/ASF 171 / 0
14 02-27146 Allan Sørensen 023-Karby Skyttekreds 171 / 0
15 05-22322 Morten Møller Sørensen 101-Randers Skyttekreds 170 / 0
16 01-13917 Egon Østergaard 550-D.F.B. Løgstør 169 / 0
17 05-26061 Martin F. Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 168 / 1
18 08-43530 Ove Østergaard 363-Broagerlands Skytteforening 168 / 1
19 08-42296 Rudi Lindahl 308-Vojens Skytteforening 162 / 1
20 07-34517 Bo W. Knudsen 199-Fredericia Garnison Idrætsfore 162 / 0
21 08-43501 Børge Paulsen 363-Broagerlands Skytteforening 161 / 1
22 05-60506 Kasper Guldbæk 901-Skytteklubben DSB/ASF 161 / 0
23 06-90990 Chris Jacobsen 072-Helle Skytteforening 107 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse V1
1 09-49316 John Iversen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 200 / 9
2 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 200 / 9
3 05-25369 Bjarne Andersen 940-Samsø Skytteforening 199 / 6
4 05-26268 Jens Eriksen 903-VFB Århus Skyttelaug 199 / 6
5 05-25728 Jørgen Mahler 944-Århus Riffelskytte Klub 199 / 6
6 05-17347 Knud Ove Gammeljord 101-Randers Skyttekreds 199 / 3
7 02-29126 Bent Olesen 023-Karby Skyttekreds 198 / 7
8 01-14490 Winnie Therkildsen 531-D.F.B. Aalborg 198 / 6
9 05-21701 Henning B. Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 198 / 6
10 05-18344 Finn Dollerup 903-VFB Århus Skyttelaug 198 / 5
11 03-30767 Olav Jensen 028-Trehøje Skytteforening 198 / 3
12 05-25243 Niels Jørn Johansen 940-Samsø Skytteforening 198 / 2
13 09-50922 Rasmus Larsen 180-Bullerup Skyttekreds 198 / 1
14 05-25323 Jenny Bissø 940-Samsø Skytteforening 197 / 7
15 01-15404 Ole M. Nielsen 509-Ulsted Skf. 197 / 6
16 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 197 / 4
17 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening 197 / 3
18 08-44389 William Kjær 308-Vojens Skytteforening 197 / 2
19 04-32710 Egon Stephansen 027-Lind Skytteforening 196 / 7
20 05-25326 Jan O Jørgensen 940-Samsø Skytteforening 196 / 6
21 05-26443 Bjarne Brøndum Jacobsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 4
22 05-21512 Jørgen Kragh 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 4
23 06-40971 Eskild Dahl 072-Helle Skytteforening 196 / 4
24 09-52205 Bent Johansen 180-Bullerup Skyttekreds 196 / 4
25 05-26090 Gunnar B. Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 3
26 05-23281 Karl Otto Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 2
27 05-73443 Per Kjærsgård Sørensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 2
28 05-26116 Arne Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 195 / 1
29 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening 194 / 3
30 05-26012 Eva Nørgaard 903-VFB Århus Skyttelaug 194 / 2
31 05-25723 Kirsten Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF 194 / 2
32 05-26446 Birgit Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse V2
1 09-50995 Jens Nørregaard 180-Bullerup Skyttekreds 198 / 5
2 07-35378 Preben Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 198 / 4
3 01-17287 Allan Prior 531-D.F.B. Aalborg 196 / 3
4 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub 196 / 2
5 07-35524 Kristian Nielsen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 195 / 3
6 05-21692 Inger Marie Clausen 944-Århus Riffelskytte Klub 195 / 1
7 02-26777 Knud Søndergård 023-Karby Skyttekreds 194 / 4
8 09-50861 Ib Rasmussen 180-Bullerup Skyttekreds 194 / 1
9 05-25915 Børge Klint 944-Århus Riffelskytte Klub 193 / 3
10 05-72937 Richard Lindhof 901-Skytteklubben DSB/ASF 192 / 4
11 05-81514 Flemming Jensen 903-VFB Århus Skyttelaug 191 / 6
12 05-25775 Søren Berthelsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 2
13 08-88650 Jens Ole Sørensen 308-Vojens Skytteforening 191 / 2
14 05-25787 Otto Reimers 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 2
15 05-80788 John Sejr 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 1
16 05-23118 Jens Nielsen 116-Midtdjurs Skytteforening 191 / 0
17 05-26110 Britta Lund Christensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 0
18 05-25925 Vagn Outzen 901-Skytteklubben DSB/ASF 189 / 1
19 05-26661 Bente Creutsberg 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 0
20 05-26447 Benny Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 1
21 05-23236 Erik Madsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 1
22 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening 187 / 1
23 05-72324 Søren Jensen 901-Skytteklubben DSB/ASF 187 / 0
24 05-24533 Henning Vinther 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 / 2
25 05-25436 Per Hansen 902-Odder Skytteforening 186 / 1
26 05-24694 Gunnar S. Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 / 0
27 05-18356 Erling B. Jacobsen 101-Randers Skyttekreds 185 / 2
28 05-78777 Charles Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 185 / 1
29 05-18053 Leif Jensen 101-Randers Skyttekreds 185 / 1
30 05-24730 Palle Øvli Røjgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 / 2
31 05-26174 Henning Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 184 / 1
32 05-25108 Jørgen Solsbæk 922-Beder-Malling Skyttforening 183 / 2
33 05-25097 Ove Gertsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 183 / 1
34 05-25592 Henning Nielsen 902-Odder Skytteforening 183 / 1
35 08-42270 Grethe Pedersen 322-Gram Skytteforening 182 / 1
36 05-25771 Tonny Hansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 / 1
37 05-24635 Peder Rasmussen 901-Skytteklubben DSB/ASF 182 / 0
38 05-71856 Tove Frederiksen 901-Skytteklubben DSB/ASF 180 / 1
39 05-26392 Karl Madsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 177 / 3
 
  15m Luftgevær - Klasse H1
1 05-76668 Jonas Andersen 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 10
2 05-85691 Christian Lausten 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse ÅK1
1 05-73475 Per Mathiasen 903-VFB Århus Skyttelaug 200 / 11
2 05-25221 Sanne Kristensen 940-Samsø Skytteforening 200 / 7
3 09-49348 Helle Jørgensen 350-Særslev Skytteforening 200 / 6
4 05-76345 Karsten Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 200 / 5
5 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 200 / 5
6 08-42336 Karin Rudebeck 308-Vojens Skytteforening 199 / 6
7 07-35506 Lars Kring Mortensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 / 5
8 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds 199 / 5
9 08-42325 Lene Olsen 308-Vojens Skytteforening 199 / 3
10 05-25234 Pia Kleis 940-Samsø Skytteforening 199 / 3
11 06-41477 Alice Frandsen 020-Holsted Skyttekreds 198 / 7
12 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 198 / 6
13 05-25215 Sonja Bissø 940-Samsø Skytteforening 198 / 6
14 01-13923 Claus Nielsen 519-Åbybro Skytteforening 198 / 5
15 05-24912 Birgitte Lykke 901-Skytteklubben DSB/ASF 198 / 4
16 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening 198 / 3
17 09-50324 Torben Christiansen 350-Særslev Skytteforening 198 / 3
18 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening 197 / 6
19 09-49799 Anders Mortensen 430-Fjelsted/Harndrup Skytteforeni 197 / 5
20 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening 195 / 6
21 08-42352 Ingrid Lillie 308-Vojens Skytteforening 195 / 4
22 05-25952 Palle Jensen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 194 / 4
23 05-25147 Christian Clausen 922-Beder-Malling Skyttforening 194 / 3
24 07-33098 Susanne Egebjerg 127-Brande Skytteforening 193 / 6
25 05-25989 Jette Nielsen 909-Vejlby-Risskov Våbenbrødre Sky 190 / 3
26 08-38732 Britta Christensen 322-Gram Skytteforening 190 / 2
 
  15m Luftgevær - Klasse H2
1 05-17545 Martin Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 10
2 05-25966 Lone Overbye 901-Skytteklubben DSB/ASF 200 / 8
3 05-76758 Joan Sjørup 901-Skytteklubben DSB/ASF 199 / 4
4 06-85578 Susan Jacobsen 072-Helle Skytteforening 199 / 4
5 06-38580 Leif Jessen 072-Helle Skytteforening 198 / 3
6 05-18195 John Nicholaisen 101-Randers Skyttekreds 197 / 7
7 05-79418 Anna Bomgård 901-Skytteklubben DSB/ASF 197 / 6
8 06-41263 Berit Kirstine Gejl 072-Helle Skytteforening 197 / 6
9 06-34103 Knud Jørgen Jensen 072-Helle Skytteforening 197 / 5
10 05-26180 Evan Nielsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 196 / 6
11 05-25334 Henrik Berthelsen 940-Samsø Skytteforening 190 / 4
12 05-77153 Jan Nørh Hulmann 901-Skytteklubben DSB/ASF 188 / 3
13 05-79181 Berit Johansen 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse ÅK2
1 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening 200 / 6
2 07-35631 Irene Fragtrup 134-Bredstrup-Pjedsted IF 199 / 7
3 05-84598 Bo Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 3
4 05-81545 Betina Stege 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 198 / 2
5 07-35301 Thomas Sørensen 134-Bredstrup-Pjedsted IF 197 / 7
6 05-89344 Thomas B Thomsen 944-Århus Riffelskytte Klub 197 / 5
7 01-16498 Frede Kristensen 501-Aalborg Skyttekreds 197 / 4
8 05-24986 Keld Lykke Rasmussen 922-Beder-Malling Skyttforening 197 / 4
9 04-85900 Hanne Brunsgaard 001-Viborg Skytteforening 196 / 3
10 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening 196 / 2
11 06-40927 John Skovgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 195 / 7
12 01-11752 Susan Ingstrup Olesen 550-D.F.B. Løgstør 195 / 4
13 04-22477 Keld Klode 014-Silkeborg Skyttekreds 195 / 4
14 05-18504 Anny Toft 101-Randers Skyttekreds 195 / 3
15 01-87578 Michael Nielsen 519-Åbybro Skytteforening 194 / 4
16 04-32646 Hans G. Christensen 055-Tjørring Idrætsforening 194 / 1
17 01-13974 Ove Kringelborhn 519-Åbybro Skytteforening 194 / 0
18 05-85566 Berit Poulsen 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 2
19 05-85624 Niels Kruse 901-Skytteklubben DSB/ASF 193 / 1
20 09-51383 Kurt Knudsen 180-Bullerup Skyttekreds 193 / 1
21 09-47640 Hans Petersen 104-Sdr. Broby Skytteforening 192 / 3
22 03-35938 Jeanette Trillingsgård 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 / 2
23 03-35895 Lene F. Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 192 / 2
24 04-32872 Bente Søndergaard 055-Tjørring Idrætsforening 192 / 2
25 01-13929 Annette Jensen 519-Åbybro Skytteforening 191 / 2
26 05-85302 Jan Karsten Creutsberg 901-Skytteklubben DSB/ASF 191 / 0
27 03-35982 Christian Høegsberg 026-Ulfborg Bys Skytteforening 190 / 4
28 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening 190 / 2
29 05-23088 Mogens Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening 189 / 2
30 05-80671 Maybritt Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor 186 / 1
31 05-90999 Niklas Sandkilde 901-Skytteklubben DSB/ASF 186 / 0
 
  15m Luftpistol - Mesterskab Klasse BK
1 09-45753 Lars Johannesen 030-Herrested Skytteforening 288 286 574 / 191