Jyllandsstævnets Pokaler - Individuel og Hold:
Individuel Pokal på 300 meter – Norma Pokalen
Vindes af bedste 3 stilling skytte:
Vinder 2010 – 04-19220 – Kristian Larsen fra Ulbjerg Skytteforening med 284 -4 point, Kristian er Ungskytte, så et stort tillykke til Kristian. - Guld.
Sportsskyttepokalen udsat af; P J Johannesen, Vojens
Vindes af bedste 3 stilling skytte på 50, 200 og 300 meter, hoved og mesterskab sammenlagt i alt 90 skud
Vinder 2010 – 02-28418 Anders K Jørgensen - Boddum Ydby Skf. – 860 point - Guld
Amtshold konkurrencer
Rosenlund – Pokalen – Standard Pistol
10 bedste skytter, uanset klasse – danner hold
DDS Midt |
|
Guldmedaljer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
ÅKL |
04-31559 |
Per Jacobsen |
Ikast Skytteforening |
550 |
92 |
p |
2 |
VET |
04-19541 |
Robert Nielsen |
Viborg Skytteforening |
546 |
88 |
p |
3 |
BK |
04-89032 |
Aske Ø Spanggård |
Haderup Skytteforening |
556 |
91 |
p |
4 |
K 1 |
04-19707 |
Jan Dovolil |
Viborg Skytteforening |
544 |
94 |
p |
5 |
VET |
04-31072 |
Marius Petersen |
Viborg Skytteforening |
520 |
90 |
p |
6 |
K 2 |
04 - 27601 |
Niels Lund |
Viborg Skytteforening |
518 |
86 |
p |
7 |
K 2 |
04-22467 |
Knyet Haaning |
Silkeborg Skf. |
513 |
77 |
p |
8 |
K2 |
04-31184 |
Erik Madsen |
Karup Skytteforening |
510 |
85 |
p |
9 |
K 3 |
04-85067 |
Karin Christensen |
Ørre Skytteforening |
522 |
87 |
p |
10 |
K 3 |
04-27337 |
Mogens Berthrlsen |
Hem Skytteforeningen |
503 |
75 |
p |
|
|
|
|
|
5282 |
865 |
|
Fresani – Pokalen – Fripistol
10 bedste skytter, uanset klasse – danner hold
DDS Midt |
|
Guldmedaljer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
ÅKL |
04-31549 |
Per Jacobsen |
Ikast Skytteforening |
576 |
99 |
p |
2 |
BK |
04-89785 |
Klaus Rasmussen |
Haderup Skytteforening |
575 |
98 |
p |
3 |
BK |
04-89032 |
Aske Ø Spanggaard |
Haderup Skytteforening |
563 |
97 |
p |
4 |
K 3 |
04-27337 |
Mogens Berthelsen |
Hem Skytteforening |
548 |
89 |
p |
5 |
VET |
04-31072 |
Marius Petersen |
Viborg Skytteforening |
540 |
87 |
p |
6 |
VET |
04-19541 |
Robert Nielsen |
Viborg Skytteforening |
536 |
91 |
p |
7 |
JUN |
04-19602 |
Michael B Pedersen |
Haderup Skytteforening |
533 |
88 |
P |
8 |
K 1 |
04-19007 |
Mikael Hannibalsen |
Sejs - Svejbæk SKF. |
530 |
88 |
p |
9 |
K 3 |
04-22467 |
Kent Haaning |
Silkeborg Skyttekreds |
525 |
90 |
p |
10 |
K 3 |
04-95039 |
Mikael Black |
Viborg Skytteforening |
515 |
86 |
p |
|
|
|
|
|
5441 |
913 |
p |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jyllandspokalen på 50 meter for Ungdom:
De 15 bedste resultater tæller – 10 fra børneklasserne og 5 fra juniorklasserne og kun hovedskydningen tæller
O5 – DDS Østjylland – Vinder 2010 - Guldmedaljer |
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
BK 1 |
05-84314 |
Magnus Holm |
Samsø Skytteforening |
150 |
12 |
p |
2 |
BK 1 |
05-17990 |
Marcus R Rasmussen |
Randers Skyttekreds |
150 |
6 |
p |
3 |
BK 1 |
05-90273 |
Henrik Kock |
Samsø Skytteforening |
149 |
10 |
p |
4 |
BK 1 |
05-84815 |
Rasmus Brasch |
Randers Skyttekreds |
149 |
10 |
p |
5 |
BK 1 |
05-25270 |
Mette Marie Larsen |
Samsø Skytteforening |
149 |
8 |
p |
6 |
BK 2 |
05-90979 |
Thomas Petersen |
Samsø Skytteforening |
149 |
11 |
p |
7 |
BK 2 |
05-90691 |
Sara Poulsen |
Skytteklubben DSB/ASF |
149 |
7 |
p |
8 |
BK 2 |
05-87623 |
Daniel Filtenborg Binder |
Randers Skyttekreds |
149 |
7 |
p |
9 |
Bak 2 |
05-88589 |
Philip Kristensen |
Midtdjurs Skf. |
149 |
7 |
p |
10 |
BK 2 |
05-25272 |
Mathias Jelsdal |
Samsø Skytteforening |
149 |
4 |
p |
11 |
J 1 |
05-25277 |
Martin Bertelsen |
Samsø Skytteforening |
150 |
8 |
p |
12 |
J 1 |
05-23314 |
Jesper B Mikkelsen |
Samsø Skytteforening |
150 |
6 |
p |
13 |
J 1 |
05-79241 |
Benn Stege |
Skanderborg Stilling Sk |
149 |
7 |
p |
14 |
J 1 |
05-21417 |
Morten Christensen |
Ry - Emborg Skf. |
149 |
4 |
p |
15 |
J 2 |
05-16731 |
Rasmus Pedersen |
Langå & Omegns Skf. |
148 |
7 |
p |
|
|
|
|
|
2238 |
114 |
p |
|
|
|
|
|
|
|
|
02 - Thy Mors |
Sølvmedaljer |
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
BK 1 |
02-27033 |
Mathias Mikkelsen |
Gjergby SGI&U |
149 |
11 |
p |
2 |
BK 1 |
02-28403 |
Emma Hassager |
Boddum - Ydby SKF. |
149 |
6 |
p |
3 |
BK 1 |
02-81611 |
Malene Bang Larsen |
Boddum - Ydby SKF. |
148 |
7 |
p |
4 |
BK 1 |
02-28847 |
Marie Brandt |
Thisted Skyttekreds |
148 |
6 |
p |
5 |
BK 1 |
02-85377 |
Niels Christensen |
Boddum - Ydby SKF. |
147 |
9 |
p |
6 |
BK 2 |
02-82758 |
Magnus Thomsen |
Boddum - Ydby SKF. |
150 |
9 |
p |
7 |
BK 2 |
02-80502 |
Mads Andreasen |
Østerild & Omegn |
149 |
5 |
p |
8 |
BK 2 |
02-91423 |
Mads Kappel |
Boddum - Ydby SKF. |
148 |
8 |
p |
9 |
BK 2 |
02-28725 |
Signe Søndergaard |
Sjørring Skytteforening |
148 |
7 |
p |
10 |
BK 3 |
02-88575 |
Emil Carlsson |
Sjørring Skytteforening |
147 |
10 |
p |
11 |
J 1 |
02-28312 |
Daniel Thomsen |
Boddum - Ydby SKF. |
149 |
9 |
p |
12 |
J 1 |
02-28415 |
Asbjørn Søndergaard |
Sjørring Skytteforening |
149 |
8 |
p |
13 |
J 1 |
02-28245 |
Louise Madsen |
Boddun - Ydby SKF. |
149 |
5 |
p |
14 |
J 1 |
02-26 839 |
Patrick Poulsen |
Thisted Skyttekreds |
147 |
6 |
p |
15 |
J 2 |
02-28704 |
Steffen Juul Sørensen |
Thisted Skyttekreds |
150 |
10 |
p |
|
|
|
|
|
2228 |
116 |
p |
DDS Midt |
|
Nr. 3 |
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
BK 1 |
04-19552 |
Rasmus Barnett |
Taarup - Kvols - Lyø |
150 |
12 |
p |
|
2 |
BK 1 |
04-80892 |
Casper N Bertelsen |
Karup Skytteforening |
149 |
10 |
p |
|
3 |
BK 1 |
04-89695 |
Kristian Mølgaard |
Viborg Skytteforening |
149 |
9 |
p |
|
4 |
BK 1 |
04-19743 |
Esben Nehmdal |
Taarup - Kvols - Lyø |
147 |
9 |
p |
|
5 |
BK 2 |
04-89785 |
Klaus Rasmussen |
Haderup Skytteforening |
149 |
7 |
p |
|
6 |
BK 2 |
04-19922 |
Mike Biller |
Taarup - Kvols - Lyø |
148 |
7 |
p |
|
7 |
BK 2 |
04-83119 |
Mads Bulov Pedersen |
Haderup Skytteforening |
147 |
7 |
P |
|
8 |
BK 2 |
04-19297 |
Victor Borran |
Taarup - Kvols - Lyø |
147 |
5 |
p |
|
9 |
BK 3 |
04-83115 |
Mætte Kjærgaard P |
Haderup Skytteforening |
149 |
9 |
p |
|
10 |
BK 3 |
04-91720 |
Simon Buhl Carstensen |
Viborg Skytteforening |
148 |
7 |
p |
|
11 |
J 1 |
04-19352 |
Henrik Stand |
Taarup - Kvols - Lø |
150 |
9 |
p |
|
12 |
J 2 |
04-75892 |
Kristian Thomsen |
Taarup - Kvols - Lyø |
148 |
8 |
p |
|
13 |
J 2 |
04-89493 |
Steffen Farup |
Viborg Skytteforening |
148 |
7 |
p |
|
14 |
J 2 |
04-19743 |
Esben Nehmdal |
Taarup - Kvols - Lyø |
147 |
9 |
p |
|
15 |
J 2 |
04-89159 |
Andreas Olesen |
Taarup - Kvols - Lyø |
147 |
7 |
p |
|
|
|
|
|
|
2223 |
122 |
p |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
O6 - DDS Ribe |
|
Nr. 4 |
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
BK 1 |
06-87305 |
Niklas Roust Wind |
Ribe Skyttekreds |
149 |
7 |
p |
|
2 |
BK 1 |
06-41489 |
Christian F Sørensen |
Ribe Skyttekreds |
149 |
5 |
p |
|
3 |
BK 1 |
06-81644 |
Jens Holmgaard Nissen |
Esbjerg Skyttekreds |
149 |
2 |
p |
|
4 |
BK 1 |
06-34051 |
Sofie Nielsen |
Helle Skytteforening |
148 |
6 |
p |
|
5 |
BK 1 |
06-39042 |
Daniel Lauridsen |
Helle Skytteforening |
146 |
8 |
p |
|
6 |
BK 1 |
06-39117 |
Sigurd Espersen |
Helle Skytteforening |
146 |
3 |
p |
|
7 |
BK 2 |
06-91404 |
Casper Rasmussen |
Ribe Skyttekreds |
148 |
7 |
p |
|
8 |
BK 2 |
06-87304 |
Sanne Knudsen |
Ribe Skyttekreds |
146 |
7 |
p |
|
9 |
BK 3 |
06-90641 |
Rasmus Carstensen |
Helle Skytteforening |
142 |
1 |
p |
|
10 |
BK 3 |
06-95388 |
Jeppe Westergaard Mat. |
Ribe Skyttekreds |
141 |
2 |
p |
|
11 |
J 1 |
06-39806 |
Carrie Q Bondesen |
Ribe Skyttekreds |
148 |
8 |
p |
|
12 |
J 1 |
06-40100 |
Michael Christensen |
Bramminge Skf. |
148 |
7 |
p |
|
13 |
J 1 |
06-34084 |
Mette Nielsen |
Helle Skytteforening |
147 |
7 |
p |
|
14 |
L 1 |
06-39346 |
Jeppe Brodsø Danmark |
Helle Skytteforening |
147 |
5 |
p |
|
15 |
J 2 |
06-39876 |
Andreas Ingham |
Ribe Skyttekreds |
148 |
8 |
p |
|
|
|
|
|
|
2202 |
83 |
p |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07 - DDS Sydøstjylland – Nr. 5. |
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
BK 1 |
07-34571 |
Thomas Johansen |
Jellinge Forenede SF. |
149 |
9 |
p |
2 |
BK 1 |
07-34760 |
Sarah Mulvad |
Vejle Skytteforening |
149 |
6 |
p |
3 |
BK 2 |
07-88618 |
Anders Kurt R Chris. |
Jellinge Forenede SF. |
149 |
4 |
p |
4 |
BK 2 |
07-93341 |
Rasmus Kristensen |
Vejle Skytteforening |
145 |
2 |
p |
5 |
BK 2 |
07-91985 |
Patrick Gravesen N |
Bredstrup-Pjedsted IF. |
142 |
1 |
p |
6 |
BK 2 |
07-34835 |
Thomas M Lassesen |
Bredstrup-Pjedsted IF. |
142 |
3 |
p |
7 |
BK 2 |
07-82985 |
Lars Højen Hansen |
Bredstrup-Pjedsted IF. |
142 |
2 |
p |
8 |
BK 3 |
07-92722 |
Mathilde Rosenkrans |
Bredstrup-Pjedsted IF. |
147 |
7 |
p |
9 |
BK 3 |
07-93892 |
Julie Christiansen |
Vejle Skytteforening |
144 |
6 |
p |
10 |
BK 1 |
07-92808 |
Sofie Winther |
Vejle Skytteforening |
140 |
2 |
p |
11 |
J 1 |
07-20272 |
Tanja S Jensen |
Horsens Skyttekreds |
149 |
11 |
p |
12 |
J 1 |
07-34904 |
Nicklas Christoffersen |
Vejle Skytteforening |
148 |
7 |
p |
13 |
J 2 |
07-35096 |
Alexander Neergaard |
Vejle Skytteforening |
149 |
6 |
p |
14 |
J 2 |
07-21049 |
Louise Christiansen |
Glud Skytteforening |
147 |
7 |
p |
15 |
J 2 |
07-95502 |
Henrik Rasmussen |
Vejle Skytteforening |
147 |
5 |
p |
|
|
|
|
|
2189 |
78 |
p |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jyllandspokalen på 50 meter for Senior:
15 bedste resultater tæller – hvoraf mindst 7 skytter fra UNG og 1 – 3 og 8 fra VET og ÅKL – Kun hovedskydningen tæller.
02 - Thy Mors |
Vinder 2010 |
Guldmedaljer |
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
UNG |
02-80500 |
Dan Andreasen |
Østerild & Omegns |
146 |
4 |
p |
2 |
UNG |
02-26887 |
Kirsten Bak Veje |
Bjergby SGI&U |
144 |
5 |
p |
3 |
K 1 |
02-29552 |
Lars Thesbjerg |
Boddum - Ydby Skf. |
147 |
6 |
p |
4 |
K 1 |
02-28418 |
Anders K Jørgensen |
Boddum - Ydby Skf. |
147 |
5 |
p |
5 |
K 1 |
02-29040 |
ErikBisgaard Jensen |
Østerild & Omegns |
145 |
2 |
p |
6 |
K 1 |
02-29023 |
Hans Jørgen Z Jensen |
Østerild & Omegns |
144 |
4 |
p |
7 |
K 1 |
02-26843 |
Niels Bak Veje |
Bjergby SGI&U |
142 |
5 |
p |
8 |
V 1 |
02-29126 |
Bent Olesen |
Spørring Skytteforening |
148 |
5 |
p |
9 |
V 1 |
02-28660 |
Villy Kristensen |
Spørring Skytteforening |
147 |
3 |
p |
10 |
ÅK 1 |
02-26748 |
Pia Jensen |
Østerild & Omegns |
148 |
8 |
p |
11 |
ÅK 1 |
02-88274 |
Laila Mikkelsen |
Bjergby SGI&U |
148 |
8 |
p |
12 |
Ål 1 |
02-28280 |
Johnny Jensen |
Boddum - Ydby Skf. |
147 |
7 |
p |
13 |
ÅK 1 |
02-29045 |
Erik Hansen |
Spørring Skytteforening |
147 |
4 |
p |
14 |
ÅK 2 |
02-27013 |
Morten K Jørgensen |
Bjergby SGI&U |
147 |
7 |
p |
15 |
ÅK 2 |
02-28564 |
Elisabeth K Pedersen |
Thisted Skyttekreds |
146 |
5 |
p |
|
|
|
|
|
2193 |
78 |
|
DDS Ribe |
|
Nr. 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
UNG |
06-39794 |
Line Petermann |
Ribe Skyttekreds |
149 |
7 |
p |
2 |
K 1 |
06-39737 |
Svend Petermann |
Ribe Skyttekreds |
149 |
3 |
p |
3 |
K 1 |
06-39769 |
Morten Petermann |
Ribe Skyttekreds |
142 |
4 |
p |
4 |
k 1 |
06-43006 |
Esben Jakobsen |
Esbjerg Skyttekreds |
141 |
5 |
p |
5 |
K 2 |
06-39827 |
Jens Nygaard |
Ribe Skyttekreds |
143 |
4 |
p |
6 |
K 2 |
06-40827 |
Nicolai Christensen |
Ribe Skyttekreds |
142 |
5 |
p |
7 |
K 2 |
06-39706 |
Lars Nielsen |
Ribe Skyttekreds |
142 |
3 |
p |
8 |
V 1 |
06-40971 |
Eskild Dahl |
Helle Skytteforening |
146 |
5 |
p |
9 |
V 2 |
06-40522 |
Poul Jørgensen |
Esbjerg Skyttekreds |
146 |
4 |
p |
10 |
ÅK 1 |
06-40983 |
Else Jensen |
Ribe Skyttekreds |
150 |
6 |
p |
11 |
ÅK 1 |
06-41477 |
Alice Frandsen |
Ribe Skyttekreds |
149 |
6 |
p |
12 |
ÅK 1 |
06-39795 |
Lene Jensen |
Ribe Skyttekreds |
149 |
4 |
p |
13 |
ÅK 1 |
06-40125 |
Lone B Lund |
Bramminge Skf. |
147 |
8 |
p |
14 |
ÅK 1 |
06-39033 |
Hans O Lauridsen |
Helle Skytteforening |
146 |
2 |
p |
15 |
ÅK 2 |
06-39291 |
Kim Danmark |
Helle Skytteforening |
148 |
4 |
p |
|
|
|
|
|
2189 |
70 |
p |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05 - DDS Østjylland |
Nr. 3. |
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
UNG |
05-25297 |
Lasse Bertelsen |
Samsø Skytteforening |
145 |
5 |
p |
2 |
K 1 |
05-25211 |
Svend Bissø |
Samsø Skytteforening |
144 |
5 |
p |
3 |
K 1 |
05-25251 |
Morten Christensen |
Samsø Skytteforening |
142 |
4 |
p |
4 |
K 2 |
05-25202 |
Torben Kristensen |
Samsø Skytteforening |
143 |
6 |
p |
5 |
K 2 |
05-17356 |
Gitte Hansen |
Randers Skyttekreds |
139 |
2 |
p |
6 |
K 3 |
05-76345 |
Karsten Lynggaard |
Skanderborg Stilling Sk |
139 |
4 |
p |
7 |
K 3 |
05-22322 |
Morten Møller Søren |
Randers Skyttekreds |
139 |
3 |
p |
8 |
V 1 |
05-25369 |
Bjarne Andersen |
Samsø Skytteforening |
150 |
6 |
p |
9 |
V 1 |
05-25302 |
Knud Møller |
Samsø Skytteforening |
148 |
9 |
p |
10 |
V 1 |
05-25728 |
Jørgen Mahler |
Århus Riffelskytte Klub |
148 |
8 |
p |
11 |
V 1 |
05-23116 |
Jens Roland Jensen |
Midtdjurs Skyttef. |
147 |
6 |
p |
12 |
V 1 |
05-25312 |
John Sander Petersen |
Samsø Skytteforening |
147 |
2 |
p |
13 |
ÅK 1 |
05-92431 |
Ole Fauerskov |
Grenå Skyttekreds |
147 |
4 |
p |
14 |
ÅK 1 |
05-23498 |
Mona Sjørup Jørgensen |
Grenå Skyttekreds |
147 |
2 |
p |
15 |
ÅK 2 |
05-24986 |
Keld Lykke Rasmussen |
Beder Malling Skf. |
147 |
3 |
p |
|
|
|
|
|
2172 |
69 |
p |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jyllandspokalen på 200 meter for Ungdom:
10 Bedste resultater tæller – hvoraf de 5 bedste fra BK og de 5 bedste fra JUN og kun hovedskydningen tæller
05 – DDS Østjylland |
Guldmedaljer |
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
1 |
BK |
05-17990 |
Marcus R Rasmussen |
Randers Skyttekreds |
147 |
7 |
p |
|
||
2 |
BK |
05-79497 |
Andreas Knudsen |
Skytteklubben DSB/ASF |
147 |
5 |
p |
|
||
3 |
BK |
05- 87623 |
Daniel Filtenborg B |
Randers Skyttekreds |
146 |
5 |
p |
|
||
4 |
BK |
05-84400 |
Oliver Olsen |
Randers Skyttekreds |
145 |
3 |
p |
|
||
5 |
BK |
05-35340 |
Hanne Kristensen |
Samsø Skytteforening |
143 |
3 |
p |
|
||
6 |
JUN |
05-25296 |
Laurits Johansen |
Samsø Skytteforening |
147 |
7 |
p |
|
||
7 |
JUN |
05-25277 |
Martin Bertelsen |
Samsø Skytteforening |
146 |
7 |
p |
|
||
8 |
JUN |
05-18351 |
Espen Friis Sørensen |
Randers Skyttekreds |
145 |
5 |
p |
|
||
9 |
JUN |
05-91463 |
Emma Rasmussen |
Skytteklubben DSB/ASF |
145 |
3 |
p |
|
||
10 |
JUN |
05-92016 |
Andreas Leth Andersen |
Skytteklubben DSB/ASF |
145 |
2 |
p |
|
||
|
|
|
|
|
1456 |
47 |
p |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
Jyllandspokalen på 200 meter for Senior:
15 bedste resultater tæller – hvoraf der skal bruges mindst 7 trestilling skytter og 8 liggende skytter – kun hovedskydningen tæller.
05 – DDS Østjylland - Guldmedaljer |
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
1 |
UNG |
05-25297 |
Lasse Bertelsen |
Samsø Skytteforening |
143 |
5 |
p |
|
||
2 |
UNG |
05-25387 |
Anders Alexandersen |
Samsø Skytteforening |
139 |
6 |
p |
|
||
3 |
K 1 |
05-25211 |
Svend Bissø |
Samsø Skytteforening |
144 |
3 |
p |
|
||
4 |
K 1 |
05-25251 |
Morten Christensen |
Samsø Skytteforening |
141 |
6 |
p |
|
||
5 |
K 1 |
05-24889 |
John Lykke Matthiesen |
Skytteklubben DSB/ASF |
137 |
5 |
p |
|
||
6 |
K 2 |
05-25202 |
Torben Kristensen |
Samsø Skytteforening |
139 |
2 |
p |
|
||
7 |
K 2 |
05-24825 |
Jane Sønnichsen |
VBF Hinnerup |
137 |
2 |
p |
|
||
8 |
V 1 |
05-26116 |
Arne Christensen |
Skytteklubben DSB/ASF |
150 |
10 |
p |
|
||
9 |
V 1 |
05-21701 |
Henning B Clausen |
Århus Riffelskytte Klub |
150 |
7 |
p |
|
||
10 |
V 1 |
05-25728 |
Jørgen Mahler |
Århus Riffelskytte Klub |
148 |
8 |
p |
|
||
11 |
V 1 |
05-25323 |
Jenny Bissø |
Samsø Skytteforening |
148 |
4 |
p |
|
||
12 |
ÅK 1 |
05-13431 |
Henning Lykke |
Skytteklubben DSB/ASF |
149 |
5 |
p |
|
||
13 |
ÅK 1 |
05-24912 |
Birgitte Lykke |
Skytteklubben DSB/ASF |
148 |
7 |
p |
|
||
14 |
ÅK 2 |
05-26178 |
Hans Lykke Petersen |
Skytteklubben DSB/ASF |
147 |
6 |
p |
|
||
|
ÅK 2 |
05-89498 |
Jan Knudsen |
Skytteklubben DSB/ASF |
146 |
7 |
p |
|
||
|
|
|
|
|
2166 |
83 |
p |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
04 - DDS Midt |
|
Nr. 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
UNG |
04-19550 |
Rasmus Fisker |
Viborg Skytteforening |
145 |
4 |
p |
2 |
K 1 |
04-27987 |
Jan Thesbjerg |
Skive Skytteforening |
143 |
6 |
p |
3 |
K 2 |
04-31719 |
Erik Paarup |
Gjellerup Sdr. SG&I |
139 |
2 |
p |
4 |
K 2 |
04-31184 |
Erik Madsen |
Karup Skytteforening |
134 |
4 |
p |
5 |
K 2 |
04-28015 |
Hardy Larsen |
Skive Skytteforening |
132 |
2 |
p |
6 |
K 3 |
04-80476 |
Anthony Billigham |
Hem Skytteforening |
137 |
3 |
p |
7 |
K 3 |
04-31082 |
Lotte Mortensen |
Karup Skytteforening |
130 |
1 |
P |
8 |
V 1 |
04-56302 |
Tage Andersen |
Kjellerup Skytteforening |
150 |
9 |
p |
9 |
V 1 |
04-21910 |
Arne Olsen |
Silkeborg Skyttekreds |
149 |
6 |
p |
10 |
V 1 |
04-56031 |
Gitte Hansen |
Kjellerup Skytteforening |
149 |
4 |
p |
11 |
V 1 |
04-27405 |
Åge Knudsen |
Fjends Skytteforening |
144 |
2 |
p |
12 |
ÅK 1 |
04-19466 |
Finn Karlsson |
Ulbjerg Skytteforening |
147 |
6 |
p |
13 |
ÅK 1 |
04-19357 |
Hans H Marxen |
Møldrup Skytteforening |
145 |
6 |
p |
14 |
ÅK 1 |
04-19543 |
Ral Ricardo Christians |
Fjends Skytteforening |
144 |
5 |
p |
15 |
ÅK 2 |
04-22477 |
Kjeld Klode |
Silkeborg Skyttekreds |
147 |
3 |
p |
|
|
|
|
|
2135 |
63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Keld Holm – Århus Skytteudstyr´s Vandrepokal på 300 meter:
5 bedste stillingskytter danner hold – 10 – 10 – 10.
05 – DDS Østjylland |
Guldmedalje |
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
UNG |
05-25297 |
Lasse Bertelsen |
Samsø Skytteforening |
263 |
5 |
p |
2 |
UNG |
05-25387 |
Anders Alexandersen |
Samsø Skytteforening |
263 |
4 |
p |
3 |
K 2 |
05-25251 |
Morten Christensen |
Samsø Skytteforening |
268 |
6 |
p |
4 |
K 2 |
05-24889 |
John Lykke Matthiesen |
Skytteklubben DSB/ASF |
266 |
5 |
p |
5 |
K 3 |
05-25211 |
Svend Bissø |
Samsø Skytteforening |
260 |
1 |
p |
|
|
|
|
|
1320 |
21 |
p |
|
|
|
|
|
|
|
|
De Danske Skytteforeningers Ungskyttepokal på 200 meter:
6 skytter i alt – 3 bedste junior og 3 bedste Ung – danner hold – hoved og mesterskab danner hold.
Ingen kunne stille med Hold i 2010.